Вироби зі банок: ТОП-120 фото новинок виробів для початківців, як зробити своїми руками

Вироби з банок своїми руками поетапно: 120 фото оригінальних ідей, вироби з бляшаних, пластикових, скляних банок

Фото виробів із банок, зроблених своїми руками, справді дивують. Сьогодні майстрині вигадують їм дедалі більше застосування.

У хід йдуть різні матеріали – від скла до бляшаних ємностей. Багато хто навіть не здогадується, що виріб виготовлений з, здавалося б, непридатного матеріалу.






Горщик із консервної банки

Консервна банка може бути зроблена як з алюмінію, так і із заліза. Найчастіше консерви викладають у бляшаний матеріал, рідко зустрічається алюміній, у нього найчастіше розливають напої.

Однак і те, і те добре підійде для виробу горщиків.

  • Перед початком банку потрібно обов’язково знежирити.
  • Робиться це на зовнішній поверхні, внутрішня просто промивається від залишків продуктів і просушується.
  • Якщо ємність не знежирити, декорувати її буде складніше.

Для декору чудово підійдуть акрилові фарби. Вони рівно ляжуть на поверхню.Можна використовувати і фарбу з балончика, тільки розпорошувати її потрібно у відкритому та захищеному приміщенні, щоб не залишалося запаху та не пофарбувалися сторонні предмети.

На дні банки обов’язково роблять дренаж, якщо у горщик планується посадити рослину. Такі вироби з бляшанок, зроблені своїми руками, можна декорувати чим завгодно.

Плафон із банки від напою

Для виробу з пивних банок своїми руками потрібно вибрати щось нескладне та практичне, наприклад, флакон. Алюміній досить м’який матеріал, який легко обробляється, тому можна буде вирізати з нього потрібну форму.

Верхня частина та дно банки зрізаються, а цвяхом виготовляються отвори у вигляді візерунка на бічних частинах. Можна і не робити візерунок, але з ним виріб виходить цікавішим, коли в отвори проникає світло.

Секрет легкого створення візерунка простий: усередину банки підкладають шматочок пінопласту, щоб цвях або шило легше протикали банку і не йшли занадто глибоко.

Таких плафонів можна зробити кілька, щоб прикрасити ними цілу гірлянду. У такому випадку робляться невеликі вироби, щоб підсвічування не було надто громіздким. Можна взяти одну велику банку і зробити плафон для лампи. Хтось залишає дно на місці, зрізаючи лише верх. Всередину ставиться свічка, і плафон легко перетворюється на ліхтарик чи свічник.

Банку для зберігання продуктів

Вироби зі скляних банок своїми руками найчастіше призначені для зберігання. Цей матеріал не пропускає сторонні запахи, надійно захищає вміст від проникнення шкідників, а також зазвичай буває в необмеженій кількості будь-якої господині.

  • Поверхню банки також необхідно знежирити перед початком роботи.
  • Можна розфарбувати банку акриловою фарбою, тоді доведеться вигадати систему підписів, щоб без відкривання кришки можна було зрозуміти, що зберігається в ємності.

Найкраще залишити банку прозорою, а декор наклеїти у вигляді різних намистин, мережива або джуту або намалювати у вигляді візерунка. Таку баночку можна буде поставити у шафу або на відкриту полицю. Дехто навіть підвішує їх до стіни.

Потрібно тільки ретельно продумати кріплення. А вставляється банка в залізний хомут, який можна викручувати або закручувати, щоб знімати та прибирати назад ємність.

У скляних банках зберігають не лише продукти. Багато дбайливі господині використовують їх для різних засобів у ванній кімнаті. Можна поставити туди навіть ватяні палички та прибрати диски з вати.

Банки від дитячого харчування

Вироби з банок від дитячого харчування своїми руками також можуть бути різними. Часто через їх маленький розмір їх беруть для виробів на кшталт «снігова куля».

В якості наповнення може бути обраний будь-який сюжет та будь-який матеріал. Можна виліпити з дітьми пластилінові фігурки, нанизавши їх на дріт і закріпивши до кришки.

Можна взяти готові пластикові фігурки та закріпити їх на металеву смужку або дріт.

Найважливіше – створення розчину, який буде залито у банку. Весь секрет у гліцерині: саме він надає в’язкість внутрішньому наповненню.

  1. Для розчину береться вода та гліцерин у пропорції один до одного.
  2. Не хвилюйтеся, якщо першого інгредієнта вийшло трохи більше.
  3. Додані в банку блискітки осідатимуть повільніше за рахунок цього.
  4. Невеликі баночки часто використовують і як свічники для круглих маленьких свічок.
  5. Баночка повинна залишатися прозорою, щоб світло свічки змогло проникати крізь скло.
  6. Декорують її на свій смак.









Органайзери для зберігання дрібниць

Вироби з консервних банок своїми руками чудові тим, що вони мають високу міцність і місткість. До того ж, у роботі з матеріалом може впоратися навіть дитина.

Стандартний розмір банки ідеально підходить для того, щоб зробити з неї олівцю або органайзер для зберігання канцелярських дрібниць.

Таку ємність можна розфарбувати будь-якою фарбою, навіть дуже щільною, а не тільки акриловою та розпилюваною. Коли всі шари висохнуть, можна починати і подальший декор.

Якщо немає бажання прикрашати банку чимось ще, крім кольору, можна залишити і такий лаконічний дизайн.

Дуже часто беруть високу консервну банку та наклеюють до її бічної частини каскадом кілька маленьких, наприклад, від паштету чи риби. У велику ємність ставлять олівці та ручки, а в дрібну складають скріпки, гумку, точилку, кнопки.

В ємність можна поставити і столові прилади, і кухонне приладдя. Головне, правильно підібрати оптимальну висоту, щоб предмети не переважували банку і вона не перекидалася.

Ваза з банки

Для створення вази підійде будь-яка банка:

  • скляна,
  • Бляшана,
  • Алюмінієва.









Банку можна фарбувати, обклеювати декором, тканиною або мереживом. Дуже красиво виглядають вази, обклеєні дрібними камінцями або навіть мереживом.

Алюмінієву банку можна спочатку трохи зім’яти, щоб вона втратила свою звичну форму, а потім уже пофарбувати. Така ваза буде виглядати дуже незвичайно та оригінально.

Прикрашають такі вази та декупажем. Матеріал для техніки можна вирізати з газет або журналів, використати серветки з малюнком або взяти листи з нотних зошитів.

Найкраще покрити поверхню захисним шаром після того, як ваза буде готова, щоб покриття не злізло при взаємодії з вологою.

Фото виробів із банок