Садові вироби своїми руками – 150 фото найкращих ідей та новинок виробів для городу

Садові вироби: ТОП-150 фото новинок виробів для дачі. Інструкція, як зробити своїми руками

Стильні та оригінальні вироби можуть прикрашати не лише інтер’єр будинку чи квартири. Велика кількість цікавих виробів та аксесуарів може використовуватись для декору дачної ділянки, саду.

Такі вироби можуть бути виключно предметом садового ландшафту, а можуть виконувати ряд практичних функцій.








Вимоги до використовуваних матеріалів

Для виготовлення садових виробів найчастіше використовуються різні матеріали, наприклад, дерево (ДСП, МДФ або фанера), залізо, камінь, гіпс, бетон.





Проте всі готові вироби піддаються впливу дощової вологи, талого снігу, а також інших атмосферних опадів. Існує ряд вимог, які пред’являються матеріалам:

  1. Достатня міцність основи. Виріб не повинен зруйнуватися від випадкового удару.
  2. Стійкість до дії вологи.Виріб, схильний до гниття, небезпечно тримати на власній ділянці.
  3. Безпека для людини. Більшість виробів використовується власниками саду в повсякденній праці, а тому матеріал не повинен містити шкідливих домішок (в даний список входять і декоруючі склади, інгредієнти яких не повинні мати токсичність).
  4. Можливість заміни або ремонту у разі поломки.

Всі дерев’яні поверхні обов’язково повинні пройти просочення вологостійкими складами (суміш оліфи, топленого воску та скипидару), які створюють на деталях захисний шар. Така тактика дозволяє суттєво продовжити термін служби садових виробів.





Металеві конструкції покривають шаром антикорозійного складу, а зверху наносять 2-3 шари фарби. Не слід уникати цього етапу самостійної роботи, адже іржа часто стає причиною несправностей різних аксесуарів та садового інвентарю.





Вироби з дерева

Одним із найпопулярніших матеріалів для саду є дерево. У роботі може використовуватися як цільна деревина, так і листи пресованої стружки (МДФ, ДСП, фанера).

Матеріал відрізняється хорошими екологічними показниками, не викликає алергічних реакцій, при правильній обробці служить протягом тривалого часу. Цікаві садові вироби з дерева:

  1. Комплекти меблів, які виготовляють зі старих піддонів, якісних дерев’яних спилів, бруса або рейок різного перерізу.
  2. Квіткові клумби, ящики для садового інвентарю, в тому числі переносні моделі.
  3. Візки для перевезення саджанців, горщиків, лійок для поливу.
  4. Для дитячого майданчика з дерева виготовляють фігури казкових персонажів та тварин, навіси для пісочниці, лавки.








< "/wp-content/uploads/gfvhft_13455.jpg">

Для будівництва таких виробів необхідні певні навички роботи з інструментами, наприклад, з електричним лобзиком. Інструкція, як зробити садові вироби зі старого пня:

  1. Пень або зруб деревини слід уважно оглянути на наявність тріщин, ходів шкідників, слідів гниття або руйнування грибами.
  2. У центрі верхнього майданчика за допомогою долота та молотка формують вилучення достатнього розміру.
  3. У центр підготовленої виїмки укладають шар керамзиту, а потім засипають ґрунт.





У подібну оригінальну клумбу можна висаджувати яскраво квітучі однорічники, які протягом сезону радуватимуть своїх власників.





Стійка для садового інвентарю

Доволі часто корисні садові вироби виготовляють із підручних матеріалів, наприклад, із автомобільних шин, що скупчилися. Зручна стійка допоможе тримати інвентар та інструменти у повному порядку.

Для створення подібного аксесуара необхідно скласти шини одна на одну до отримання належної висоти виробу.

  1. Для кріплення використовують шурупи та куточки або міцний клей.
  2. Зовнішню поверхню стійки можна декорувати за допомогою фарб та кистей.
  3. Відмінна особливість такого виробу полягає в постійній вентиляції інвентарю, обсипанні бруду, що залишилася на інструментарії, і трави.

Вертикальна клумба з пляшок

Пляшки (пластикові та скляні різного об’єму) є найбільш поширеним підручним матеріалом. І не варто квапливо викидати такий цінний матеріал.

Завдяки особливій структурі пластик не боїться впливу вологи, має достатню міцність, здатний протягом тривалого терміну служити для різних цілей.

Садові вироби з пластикових пляшок застосовуються в найрізноспрямованіших областях: як квіткові клумби, для огородження садових доріжок, для виготовлення цікавих іграшок.








Розрізані ємності знаходять своє застосування на полицях гаража або сараю для зберігання дрібних деталей, інструментів.

Інструкція з виготовлення садових виробів своїми руками із пластику:

  1. Кожну пляшку необхідно ретельно вимити в гарячій воді з милом, щоб позбутися залишків їжі, патогенних мікроорганізмів, рідин, що залишилися.
  2. Ємності слід розрізати вздовж довгої осі. Нижня частина повинна бути дещо більшою за верхню половину.
  3. У днище майбутньої клумби необхідно зробити кілька отворів для зливу води.
  4. Зовнішню поверхню заготовок покривають шаром ґрунтовки, а зверху наносячи фарбу. Подібна тактика дозволяє зробити горщики для клумби міцними, щоб витримати вагу ґрунту.
  5. Зміцнюють майбутні клумби на будь-яку вертикальну стійку, використовуючи шурупи або шурупи.

Садівникові залишається лише засипати ґрунт і висадити молоді рослини. Як правило, у цій ролі виступають гарні однорічники.

Виготовлення садових фігур

Найбільшою популярністю сьогодні користуються садові вироби з гіпсу та цементу. Вони мають достатню міцність, не псуються від вологи та атмосферних опадів.

Фігурки тварин, птахів, казкових персонажів дозволяють надати садовому ландшафту неповторного стилю та шарму. Для надання виробу належної форми використовують різні форми, які можна придбати у магазині для творчості та ландшафтного дизайну.








< "/wp-content/uploads/gfvhft_13954.jpg">

На фото садових виробів видно, які найдрібніші деталі вдається надати готовим виробам, працюючи з гіпсом. Для гіпсових поверхонь обов’язково проводиться додаткове розкриття фарбою та акриловим лаком.





Фото садових виробів