Дитячі вироби з паперу: шаблони та схеми для дітей. Вчимося працювати з папером. Добірка простих майстер-класів (130 фото)

Дитячі вироби з паперу – майстер-клас виготовлення своїми руками з простою фото-інструкцією + шаблони для вирізування

Яка мама не отримувала у подарунок від дитини кольорову аплікацію з квіточкою та сонечком до свята 8-го Березня? Ставши бабусями, Ви продовжуєте зберігати у своєму архіві ці дитячі вироби з кольорового паперу, показуєте їх онукам.

Ці вироби з паперу в дитячому садку у вигляді простих аплікацій роблять до свят для мам, тат, бабусь і чомусь рідше — дідусям.

Чим зростаюча людина може висловити своє добре ставлення та любов? У цьому допомагають вироби з паперу, зроблені дитиною своїми руками, спочатку з Вашою допомогою.

Від простого до складного

Розвивати інтерес до виготовлення зовсім дитячих, а згодом і складніших виробів з паперу своїми руками можна з дуже простеньких, виконаних за шаблонами. А потім переходити до барвистих орігамі, які виконуються прийомами багаторазового складання та згинання аркуша паперу.





Це спочатку можуть бути окремі об’ємні фігурки.Дитина радіє тому, що вертушка крутиться на вітрі, кораблик пливе у струмку або у ванній, літачок злітає вгору.

Пізніше, набравшись досвіду, Ви зможете створювати цілі тематичні композиції з елементами 3D. Наприклад, на тему підводного царства, з рибками, квіткові композиції у вазах та кошиках.

Їх можна дарувати, ними можна грати, з паперу можна робити маски та інший нехитрий реквізит для дитячих інсценувань.


Навчання в ігровій формі

Дитячі об’ємні вироби з паперу можна використовувати під час індивідуального або групового навчання.

  • Наприклад, виготовити спочатку різні фігурки тварин, а в процесі виготовлення можна розповісти, де вони живуть, чим харчуються, як взаємодіють з іншими тваринами та людиною, яка від них користь, можна одночасно заучувати їхні назви іноземною мовою.
  • Дуже великий простір фантазії при використанні цієї простої гри. Самі діти теж зможуть брати участь у процесі вигадування нових правил гри. Це ж їхні твори, вони вкладали в них хай і маленький, але шматочок душі.





Така діяльність має велике значення у розвитку творчої уяви дитини, будить її фантазію, привчає до акуратності, вчить дотримуватися послідовності дій, утримувати в порядку робоче місце та активно прагнути до отримання позитивного результату. Все це важливо під час підготовки до успішного навчання у школі.

Можна швидко та красиво

Якій мамі не доводилося, або ще доведеться, допомагати дитині виконувати «домашні завдання» з виготовлення виробів з паперу в дитячому садку, а то й у початковій школі.

  • А може Ви разом з маленьким лицарем вирішили порадувати виховательку чи вчителя?
  • І що робити, якщо ніякого шаблону для дитячого виробу з паперу немає, а свято вже завтра?
  • Давайте навчимося робити спочатку легкий дитячий виріб з паперу.

Фотографія виробу «Голуб»

На фото Ви бачите одну з пропонованих нами дитячих виробів із паперу. Це голуб, символ світу. Фігурка об’ємна, з гарно розгорнутими крилами.

  • Колір його може бути і чисто-білим, і коричневим, і просто сірим, і сизим(сіро-світло-блакитним), можна додати цятки для різноманітності, розфарбувавши вже готову фігурку або приклеївши цятки в техніці аплікації. Декоративне оформлення залежить від конкретної мети завдання.
  • Цей виріб можна використовувати окремо, а надалі для святкового панно: наприклад, із зеленою оливковою гілочкою у дзьобі (або червоною квіткою) на фоні блакитного неба.
  • Голуб рельєфно виділятиметься на площині, якщо його зробити з м’якого паперу. Тоді складки розгорнутих крил м’яко колихаються, створюючи пишне обрамлення. Все залежить від вашої фантазії.











Опис створення виробу «Голуб»

Потрібні:

  • Кольоровий (двосторонній) аркуш паперу;
  • Ножиці;
  • Клей канцелярський або клей-олівець.

Хід роботи:

  1. Залишіть від листа кольорового паперу зайве, щоб вийшов квадрат. Поки що не згинайте його.
  2. Розташуйте квадрат кутом вгору, щоб він ніби складався з верхнього трикутника і нижнього. Закладіть, відступивши приблизно на чверть від верхнього кута, 3-4 складочки (для об’ємних крил) у напрямку від себе. Без складочок залишається приблизно половина нижнього трикутника.
  3. Потім перегніть отриману заготівлю навпіл по вертикальній осі у напрямку «від себе», тобто. зворотний бік заготівлі буде всередині.Вийшло?
  4. Розташуйте заготівлю згином вгору, кінцями крил вниз. Колишній верхній кут має бути ліворуч (голова), а нижній – праворуч (хвіст). Зігнуті кінці майбутніх крил підженіть один до одного і ретельно розгладьте пальцями рук.
  5. Після цього ці кути-крила відігніть по черзі вгору: ліве крило голуба, що летить, з кінців у передній частині після згину має виявитися ближче до хвоста, ніж праве крило, яке вийде з кінців зі складками, що знаходяться ззаду заготовки. Так створюється ефект голуба, що летить.
  6. Залишилося з лівого боку на голові відігнути і приклеїти куточок назад, щоб він виглядав у вигляді дзьобика, підмалювати або приклеїти око. А справа трохи підріжте для формування круглого живота і зробіть поздовжні вирізи для оперення хвоста. Щоб фігурка тримала форму, тіло зсередини рекомендується склеїти. Ось і все!

Фото дитячих виробів з паперу