Вироби з вовни – покроковий урок валяння вовни для початківців, майстер-клас виготовлення красивих виробів (140 фото)
Ручна робота з виробництва виробів з валяної вовни відома досить давно, ще кочівники із Середньої Азії користувалися прийомом для прикраси житла та створення гарного одягу.
З середини минулого століття більшість любителів рукоділля стали віддавати перевагу такому виду мистецтва, що вплинуло на популярність виробів із практичного матеріалу.
Велику увагу можна пояснити тим, що завдяки валянню виходить виготовити велику кількість ексклюзивних іграшок, предметів для інтер’єру та зручних пристосувань.
Новачки не повинні лякатися творів маніпуляцій, якщо заздалегідь ознайомитися з майстер-класом та розібрати основні техніки, то питання не здасться таким складним.
Створення обсягів на суху
На фото виробів із вовни такого типу можна помітити, як за рахунок сплутування волокон заготівлі різних відтінків утворюють гарні форми.
- Матеріал складається з невеликих голочок, які мають зазубрини, через цю особливість його досить легко можна скачати і досягти створення потрібного елемента.
- Для реалізації задуманого знадобиться спеціальна щітка, на ній набиваються щільні грудки, після чого заготовки використовують в об’ємних виробах.
- Процес вимагатиме максимальної концентрації та акуратності, про це необхідно відразу попередити дитину при спільній роботі.
- Похибки можна виправити, слід лише додати трохи сировини, це стосується позитивних сторін техніки.
Мокре валяння
Такі вироби з вовни своїми руками передбачають використання мильного розчину, якщо описати алгоритм дій поетапно, він виглядатиме так:
- Мильну стружку, попередньо замочують на 2 години, після цього розчин стане густим.
- Поверхню столу застилають клейонкою, на неї кладуть відрізок марлі.
- Дотримуючись обраної схеми, викладається основа, після чого фон та сировина.
- Матеріал збризкується водою, накривається капроном і добре промочується розчином на мильній основі.
- Зайву рідину прибирають губкою.
- Після таких маніпуляцій розпочинають валяння пейзажу або квартири, матеріал потрібно акуратно розтерти та утрамбувати.
Існує не менш ефективна техніка, яка передбачає використання змішаного фелтингу. При створенні іграшки тулуб роблять за допомогою мокрої техніки, а вушка і мордочку сухим способом.
Як зробити курча з дітьми
Легкі варіанти виробів із вовни для початківців максимально підходять, щоб ближче познайомитися з алгоритмом дій. Набравшись досвіду, можна переходити до більш складних та об’ємних екземплярів. Перед тим, як приступати до роботи, потрібно підготувати:
- Голки різних розмірів.
- Сировина таких відтінків як: білий, рожевий, жовтий та бежевий.
- Зубну щітку.
- Пастель декількох кольорів.
Для створення основних заготовок необхідно нарвати смужки із сировини та розкласти їх перпендикулярно, після чого згорнути всередину з кожного боку. Попередньо розмістивши грудку на тканині за допомогою голки акуратно звалити його, вбиваючи волокна швидкими рухами.
Повинна вийти заготівля у вигляді яйця, на неї наноситься матеріал жовтого кольору, щоб курча було схоже на справжню птицю. Окремо готуються такі елементи, як:
- Хвостик.
- Лапки.
- Крила.
- Гребешок.
Під час збирання для виділення очей варто взяти невеликі бусинки, щоб іграшка виглядала виразно. Готова форма розчісується зубною щіткою, робити це потрібно максимально акуратно, не варто поспішати.
Елементи декору кухні
Запитуючи, як зробити вироби з вовни, щоб він був практичним, багато любителів рукоділля виявляють фантазію і досягають хороших результатів.
Одним із гідних прикладів буде підставка під гаряче в кімнату для приготування їжі.
Вдаватися до певних майстер-класів необов’язково, створити річ можна на власний розсуд, колір людина також підбирає індивідуально.За рахунок комбінування відтінків та візерунків може вийти приваблива та зручна прикраса для кухні.
Важливо! Необхідно приділити увагу краям виробу, їх краще максимально якісно збити, інакше згодом зовнішній вигляд зіпсується.
Прикраса в сухій та мокрій техніці
За останні роки такі елементи стали не менш популярними, ніж дитячі вироби з вовни, аксесуари різних форм можна побачити на зимовому та осінньому одязі.
Брошу у вигляді красивої та ефектної квітки вдасться закріпити на пальті або сумці, для реалізації такої ідеї потрібно підготувати:
- Матеріал різних кольорів.
- Воду.
- Мийний засіб.
Хід робіт:
- Заготівлі рвуться на невеликі шматочки і викладаються на тканину, за допомогою мильного розчину формується квітка.
- Вирівняти матеріал вийде за рахунок рухів, що прогладжують, але перед цим потрібно рясно змочити сировину.
- Як тільки форма повністю задовольнятиме задуманий зовнішній вигляд, її слід промити чистою водою.
- Для надання естетичності та виділення пелюсток роблять складки, на звороті тканина зшивається голкою з ниткою.
- Щоб закріпити брошку на шапці або одязі, необхідно продумати наявність шпильки або спеціальної застібки.
Очевидні плюси техніки
Процес досить простий, що дозволяє продуктивно використовувати його в навчанні дітей, в момент роботи батьки можуть плідно поспілкуватися з дитиною та дізнатися подробиці про її життя та стосунки з однокласниками.
За 5-10 хвилин вдасться створити гарну річ та побачити результат, екземпляр власноручного виготовлення може зайняти своє місце на тумбочці однієї з кімнат або послужити подарунком на урочистому заході.
Модниці оцінять можливість суттєво оновити гардероб до сезону, адже завдяки техніці вдасться внести родзинку в образ. Серед простих, але не менш ефектних виробів, які користуються великою популярністю можна виділити сережки, намисто, брошку та шпильки.
Завдяки використанню вовни та спеціальному алгоритму дій можна зробити не тільки корисні, але й красиві дизайнерські елементи.
Фото виробів із вовни