Вироби з модулів орігамі своїми руками: схеми та приклади, як скласти. Покрокова інструкція для початківців, 130 фото ідей

Вироби з модулів – інструкція, як скласти орігамі з паперу своїми руками. Урок для початківців з фото

Орігамі – це японське мистецтво, що полягає у виготовленні декоративних фігурок із паперу. Саме воно поділяється на кілька типів. А модульне орігамі один із них.

Модулі – це окремі деталі для конструювання незвичайних фігур. Вони складаються з паперу і включають більше десяти видів. Наприклад, є плоскі (для збирання мозаїки), об’ємні (використовуються найчастіше, для створення виробів).

Є різні фігурні модулі, як трилисник і трикутник, а може навіть у формі пірамідки (з них складають кулі).

Створювати гарні, яскраві та незвичайні вироби з кольорових модулів може не лише зайняти час разом із сім’єю, а й перетворитися на постійне хобі. Почати робити фігурки можна навчившись лише азам, та й складного нічого в цьому немає.














Що потрібно

Для того, щоб займатися орігамі, не потрібно багато незвичних матеріалів. Насамперед потрібний папір. Найкраще брати міцнішу і без глянцю. Важливо, щоб папір був добре пофарбований, якщо він звичайно не звичайний білий.

Найкращими варіантами будуть:

  • Класична офісна, що має непогану міцність і шорсткість;
  • Зі стікерів та блоків для запису;
  • Камі (спеціально призначена для орігамі);
  • Матова журнальна;
  • Для обгортки та упаковки;
  • Фольгована;
  • Газетна.














Звичайний кольоровий папір, який зазвичай купують дітям у садок та школу, не підійде. Вона занадто тонка, а фарба швидко злітає на місцях згину.

Картон також не виявиться хорошим варіантом, оскільки занадто щільний, а отже, не буде нормально згортатися.

Підготовка до роботи

Як уже ясно, спочатку потрібно запастися папером потрібних відтінків. Колір залежатиме від вибраної фігурки.Щоб знайти таку, можна переглянути в інтернеті фото виробів із модулів. Це також може допомогти надихнутися на створення шедевра.

Після можна приступати до складання деталей. Щоб створити модулі, потрібно:

  1. Скласти наполовину лист А4. Повторити теж три рази.
  2. Тепер на аркуші є тридцять два прямокутники. Зазвичай саме такого розміру вони мають бути для створення модулів. Хоча якщо хочеться більше розміру, можна скласти лист всього до шістнадцяти або восьми частин.
  3. Отримані прямокутники вирізуються за допомогою ножиць або канцелярського ножа.
  4. Кожен складається навпіл з обох боків, щоб з’явилося дві лінії згину.
  5. Сторони завертаються до середини, як при складанні літачка. Заготівля перевертається на протилежний бік
  6. Кожний кут, що виступає з-під низу, загинається до основи трикутника.
  7. Частина заготовки, що знаходиться знизу, піднімається. Так має вийти трикутник.
  8. Отримана фігура згинається навпіл і модуль готовий. У нього має бути пара кутів та пара кишеньок із зворотного боку. Саме вони допомагатимуть скріплювати деталі між собою.

Спершу може виходити не зовсім рівно, але не варто переживати. Рука швидко звикне і складатиме деталі буде дуже легко.

Складання

Звичайний складений модуль схожий на трикутник. Гіпотенуза є довгою стороною, а катет, який не містить кишеньок – короткою.








Є кілька технік зборки модулів, і всі вони залежать від тієї конструкції, що має вийти:

  • Два куточки першого модуля вставляються в кишеньки другого. При з’єднанні безлічі деталей у такий спосіб можна отримати щільну плоску смужку. Таку зазвичай застосовують для створення хвоста, шиї або ніг тварини.
  • Вершина першої деталі вставляється в кишеньку другою, а вершина другої в кишеньку до третьої і так далі. Цей спосіб допомагає виготовити довгий ланцюжок або основу виробу.
  • Трикутник одягається на ближні куточки модулів попереднього ряду, що знаходиться знизу. Так створюються лави. Деталь може нанизуватися як на одну, так і на дві або навіть три вершини – все залежить від схеми виробу.
  • Є ще два варіанти: коли трикутник одягається так, що гіпотенуза його дивиться вгору, і навпаки, зверху виявляється коротка сторона. Перший метод використовується переважно для виготовлення рядів.

