Аплікація гриби: шаблони, схеми з фото. Інструкція, як зробити аплікацію в середній та підготовчій групі своїми руками

Створення композиції

Як і в попередньому варіанті, не змащуючи клеєм, викласти елементи на фон-основу, щоб прикинути розташування та загальний вигляд:

  1. Врахувати, що цього разу капелюшки не накладаються на ніжки зверху, а підганяються краями одні до інших.
  2. Якщо попередня композиція не викликає нарікань, відкласти вирізані елементи убік.
  3. Перед тим як приступити до наклеювання, “щетинку” трави не туго обернути навколо олівця, і потримати 20-40 сік, щоб вона придбала легкий вигин.
  4. Також вчинити і з деревним листям.
  5. Приступити до приклеювання. Почати із формування грибів. (не забувати! Капелюшки не наклеюються на ніжки)
  6. Трава приклеюється лише суцільною, не порізаною основою. Травинки клеєм не змащуються. За рахунок вигину вони імітуватимуть справжню траву і виходитимуть за рамки загального полотна.

На деревному листі поставити 1-2 точки клеєм і розмістити на вільний фон, і капелюшок гриба. За рахунок вигину та малої площі клейової поверхні, листя буде підніматися над фоном-основою та створювати об’єм.

Навчившись робити аплікацію “гриби” у такий спосіб, людина значно підвищує свій рівень майстерності не лише у цій техніці. Вміння робити об’ємні фігури з паперу або картону буде актуальним завжди і стане у нагоді у виготовленні ялинкових іграшок, сувенірів, макетів, прикрас інтер’єру та багато іншого.

Ця стаття буде корисною як для малюків, так і для дорослих, включаючи педагогів. З її допомогою можна провести урок рукоділля для дітей у саду чи школі, навчити дитину створювати гарні роботи, попутно розвиваючи дрібну моторику, самостійно освоїти цю техніку або згадати колишні навички.