Вироби з природного матеріалу: красиві ідеї виробів з фото. Інструкція, як зробити з підручних матеріалів

Вироби з природного матеріалу – для початкової школи, будинку та саду своїми руками. Покрокова інструкція + схеми виконання робіт

Вироби з природного матеріалу своїми руками можуть не тільки зайняти час, а й допоможуть провести його разом з дітьми цікаво, зблизити дорослих та малюків, дадуть можливість дорослим передати дітям свій досвід.

А також отриманими результатами можна сміливо прикрашати і дитячу кімнату, і вітальню, і навіть дарувати їх своїм близьким.

Готуємо матеріал

Природний матеріал настільки різноманітний, що потрібна лише фантазія автора, щоб побачити потрібне навколо себе.

Для творчості підійде все:

  • Листя,
  • Гілки,
  • Плоди квітів,
  • Дерев і чагарників,
  • Камінці,
  • Мушля і навіть кора.

Поки все це не сховалося під великими кучугурами, можна організувати з дітьми спеціальні прогулянки для збирання такого матеріалу. Зимовими вечорами можна буде творити різноманітні вироби, невеликі сувеніри та навіть ялинкові прикраси.

Весь матеріал має бути чистим. Тобто листочки потрібно збирати чистими, без хворобливих плям. Їх можна пропрасувати праскою, а можна просто покласти під прес.

Потрібно пам’ятати про те, що листя дуже ламке, тому з ними працювати треба акуратно. Різні гілки ніколи зайвими не виявляться. Але й вони мають бути чистими. Їх можна промити у блідо-рожевому розчині марганцівки.

Так само можна зробити і з камінням, з каштанами та жолудами. А ось мушлі вимагають іншої обробки. Оскільки в них можуть бути живі організми, їх не тільки миють, а й кип’ятять.

Так само, черепашки можна прочистити в розчині білизни та води(1:1). Потім їх сортують за величиною та відправляють на зберігання.