Легкі вироби з модулів може зробити абсолютно будь-яка людина, яка ознайомилася з усіма основами. З цією технікою можна сформулювати все, що тільки спаде на думку. А якщо жодних ідей немає, то можна пошукати схеми виробів із модулів у мережі.

Фігури квітів можуть чудово вписатися в будь-який інтер’єр, стати подарунком на якесь свято. Дрібні квіти робляться за допомогою модулів розміру 1/32.

Так виріб виходить набагато витонченішим і більше схожим на оригінал. А ось квіти великого розміру виготовляються із елементів більшого розміру. Ними можна чудово прикрасити кімнату до свята.

Ось приклади деяких виробів із модулів з покроковою інструкцією.

Лотос

Така квітка зроблена з шести зелених листків і двоколірного бутону, розміщеного на них. Щоб зробити таку фігурку, слід заготовити 240 трикутників рожевого кольору, 126 – темно-рожевого, 50 – жовтого, а також 318 – зеленого.

  1. Насамперед потрібно зібрати листки у формі ромба. Спочатку в деталь вставляється відразу два модулі, але потім додається лише по одному.Дійшовши до сьомого ряду, потрібно почати зменшувати кількість трикутників на один у кожній смузі. Щоб скріпити між собою листки, можна користуватися чотирма модулями, вставленими зворотним боком. Усі шість заготовок скріплюються між собою.
  2. Таким самим чином споруджується бутон, зроблений із шести пелюсток. Максимальна кількість елементів у їх рядах – п’ять.
  3. Приготовлені трикутники складаються в ряд, а листки скріплюються однією темно-рожевою деталлю. Після ними заповнюється інше місце, і двокольорова смужка стає кільцем. Під квіткою прокладаються три ряди, причому кольори модулів чергуються.
  4. Жовті елементи стають серцевиною. У кожному ряді має бути 5-6 трикутників. Бутон відправляється до листя та вставляється посередині.

Колір бутона, до речі, можна вибрати самостійно, а на краях листя причепити деталей іншого відтінку зеленого. А якщо витягнути з фігури саму квітку, то вийде щось, що нагадує вазу.



Пінгвін

А ось цей виріб з модулів чудово підійде для початківців, привабить своєю технікою, як дорослих, так і дітей. Для цієї фігурки знадобляться: 129 деталей чорного кольору, 76 – білого та одна помаранчева.

  1. Перший ряд складається з десятки чорних та шістки білих трикутників, які розташовані короткою стороною вгору
  2. Другий зроблений із семи елементів білого кольору, а ще десяти чорних. Кожна розташована вгору довгою стороною.
  3. У третьому ряду шістка білих і десятка чорних одягаються знову гіпотенузою вгору. Після цього триядерна смужка скручується в кільце та утворюється чаша.
  4. Четвертий ряд – це дев’ять темних та сім світлих, п’ятий – десять темних та шість світлих, шостий – сімка з білого кольору та дев’ятка із чорного.
  5. Сьомий ряд складається з десяти елементів чорного та шести елементів білого кольору.
  6. Восьмий ряд починає голову, тут дев’ять темних та сім світлих трикутників. Дев’ятий ряд – це десятка темних відтінків і шістка світлих, а ось десятий вміщує дев’ять чорних і сім білих деталей.
  7. Ряд номер одинадцять – десять чорних і шість білих, а дванадцятий такий самий, як десятий. Тринадцятий виявляється останнім та замикаючим. У його смузі лише одинадцять темних елементів. У цьому шарі верхня частина виробу стискається
  8. Посередині, на місці обличчя, прикріплюється дзьоб, яким є помаранчевий трикутник. З боків додається пара деталей чорного кольору – це будуть крила.Окремо потрібно також вирізати очі пінгвіну окремо та приклеїти їх у потрібне місце.

Тепер питань, як зробити виріб з модулів, залишитися не повинно. Процес виготовлення такий зовсім не складний, приємний і цікавий. Навчивши таку навичку можна обзавестися і можливістю подарувати близьким оригінальний подарунок, або просто доповнити атмосферу свого будинку такою чудовою фігуркою.
















Фото виробів із модулів