Квілінгові вироби: ТОП-150 фото схем кольорів та красивих виробів, покрокова інструкція з описом технології виготовлення
У пошуку нових варіантів для творчості варто звернути увагу на квілінг – плетіння зі смужок паперу. Це заняття сподобається як дітям, так і дорослим, а його техніки бувають дуже різними, простими та складними.
На фото квілінгових виробів можна побачити, наскільки красивими та незвичайними виходять готові вироби. Засвоїти квілінг може навіть новачок у цій справі, потрібно лише ознайомитися з деякими моментами та дізнатися історію походження цього мистецтва.
Історія походження
Квілінг з’явився в Європі в чотирнадцятому столітті, з англійської мови він перекладається як паперокручення. Вперше його вигадали послушниці монастиря, які використали позолочений папір для створення витончених прикрас.
Потім пані з вищого суспільства поклали око на подібні вироби, і оскільки папір у ті часи був дорогим, дозволити собі подібні прикраси міг тільки знати.
Квілінг вважався споконвічно дамським видом рукоділля, навіть принцеса Єлизавета спіткала ази цього мистецтва. У Японії також поширений квіллінг, але японські майстри створюють тонші, філігранні роботи, які більше нагадують ювелірні вироби.У результаті, сам квіллінг ділиться на два види: європейський та японський.
Матеріали для роботи
Щоб розпочати роботу, необхідно підготувати всі необхідні матеріали та інструменти.
- Смужки з паперу.
- Клей.
- Лінійка.
- Ножиці.
- Пінцет.
- Булавки.
- Ніж.
Придбати смужки з паперу для квілінгу можна у спеціалізованому магазині. Смужки можуть мати різну щільність, вони можуть бути металізованими, кольоровими та покритими блискітками.
Також необхідно підготувати стрижень для накручування паперу, щоб створювати завитки.
Корисні поради для новачків
Перш ніж почати створювати квілінгові вироби для початківців, важливо дізнатися кілька нюансів, які допоможуть у роботі.
- Найзручніша щільність паперу для квілінгу – 120 та 160 г/м. Такий папір чудово тримає форму, роблячи виріб міцнішим.
- Стандартна ширина смуг становить п’ять міліметрів, ширші смуги досягають десяти міліметрів завширшки.
- Ідеальна довжина смуг, що дозволяє створити об’ємний виріб, повинна досягати 75 см.
- Використовуйте різнокольоровий папір, за допомогою якого можна створювати фантастичні шедеври.
Базові елементи техніки квіллінг
Найпростіші елементи техніки – це завиток, крапля, спіраль та півколо.
- Щоб зробити тугу спіраль, потрібно скрутити смужку паперу максимально туго, для цього не потрібно знімати її з голки;
- Розпущена спіраль виходить із тугої спіралі, її потрібно вставити в шаблон і після цього відпустити голку, спіраль розкрутиться. Кінчик спіралі фіксується клеєм;
- Для створення півкола береться вільна спіраль, одна сторона притискається і стає рівною. Таким чином, виходить півколо.
Щоб зробити краплю, потрібно скрутити тугу спіраль, потім зробити її підлозі розпущеною. Після цього центр зміщується в потрібну сторону, інший кінець притискається пальцями, щоб він був загостренішим;
< "/wp-content/uploads/gfvhft_12696.jpg">
Всі представлені схеми квілінгових виробів відносяться до простих, після їх освоєння можна почати вивчати складніші техніки, завдяки яким можна створювати чудові вироби.
Майстер-клас: квіти
Зробити прості квіти не складно, головне – дотримуватися інструкцій. Потрібно підготувати такі матеріали:
- Смужки з паперу 0,5 мм.
- Пінцет та клей.
- Інструменти для квілінгу.
- Трафаретна лінійка.
З п’яти смужок паперу формуються краплі, вільні краї потрібно прихопити клеєм. За допомогою пінцета або пальців створюється форма пелюстки, на вигляд вона має нагадувати човник.
Всі пелюстки повинні бути однакової довжини, потім дві пелюстки склеюються один навпроти іншого. Після цього приклеюються решта пелюсток, всередину квітки клеїться намистинка.
Майстер-клас: соняшник
Докладна покрокова інструкція з виготовлення квіллінгового виробу допоможе кожному новачкові, спробуйте виготовити приголомшливу композицію у вигляді соняшника.
Для цього необхідно підготувати всі необхідні інструменти для квілінгу, а також паперові смужки чорного, зеленого та жовтого кольору.
- З жовтих смуг робиться туга спіраль, якій потрібно надати форму краплі. Центр спіралі повинен бути біля витягнутого краю, потім крапля фіксується клеєм. Зрештою, пелюсток має вийти не менше двадцяти п’яти штук;
- З чорних смуг потрібно зробити щільні спіралі, які необхідно зробити опуклими, змістивши центр трохи нагору. Їх має вийти близько двадцяти штук;
- Взяти коло зеленого картону, надати йому конусоподібну форму. У середину конуса клеяться чорні спіралі, до вільних країв, що залишилися, кріпляться пелюстки жовтого кольору;
- До основи конуса приклеюються зелені смужки, які потрібно трохи підкрутити. Зрештою, вийде гарний соняшник, який може стати однією з ваших перших робіт.
Схеми квілінгу
Щоб освоїти техніку квілінгу, потрібно розуміти, як робити квілінгові вироби за схемами.Схеми бувають різного рівня складності як для новачків, так і для більш досвідчених рукоділів.
Перед тим, як навчитися створювати композиції, потрібно освоїти базові техніки скручування. Освоївши ці техніки, можна сміливо приступати до схем і вчитися створювати складніші речі.
Схема квілінгу є контуром малюнка, а також його елементами. Починаючи працювати в цій техніці, найскладнішим є не виходити за контури та створювати скручені елементи, які точно повторюють схему.
Схеми включають список базових форм, включаючи їх розміри і потрібну кількість. Саме тому працювати з ними дуже легко, заздалегідь підготовлені елементи просто збираються за принципом конструктора.
Коли техніка квілінгу буде освоєна, можна переходити до більш простих схем, а надалі взагалі вигадувати власні схеми, підключивши фантазію та уяву.
Займатися квіллінгом може кожен охочий, а це витончене мистецтво безумовно варте того, щоб бути освоєним.
Фото квілінгових виробів