Виробництво кішка своїми руками: фото кращих варіантів виробів, майстер-клас виготовлення стильних іграшок та прикрас
Кішки – дуже милі та пухнасті створіння, про які знято вже багато кумедних відео на YouTube. Неможливо не любити цих муркотливих красунь, тому не дивно, що деякі люблять робити вироби кішок своїми руками.
Справжні майстри знімають кішку і на картинах, і в скульптурах, і в інших арт-об’єктах. Проте навіть дитина може за бажання відтворити образ улюбленого Васьки чи Мурки. Є навіть кілька варіантів, з чого і як зробити котика!
Кітка з паперу
Древньокитайське мистецтво орігамі популярне й досі. Його суть полягає в тому, щоб без використання клею створювати з паперу справжні витвори мистецтва. На відео можна переглянути приклади виготовлення виробів кішок за допомогою простого паперу.
Для початківців та дітей не складе особливих труднощів зробити вироби мордочки кішки з паперу – на повний зріст зробити її дещо важко, можна заплутатися. А ось мила котяча мордочка може стати окрасою листівки або просто приємним сюрпризом для батьків.
- Беремо кольоровий папір будь-якого розміру квадратної форми. Зробити її із простого прямокутного листа легко, якщо зігнути його по діагоналі та обрізати зайву смужку.Згинаємо отриманий квадрат кольоровою стороною назовні, щоб вийшов трикутник.
- Зігніть трикутник, що вийшов, навпіл і розігніть його, щоб вийшла вертикальна лінія згину.
- Покладіть трикутник перед собою так, щоб нагорі була одна вершина. Зігніть його таким чином, щоб “з’єднати” дві нижні вершини з верхньої – повинен вийти невеликий ромб. Розігніть назад у трикутник, щоб збереглася лінія згину.
- Зігніть «трикутники», що вийшли з минулого кроку, так, щоб обидві вершини опинилися за краями основного трикутника. На вигляд повинен вийти ніби тюльпан, але, насправді, це вушка нашої майбутньої кішечки. Третю, серединну вершину зігніть до себе так, щоб зробити голову тварини. Можна навіть трохи намазати клеєм, щоб усе трималося краще.
- Переверніть заготовку. Мордочка кішки готова – залишилося її прикрасити: намалювати очі та рот, приклеїти вусики тощо.
Кітка з шишок
Особливо красиві виходять вироби кішок із шишок – такий природний матеріал дуже популярний у дитячих садках та школах восени, коли малюкам задають зробити з ялинових шишок будь-який виріб, була б тільки фантазія!
Потрібно:
- Ялинові та соснові шишки різних розмірів,
- Клей ПВА,
- А також довгі соснові голки,
- Трохи пластиліну рожевого кольору
- І дві горошини чорного перцю.
Хід роботи:
- Для початку нам знадобиться невелика соснова шишка, до якої приклеїмо дві лусочки ялинової – робимо таким чином вушка на маківці нашої кішечки. Використовуємо для кріплення клей ПВА, приклеюємо очі з горошин чорного перцю, а також робимо вуса із соснових голок. Носик можна зробити з рожевого пластиліну.
- Найбільша ялинова шишка має бути довгастою – це буде тулуб кішки. За рахунок клею ПВА приклеюємо до неї готову голову.
- Хвіст кішці зробити можна з ялинової шишки, яка виглядає пишніше – нехай хвостик буде у живота пухнастим. Для кращої візуалізації можна акуратно відігнути лусочки, щоб було відчуття «пухнасті». Його також приклеюємо клеєм ПВА.
- Лапки робимо з ялинових шишок приблизно однакового розміру, щоб кішка наша стійко стояла на лапах.
Кітка з пластиліну
На цьому фото видно, які чудові вироби кішок можна зробити із пластиліну. Цей матеріал простий у використанні, тому з нього часто щось роблять на уроках праці в початковій школі або дитячому садку.
Для роботи знадобляться:
- Тільки пластилін різних кольорів (залежно від забарвлення кішечки)
- І стек для вирізування.
Хід роботи:
- Починаємо робити кішку з голови та тулуба – катаємо дві кульки. Зверніть увагу, що голова повинна вийти круглою, а ось тіло трохи довгим. З’єднуємо разом.
- Лапки та хвостик будуть однаковими, тому потрібно скачати п’ять невеликих кульок приблизно однакового розміру. З чотирьох робимо «ковбаски», та якщо з п’ятого – хвостик. Причому він повинен звужуватися до кінця (тим, яким буде прикріплено до тулуба).
- Тепер потрібно прикріпити до тулуба лапки та хвостик. Найпростіше, якщо котик буде у стоячому положенні.
