Обємні вироби з паперу: майстер-клас з створення обємних прикрас з паперу своїми руками

Об’ємні вироби з паперу своїми руками: фото, схеми та шаблони для вирізування. Вчимося створювати об’ємні прикраси

Простір для творчості безмежний, а схеми та шаблони для виробів можна вільно завантажити з інтернету. З обробленого спеціальними складами паперу роблять навіть обробку для світильників, тренд на натуральність та збереження природних ресурсів.




Ляльковий будиночок із щільного картону

Для виготовлення лялькового будиночка потрібно:

  • Листи картону відповідного розміру (приблизно 40х40х15см), краще вибрати найжорсткіший. У вас може виникнути спокуса створити дуже великий будинок, наприклад, для ляльок Барбі, з картонної коробки для промислового обладнання або побутової техніки, але його також може знадобитися проклеїти в кілька шарів;
  • Для меблів підійдуть непотрібні коробочки з-під косметики, ліків, упаковка подарунків;
  • Кілька погонних метрів шпону різних кольорів приблизно в тій же кількості, що й картон. До нього можна взяти оздоблювальний папір, щільну тканину, так будиночок виглядатиме цікавіше;
  • Додаткові матеріали — клей у вигляді спрею, клейовий пістолет зі стрижнями, лінійка, ножиці, ніж, двосторонній скотч.

Хід роботи:

  1. Перше, що потрібно зробити, це вирізати з картону відділення.Вони будуть використані для стін та стелі будинку. Вони повинні бути відповідної довжини та ширини (їх розмір залежить від габаритів нашої бази). Якщо картон не жорсткий, має сенс склеїти два його аркуші.
  2. Вирізані стіни слід обклеїти шпоном, внутрішні можна обробити тканиною. Далі приступаємо до покриття шпоном великого шматка картону для основи та даху. Вибираємо правильні кольори та наклеюємо на «підлогу» на першому поверсі та «стелю» на другому.
  3. Тепер займемося стінами котеджу. Для цього вам знадобиться лінійка. Помістіть у коробку заздалегідь підготовлені вкладки та виміряйте «висоти поверхів».
  4. Вирізаємо смужки шпону та інших оздоблювальних матеріалів заданої ширини та використовуємо їх для приклеювання інтер’єру будинку. Добре, якщо кожна з кімнат буде мати свій колір. Починаємо класти шпон/папір/щільну тканину зсередини і закінчуємо зовнішньою частиною картону. Повторюємо вправу чотири рази.
  5. Тепер об’єднаємо його зовнішні стіни. Вирізаємо зі шпону довгу смужку трохи ширшу за глибину картону. Обклеюємо будиночок і приклеюємо до його задньої стінки частини, що виступають.
  6. Будинок майже готовий. Залишилося зробити горище і зміцнити дно будиночка. Прикріплюємо горище до задньої частини будинку за допомогою клею. Вирізані частини накриваємо щільним картоном і фіксуємо. Вирізаємо зі шпону широку смугу та приклеюємо її до задньої частини будиночка (починаючи з лівої бічної стіни та закінчуючи на протилежній). Так само чинимо з дном. Ці дії підвищать його стійкість та додасть дну та задній стінці жорсткості.
  7. Іншу поверхню картону накриваємо шпоном такого ж кольору.Тепер достатньо закріпити гарячим клеєм поверхні даху, стін та стелі.
  8. Прикрасити можна по-різному. Наклейки на стінах, міні-гірлянди, картини, все, що завгодно!





Ви можете купити меблі в більшості магазинів іграшок або зробити їх самі!

Вироби з паперу в стилі квілінгу

Квілінг («намотування на ручку або трубку») — техніка збирання об’ємних виробів з паперу (також відома як паперова філігрань), яка використовується для створення прикрас з вузьких смужок паперу, згорнутих у форму спіральної пружини та належним чином сформованих обтиском зовнішніх шарів паперу. .

Підготовлені елементи зазвичай наклеюють на декоровану поверхню так, щоб поверхня паперової смужки була перпендикулярна їй. Рідше склеюють окремі декоративні композиції.

Техніка, ймовірно, походить від ювелірної техніки філіграні.





Корисні та необхідні інструменти та аксесуари для квілінгу:

  • Паперові смужки (можна відрізати самому або купити відрізані);
  • Клей або клейовий пістолет;
  • Голка або зубочистка для «крутки» або спеціальний інструмент;
  • Шаблон для вимірювання розмірів закручених кіл;
  • Ножиці для можливої ​​обрізки»
  • Підкладка;
  • Волога губка, щоб змочити пальці та видалити з них клей;
  • Інвертор для гофрування смуг (опціонально);
  • Ніжниці-гільйотина для можливого різання смужок.

Об’ємні аксесуари в стилі пап’є-маше

Пап’є-маше, тобто техніка нанесення безлічі шарів паперової маси або шматочків паперу, просочених спеціальним клеєм, була відома з II століття нашої ери.



Такі об’ємні вироби з паперу були винайдені в Китаї — батьківщині паперу, а до Європи потрапили у 10 столітті. Використовується в рукоділлі та мистецтві. Його часто використовують у театрі для створення декорацій та масок.

Художні форми та фігурки з пап’є-маше можуть здатися непрактичними чи нестійкими — але це лише видимість. Навіть церковні меблі та прикраси виготовлялися методом пап’є-маше.



Упродовж дев’яноста років величезні ляльки, створені за допомогою цієї техніки, прикрашали карнавал Віареджо. Фігурки з пап’є-маше можуть стати оригінальною прикрасою будинку.

До недавнього часу фігурки з пап’є-маше здебільшого виготовлялися дітьми на практичних та технічних заняттях. Сьогодні їхній декоративний потенціал в інтер’єрах було відкрито наново.



Фігурки з пап’є-маше ідеально підходять для вітальні у скандинавському стилі. Вони будуть відповідати загальної любові до натуральних матеріалів у країнах Півночі. Краще не покривати їх фарбою, а замість цього використовувати натуральний коричневий колір обгорткового паперу.

Прекрасною ідеєю для оформлення інтер’єру у скандинавському стилі стане виготовлення різдвяних фігурок оленів, які можна поставити на комод або повісити на ялинку.

У цьому вбранні будуть чудово виглядати ляльки, ліхтарики і навіть посуд з пап’є-маше (наприклад, вази для фруктів).







Вони знайдуть своє місце на дерев’яних столах або полицях, поруч із в’язаними гачком кошиками та іншими прикрасами з натуральних матеріалів. Також непогано повісити їх на стелю.

Фото об’ємних виробів з паперу