Аплікація з тканини: схеми, покрокові інструкції з фото, найкращі ідеї. Майстер-клас, як зробити своїми руками вироби з тканини

Аплікація з тканини поетапно своїми руками: вчимося працювати із тканиною. ТОП фото ідей аплікацій для початківців

Найнезвичайніші, але водночас барвисті вироби виконуються своїми руками. Матеріалів для створення чудових картин, об’ємних кольорів, різноманітних сувенірів та подарункових наборів досить багато: папір, текстиль, фактурний шнур, полімерна глина.

Кожен з відомих матеріалів має переваги та недоліки, і вибирається залежно від навичок та вмінь майстра.

Переваги вибору текстилю

На відміну від паперу тканини мають більш щільну структуру, але це не обмежує частоту застосування даного матеріалу. Існує ряд переваг, які визначають популярність створення клаптевих аплікацій:

  • Приємний візуальний і тактильний ефект картин, що вийшли.
  • Можливість поєднувати клапті з різних за складом тканин.
  • На відміну від паперових виробів, тканинні вироби будуть радувати своїх власників протягом тривалого часу.
  • Бруд, що випадково потрапив на картину, можна видалити за допомогою миючих засобів.
  • Текстиль відмінно комбінується з іншими елементами декору (на тканинному полотні можна додатково вишивати бісером, нитками, намистинами).

Більшість готових шаблонів також слід віднести до очевидної переваги.Рукоділля дозволяє розвивати у дівчаток навички крою та шиття, а для всіх дітей дуже корисними стануть розвиток логіки, пам’яті та художнього сприйняття.






Практичні поради для роботи

Створення аплікацій вимагає від майстра посидючості та певної вправності. Для виконання якісної роботи слід попередньо організувати робоче місце забезпечивши достатнє освітлення. Для вирізування деталей, роботи зі швами та дрібними деталями важливо, щоб був стіл зручної висоти з широкою стільницею. Існує ряд практичних порад щодо створення аплікацій з тканини:

  1. Всі шаблони слід готувати заздалегідь, щоб творчий процес не супроводжувався грубими помилками.
  2. Для вирізування заготовок слід використовувати гострі ножиці, які не будуть рвати краї клаптів.
  3. Для кріплення великої кількості дрібних деталей на малюнку слід застосовувати шпильки. За допомогою шпильок попередньо створюють образ на основі, і лише потім композицію послідовно підшивають.
  4. Для підшивання клаптів до основи можна використовувати кілька методик: ручні шви, малі шви, клейкі стрічки на текстилі, приклеювання на плівці. Усі наявні методики можна побачити на фото аплікацій із тканини.
  5. Великі шви на аплікації краще заховати, використовуючи для шиття дуже тонкі нитки (крім тих випадків, коли великі шви повинні бути видні за задумом проекту).
  6. Для всіх видів тканини, крім фетру, необхідно залишати 0,5 см на підгин матеріалу.

Мастерам-початківцям краще попередньо ознайомитися з фото готових проектів, підготувати схеми та шаблони для виготовлення аплікацій, необхідний інструментарій.






















Де можуть застосовуватися аплікації

Аплікації з клаптів текстилю створюються не лише для шкільних виставок та виставок творчих студій. Цікаві вироби можуть використовуватись у таких областях:

  • Для декору одягу, особливо для дітей старшого віку та підлітків.
  • Прикраса пледів, ковдр, диванних подушок.
  • Для декору штор та фіранок.

Яскравими різнокольоровими клаптями можна декорувати кухонні прихватки, рушники, чохли для мобільних телефонів.





Аплікація для диванної подушки

Використовуючи власну фантазію та вміння, можна знайти найнеймовірніші ідеї аплікацій із тканини. Це можуть бути прикраси для чохла під телефон, для ліжка або пледа на ліжко, для чохла, що знімається.

Створення картини з клаптів є оригінальним способом декору диванних подушок.

Для роботи знадобиться:

  • Фетр кількох кольорів,
  • Нитки,
  • Голки,
  • Шаблони для пелюсток суцвіття (конкретний вибір залежить від сорту квітки).

Покрокова інструкція для початківців з описом:

  1. Вибраний текстиль слід випрати, щоб отримати ефект першої усадки.
  2. Після просушування тканинного полотна слід прогладити текстиль праскою за середньої температури.
  3. За допомогою шаблонів вирізають пелюстки для майбутньої аплікації, а також знадобляться стебло та листя.
  4. Краї кожної деталі акуратно підшивають по краях.
  5. Будь-яка вибрана квітка містить велику кількість деталей, тому краще відразу створити ескіз безпосередньо на поверхні чохла (використовуючи шпильки).

Наступним етапом приступають до послідовного підшивання деталей до тканинної основи чохла. Залежно від вибраного дизайну аплікації, для остаточного кріплення можуть використовуватися як тонкі ручні шви, так і великі декоративні стібки.

Аплікації для дитячої ковдри

Декор дитячої спальні є досить важливим завданням, яке стоїть перед кожним батьком. Правильно вибрані кольори дозволяють дитині молодшого віку гармонійно розвиватися у всіх напрямках.











А спільна творча робота дітей з батьками принесе радісні враження. Вибирати для аплікації слід тих персонажів, якими цікавиться дитина.Як правильно робити аплікації з тканини для дитячої ковдри:

  1. Знайдені шаблони слід роздрукувати та вирізати за контуром.
  2. Наступне, не менш важливе завдання для батька полягає у виборі тканини для аплікацій. Текстиль повинен бути небезпечним для дитини, викликати алергічні реакції. Не слід вибирати для творчості занадто грубе волокно, яке може подряпати шкіру.
  3. Вибрану тканину стирають, а потім пропрасують праскою.
  4. На ковдрі (або на підковдрі, на поверхні пледа) укладають деталі для аплікації в потрібному положенні, формуючи попередній ескіз. Заготівлі фіксують шпильками.
  5. Почергово підшивають деталі до текстильної основи пледу. Для дітей грудного віку для кріплення можна використовувати клей, який на відміну від швів не дратує шкіру дитини.

При виконанні подібних аплікацій для дитячої ковдри, пледу або на поверхні одягу слід пам’ятати, що від додаткового декору потрібно виявитися.

Дрібні намистини, замки, гудзики, стрази дитина може відірвати і випадково проковтнути.

Фото аплікацій із тканини