- Щоб зробити вушка, потрібно скачати дві маленькі кульки – за розміром трохи менше, ніж ті, з яких робили лапки. Потім надаємо їм трикутну форму та прикріплюємо до голови кішки.
- Основа для кішки готова. Далі можна пофантазувати з дитиною – зробити очі жовтого чи блакитного кольору, наліпити на «вовну» тварини різнокольорові плями або смужки із пластиліну іншого кольору тощо.
-
Паперова аплікація кішки
Не менш красивими виходять і картини-аплікації – їх існує кілька варіантів: геометричні (деталі у вигляді геометричних фігур), рвані (шматочки паперу відриваються) та інші.
Зробити виріб кішки у вигляді аплікації зможуть, як початківці, так і продовжуючі – насправді все простіше, ніж здається на перший погляд.
Розглянемо найпростіший варіант – геометричну аплікацію, для якої нам знадобляться:
- Кольоровий картон (фон),
- Клей,
- Ножиці та заготовки з кольорового паперу у вигляді трьох невеликих кіл та двох трикутників.
Хід робіт:
- Беремо одне з кіл і розрізаємо ножицями навпіл. Приклеюємо до картону половинку кола заокругленою стороною нагору. Другу половинку приклеюємо збоку зліва, трохи вище за край – це буде хвостик нашої кішечки.
- Далі приклеюємо коло так, щоб «захопити» трохи півкола – це тулуб котика. Останнє коло приклеюємо, накладаючи його на верхній край кола-тіла кота – так ми зробили голову котика.
- Заготівлі з трикутників – це котячі вушка. Їх ми приклеюємо по обидва боки від голови.
- Загалом аплікація кішки готова. Кола та трикутники можна використовувати різнокольорові, щоб створити вид різношерстої кішки. На мордочці фломастером або ручкою потрібно намалювати мордочку, хоча очі можна приклеїти, якщо є спеціальні канцелярські заготовки – це виглядатиме дуже здорово!
Кітка з носка
Для любителів крою та шиття такий об’ємний виріб кішки стане особливо приємним заняттям. Робити її досить просто, але треба бути дуже уважним.
Для дитсадківців вона, можливо, буде дещо складною для самостійної реалізації, а ось молодші школярі можуть спробувати свої сили та пошити для себе нову м’яку іграшку!
Для такого виробу знадобиться:
- Пара чистих махрових шкарпеток (щоб кошеня вийшло м’яким і пухнастим),
- Ножиці,
- Вата або синтепон,
- Голка та нитки в тон шкарпеток,
- Канцелярські очі (можна використовувати гудзики).
Хід роботи:
- Махрові шкарпетки потрібно покласти перед собою п’ятами вгору, а шкарпетками від себе. Одна п’ята служитиме кошеняті мордочкою, а друга – задньою частиною.
- Беремо один із шкарпеток, відрізає у нього шкарпетку півмісяцем – пізніше з нього зшиємо хвостик. Носок, що залишився, підрізати по вертикалі, таким чином роблячи з нього тулуб з лапками. Зверніть увагу, що передні лапки повинні бути трохи коротшими, ніж задні.
- З другого носка робитимемо голову і шапочку для котика (останнє – за бажанням). Акуратно відрізаємо шкарпетку у вигляді трикутника, а в протилежному боці просто трохи відріжемо непотрібне. Таким чином вийде, що голова у нас вийшла з серединки шкарпетки, із трикутними вушками.
- Зашиваємо лапки зі звороту так, щоб шви залишилися всередині. Дірочки на задніх і передніх лапках залишаємо, вони нам знадобляться, щоб набити тулуб ватою або спеціальним наповнювачем. Аналогічно прошиваємо вушка на голові, стежачи, щоб шви опинилися всередині, після чого вивертаємо голову та тулуб і набиваємо їх синтепоном або ватою.
- Зашиваємо мордочку остаточно, вона повинна вийти округлою. За таким же принципом «закриваємо» дірки в лапках, стежачи, щоб кошеня вийшло пухким і округлим. Заготівлю хвостика зшиваємо, після чого пришиваємо його голову до тулуба. Зверніть увагу, що передні лапки у кошеня коротші, ніж задні! Не переплутайте.
- Мордочку кішки можна оформити, приклеївши очі або пришивши їх ґудзиками. Носик теж можна зробити з гудзика або намистинки, а вуса – з товстіших ниток.
От такі вироби кішки можна зробити з різних матеріалів – вони прості, але водночас дуже гарні, і їх легко зможе зробити навіть дитина.
Фото вироби кішка