Виробництво планети: покрокова інструкція виготовлення планети сонячної системи своїми руками (120 фото)

Виробництво планета поетапно – вчимося, як зробити планету своїми руками. Майстер-клас для дітей + фото готових робіт

Чому люди різних поколінь так охоче беруться за виготовлення виробів? Тому що домашня творчість дозволяє добре провести час, у тому числі разом із дітьми та онуками.

На додаток дане заняття приносить чималу естетичну користь, тому що в результаті нього виходять оригінальні вироби, здатні прикрасити домашній або офісний інтер’єр. У багатьох випадках саморобні іграшки та моделі також стають чудовими подарунками з приводу тієї чи іншої урочистості.

До Дня космонавтики, що відзначається навесні, дитсадківці та школярі традиційно будуватимуть вироби, що зображають планети Сонячної системи. Таким чином вони долучаться до славної російської історії освоєння космосу.

Щоб поставлене вчителем досить складне завдання з розкроювання та складання Місяця або Землі не стало для дитини стрибком у невідомість, слід заздалегідь познайомити його з різними техніками проектування та складання моделей небесних тіл.

Як свідчить досвід навчання рукоділля, достатньо продемонструвати юному учневі найпростіші технічні прийоми моделювання, і власна уява обов’язково допоможе йому зробити планету чи світило, яке він сміливо покаже на шкільній виставці.

На фото вироби планети добре видно, що нічого особливо складного у складанні такої іграшки чи наочної допомоги немає. Потрібно лише виявити деяке терпіння та посидючість — і все обов’язково вдасться.





Необхідні для роботи матеріали

Щоб вироблення на тему планети вийшло яскравим і водночас реалістичним, необхідно провести наступні приготування:

  • Розчистити на письмовому столі просторий майданчик;
  • Пошукати кулі різних діаметрів;
  • Вибрати відповідні фломастери;
  • Взяти кольоровий папір та газети;
  • Відкрити свіжий ПВА;
  • Запасти борошно для саморобного клейстера;
  • Взяти основу для аплікації, наприклад, аркуш картону;
  • Розшукати нитки та дріт.

Місяць з пап’є-маше

Ця традиційна французька технологія копіювання предметів давно прижилася на російських теренах. Виріб планети з паперу, виготовлений за допомогою пап’є-маше, стане важливою віхою у формуванні навичок проектування, підбору вихідних матеріалів, надання моделі стрункого та логічного вигляду.

Для такого уроку праці буде потрібне наступне приладдя:

  • Надувна куля;
  • Старий газетний папір;
  • Клейстер;
  • Сірий папір;
  • Акварель, гуаш та пензлі.

Творчий процес

Моделювання полягає в цьому випадку з наступних етапів:

  1. Щоб приготувати клейстер, треба добре розмішати борошно в піалі з водою.
  2. Потім слід розірвати газети на дрібні частини.
  3. Отримані уривки мажуться клейстером, після чого кількома шарами наносяться на кульку, взяту за основу.
  4. Отримана заготовка повинна добре висохнути.
  5. Тепер настав час пофарбувати Місяць у сірий колір. Шліфувати її поверхню перед цим не варто, оскільки цей Місяць не схожий на ідеальну сферу.
  6. За допомогою голки потрібно проткнути оболонку природного супутника та витягти з нього кульку.
  7. Далі формуються кратери. Для цього сірий папір ріжеться на дрібні квадрати, що згортаються у вирви. Їхні гострі кінці намазуються клеєм і фіксуються на різних ділянках Місяця.
  8. Змінений супутник знову треба висушити.
  9. Для створення ефекту орбітального руху треба зігнути дріт і проткнути нею полярну частину Місяця. В отримане вушко простягається нитка або ошатна тасьма, на якій виріб підвішується над письмовим столом.









Сонячна система з паперу

Природно, що Місяць за всієї своєї чарівної краси далеко не єдина небесна мандрівниця, яку можна змоделювати із застосуванням французької методики.

Пластичність та універсальність пап’є-маше дозволяє ліпити будь-які вироби планети сонячної системи, включаючи ті, що обрамлені кільцями.

Для цього знадобляться ті самі матеріали, а послідовність дій буде такою:

  1. Слід виготовити пару основ, обклеївши газетними уривками повітряні кулі. Заготівлі слід ретельно висушити.
  2. Далі заготівлі проколюються, і з них витягується гума.
  3. Майбутній Сатурн треба пофарбувати жовтою гуашшю або аквареллю. Подекуди можна нанести оранжеві смужки, що зображують циклони, що вирують на газовому гіганті.
  4. Настав час зробити кільця, що складаються з льоду та пилу.Для цього треба виміряти коло планети. Далі на картоні слід циркулем накреслити коло відповідного розміру. Наступне коло має бути ширше на п’ять сантиметрів.
  5. Залишається вирізати кільце Сатурна і надіти його на планету.
  6. Для виготовлення Землі потрібно буде скористатися викройкою глобуса, якою треба завантажити у світовому павутинні. Інші дії загалом будуть такими ж.























Пластилінова аплікація

Ця технологія ідеально підійде тим, перед ким постала необхідність виготовити вироби планети своїми руками за завданням педагога з дитсадка. Виготовлення аплікації із пластиліну дозволить малюкові розвинути моторику рук та сформувати просторову уяву.

Для такого проекту знадобляться:

  • коробка пластиліну;
  • робоча дошка;
  • основа, наприклад, одноразова тарілка;
  • фарби та пензлі.

Покрокова інструкція:

  1. Готується основа для розміщення небесних тіл. Для цього тарілка фарбується синьою або чорною аквареллю.
  2. Вздовж кола основи треба розставити зірки, невеликі кружки планет, астероїди неправильної форми.
  3. Тепер настав час створити центральну композицію. Вона може складатися із Сонця, і, наприклад, периферійних планет Сонячної системи. Бажано точніше відтворити їхнє забарвлення.
  4. Якщо фантазія дитини розгуляється не на жарт, то можна подумки перенестися в далекі галактики. При такому розвитку подій на аплікації може з’явитися не реальне, а якесь уявне небесне тіло, наприклад, зеленого кольору.
  5. Допустимо, малюк вирішив виготовити вироб зелену планету. В цьому випадку треба буде скачати зелену пластилінову кульку. Таємничі кратери можна зробити із синього пластиліну. Залишається насадити їх на далеку планету та прикріпити її на загальну основу.

Фото вироби планета