Вироби з гудзиків (120 фото): інструкція, як зробити своїми руками виріб з гудзиків + шаблони та схеми

Вироби з гудзиків своїми руками покроково: найкращі ідеї для творчості. Цікавий та простий майстер-клас (120 фото)

Для розвитку дрібної моторики пальців у дітей, для проведення творчих занять найчастіше вибирають різні підручні матеріали.

Однією з найпопулярніших матеріалів є гудзики, що відрізняються між собою за формою, розмірами, кольором, діаметром центрального отвору.

До переваг використання ґудзиків слід віднести їх доступність, зручну форму, міцність, стійкість до дії вологи.

Необхідні інструменти та матеріали

Творчі заняття з гудзиками викликають інтерес у дітей усіх вікових груп завдяки яскравому дизайну та різноманітному забарвленню. Важко уявити, які оригінальні вироби з гудзиків можна зробити.

Для створення цікавих подарунків, іграшок, сувенірів можуть знадобитися такі матеріали та інструменти:

  1. Аркуші щільного картону, що часто використовуються в мистецтві скрапбукінгу.
  2. Текстиль, серед якого найбільшу популярність має фетр.
  3. Голки та нитки.
  4. Клей.
  5. Ножиці.
  6. Інші елементи декору: атласні стрічки, бісер, великі намистини.
  7. Ліска або металевий дріт.

Можуть стати у нагоді шаблони для виготовлення виробів з гудзиків своїми руками. Заготівлі макети найбільш актуальні для створення красивих аплікацій із різнокольорових глянцевих гудзиків.








Виготовлення красивих аплікацій

Картини, виконані з оригінальної комбінації гудзиків, виглядають надзвичайно жваво в будь-якому стилі інтер’єру. Для роботи можна використовувати різні матеріали: від круглих гудзиків з матовою поверхнею до яскравих деталей з металевим блиском.

Для покрокового виготовлення картини знадобиться рамка, лист картону або текстильне полотно. Майстер-клас з виробів із гудзиків:

  1. Для роботи слід вибрати ескіз. Шаблони можна промалювати своїми руками або знайти готове зображення.
  2. Орієнтуючись на підготовлений малюнок, сортують гудзики за розміром, формою, кольором.
  3. Залежно від використовуваної основи (текстиль або картон) та умінь майстра, для кріплення використовуються нитки або клей. Вишиті картини набувають неповторного дизайну, проте, аплікації на основі клею більш легкі у виконанні.

Тканинну аплікацію слід обернути навколо листа фанери, шматка пластику або іншої міцної основи, щоб не утворювалося грубих складок. Завершальний етап самостійної роботи – це закріплення рамки.

Подібними аплікаціями або вишитими картинами прикрашають вітальню, спальню або стильну передпокій. За аналогічною схемою можна виготовляти вироби з ґудзиків для виставки в дитячий садок, але брати за основу зображення тварин, птахів, різних фігур або букв.

Декор для фотоальбому

Виготовлення фотоальбомів, рамок для фотографій, вітальних листівок сьогодні отримало власну назву. Цей напрямок мистецтва має масу шанувальників, а ручні роботи цінуються набагато більше, ніж виробничі екземпляри.








Для створення оригінального фотоальбому знадобиться текстиль, нитки, голки, листи картону для виготовлення сторінок, клей або великі нитки для центральної палітурки. Інструкція зі створення стильного альбому для фотографій:

  1. Листи та плетіння виготовляють за загальною схемою. Роботу з ґудзиками проводять безпосередньо з обкладинкою майбутнього виробу.
  2. Для виготовлення твердої обкладинки знадобиться два аркуші картону, а також два відрізи тканини.
  3. Вибраний текстиль обертають навколо картонних заготовок, а кріплення м’якої частини виконують на задній поверхні альбому.
  4. Залежно від бажання власника виробу, малюнок може бути у вигляді певної фігури або носити хаотичний характер.

Гудзики нашивають на тканинну основу, відповідно до обраного ескізу.

Об’ємне дерево з гудзиків

Цікаві ідеї та інструкції, як зробити виріб з гудзиків, можна зустріти на різноманітних творчих форумах та порталах.

Вельми оригінальний задум сподобається майстрині, у якої залишилося багато гарних дрібних гудзиків з одягу.

Для створення дерева з пишною та цікавою кроною необхідно приготувати міцний металевий дріт, кусачки, гудзики, квітковий горщик та будь-який наповнювач (можна використовувати декоративне каміння та пісок). Покрокове виготовлення гарного сувеніру:

  1. З металевого дроту згортають стебло.Ця частина виробу є найбільшою, щоб витримати значне навантаження на «гілки».
  2. Найчастіше застосовується методика скручування, яка дозволяє досягти дуже реалістичного ефекту.
  3. Для фіксації стебла використовують квітковий горщик (керамічний, пластиковий або скляний, на розсуд майстра), в який укладають пісок та декоративне каміння. “Коріння” подібного дерева надійно фіксують на дні горщика.
  4. Наступна, і найвідповідальніша частина роботи, полягає у формуванні крони. Ґудзики закріплюють провідною частиною дроту, а для надійності фіксації роблять додаткову петлю або скручування.

Під час створення крони слід пам’ятати не тільки про декор, а й про стійкість подібної конструкції. Не варто робити верхню частину декоративного дерева надмірно масивним, якщо дріт не має достатнього перерізу.








Новорічна іграшка на ялинку

З яскравих невеликих за розміром ґудзиків можна зробити гарну святкову іграшку. Для роботи знадобиться шматок пінопласту, гострий канцелярський ніж, клей, акрилові фарби та прозорий лак.

За допомогою дроту можна зробити петлю для кріплення іграшки на новорічну ялинку.Покрокове виготовлення оригінального виробу:

  1. З шматка пінопласту необхідно сформувати шар потрібного розміру. Для надання бажаної форми краще використати канцелярський ніж. Усі нерівності слід усунути шляхом шліфування.
  2. На поверхню кулі, що вийшла, кріплять вибрані гудзики. Зверху також наносять шар клею ПВА.
  3. Після застигання клею приступають до декорування новорічної іграшки, для чого наносять шар фарби. Це може бути перламутрова фарба із стильним металевим блиском.

Закріплюють отриманий ефект шляхом нанесення акрилового лаку в 2-3 шари. На фото настільки цікавого виробу з гудзиків видно, як гарно переливаються фарби на рельєфній поверхні іграшки.


Фото ексклюзивних виробів з гудзиків