Вироби з фанери своїми руками поетапно: урок виготовлення виробів лобзиком з фанери, інструкція для початківців.

Вироби з фанери: покроковий майстер-клас із кресленнями та схемами, фото, особливості виготовлення своїми руками

Дизайн власного будинку можна дуже вигідно прикрашати, наприклад, за допомогою оригінальних виробів. Це може бути настінний годинник з цікавим циферблатом, практична ключниця або ажурна настільна лампа.

Всі ці вироби можна виконати з такого матеріалу, як фанера. Подібний матеріал ідеально підходить для виготовлення красивих предметів, добре фарбується, має достатню міцність.

Правила роботи з фанерою

Фанерні листи користуються великою популярністю серед майстрів завдяки очевидним перевагам:

  1. Низька вага.
  2. Достатня міцність готових виробів.
  3. Безпека для людини.
  4. Можливість попереднього просочування вологостійкою олією.

Фанера, на відміну від цільної деревини, має меншу вартість, що визначає безліч сфер застосування матеріалу. Проте, завжди слід пам’ятати про основні нюанси роботи з фанерою:

  • Слід попередньо вибрати витратний матеріал. Сьогодні відомо п’ять різновидів фанери, кожен з яких відрізняється за товщиною, зовнішнім виглядом шпону, кількістю можливих дефектів. Дізнатися відповідну категорію можна за літерним позначенням.Також відрізняється якісний склад. Для виготовлення виробів краще віддати перевагу березовій фанері, яка найменше кришиться при різанні.
  • Випилювання виробів із фанери виробляють, як правило, лобзиком. При цьому для великих виробів знадобиться стаціонарна установка, легкі вироби з фанери вирізають ручним лобзиком.
  • аркуш матеріалу краще надійно зафіксувати, щоб випадково не зрізати край, не розфарбувати місце спила.
  • Всі маніпуляції слід проводити розмірено, без поспіху. Досить часто, на фото виробів, вирізьблених з фанери лобзиком, можна помітити грубі розрізи, шорсткості, дефекти.
  • Для отримання чіткішого малюнка та деталей при випилюванні краще скористатися шаблонами, обриси яких зображують на звороті робочого аркуша. Чертежі виробів із фанери для роботи лобзиком можна знайти у вільному доступі.
  • Для надання готовим виробам вологостійкості можна використовувати не тільки масло, але й суміш оліфи, скипидару та топленого воску. На поверхню фанери наносять охолоджену суміш.
  • Перед нанесенням малюнку поверхню фанери ретельно шліфують за допомогою грубої терки, а потім полірують її.







Якість шліфування та полірування безпосередньо впливає на якість фарбування виробу.Фарба ідеально рівно лягає лише на добре оброблену поверхню.