Вироби зі старих речей для дому та дачі: урок рукоділля в домашніх умовах. Майстер-клас з фото та детальним описом робіт

Вироби зі старих речей – для дому та дачі своїми руками, фото, схеми та викрійки, ідеї гарного дизайну для початківців

Настав час чергового генерального прибирання, і знову на підлозі залишилися старі, нікому не потрібні речі. Їх можна засунути назад у шафу, перемістити на балкон або в сарай, викинути на смітник або придумати речам новий варіант використання.

Як видно на фото виробів зі старих речей, корисні речі можна створити з усього, що вже не знадобиться за основним призначенням.

Текстильні вироби

Які вироби можна зробити з речей, які не підлягають носінню? Так абсолютно будь-які.

  • Махрові рушники та халати стануть напрочуд приємними килимками. Для цього їх розрізають на стрічки, які потім сплітаються в довгі кіски. Підготовлені кіски згортаються спіраллю або укладаються паралельними смужками. Елементи міцно зшиваються.
  • З трикотажних речей вийде симпатична і яскрава підлога. Для цього дрібнички доведеться розрізати на вузькі стрічки, пошити їх між собою, згорнути клубочками і зв’язати відповідним за розміром гачком. А з невеликих клубочків можна зробити незвичайні квіти, закріпивши їх на дерев’яних шпажках.
  • Стара чоловіча сорочка стане чудовою наволочкою для декоративної думочки.Для цього необхідно вирізати полички та спинку за розміром подушки, пошити по трьох сторонах, упаковати всередину подушку та застебнути гудзики. Для краси оригінальну наволочку можна прикрасити краваткою.
  • Джинси перетворяться на затишний органайзер. Для цього на штанах доведеться дошити кишеньки, в які помістяться олівці, фломастери, блокнот, окуляри, телевізійний пульт. Для стійкості в штани можна вставити смужки щільного картону. Подібний виріб стане в нагоді і в гаражі: туди можна розкласти викрутки, ключі та інший необхідний інструмент.
  • Будь-яка ганчірочка може стати симпатичною частиною клаптевого шиття. Для цього клаптики зшивають між собою, створюючи велике та маленьке полотно. Підготовлені елементи використовують для виготовлення кухонних прихваток, фартухів, серветок, картин. Потренувавшись на невеликих речах, можна спробувати створити незвичайне покривало або затишний плед.
  • Старий кухонний рушник або футболка стануть чудовими прикрасами підвісних горщиків. Для цього вісім смужок зв’язуються між собою, потім їх попарно плетуть візерунок на манер рибальської мережі. В отриману сітку встановлюють кашпо, стрічки зв’язують разом угорі і вішають на гак.











Лежанки для тварин

Цікаві ідеї для виробів із речей допоможуть облаштувати затишне містечко для домашніх вихованців.

  • Картонна коробка досить великих розмірів стане чарівним будиночком для кота. Для цього всередину можна покласти підстилку, що зшити за технологією пэчворка або килимок з рушників. Надати красу новому житлу допоможе футболка, натягнута зверху. Горловина відкриє вхід у будиночок, а короткі рукави можуть прикрити запасні виходи, які стануть цікавою розвагою для маленьких кав’ярень.
  • Лежанка вийде зі старого простирадла, підковдра або скатертини. Для цього матеріал складають навпіл. Всередину укладають кілька шарів синтепону. У центрі прошивають коло, що за розміром підходить під розмір тварини. Друге коло стане в нагоді для бортиків лежанки. Сюди укладають більшу кількість наповнювача та стягують боки міцною ниткою, піднімаючи їх над підлогою.
  • Зовсім простий спосіб створити затишну лежанку подарує звичайна валіза. Сюди досить просто покласти м’яку підстилку або подушечку.

Якщо розфарбувати валізу і поставити її на дерев’яні ніжки, то вийде чарівне ліжечко для ляльок. А постільна білизна можна створити з клаптиків тканини або справжнього, але вже непридатного для звичайного використання комплекту.

Цей же предмет стане у нагоді для створення оригінального комода для спальні.






Фоторамки

Для створення незвичайної фоторамки підійдуть:

  • Кольорові олівці, звичайні канцелярські ручки або фломастери;
  • Палички від морозива;
  • Спили дерев;
  • Пластикові або винні пробки.

Інструкції для виробів із старих речей приблизно однакові:

  1. З щільного картону вирізають дві заготовки одного розміру.
  2. В одній з них прорізається отвір трохи менше, ніж фотографія. Можна зробити кілька отворів, закріплюючи в кожному з них окреме зображення.
  3. Заготівлі склеюються по трьох сторонах, залишаючи четверту вільну для встановлення фотографії.
  4. Для того, щоб процес заміни проходив максимально зручно, між заготовками прокладають невеликі шматочки картону.
  5. Декорують лицьову сторону підготовленими матеріалами.

Квіткові горщики

Коханки кімнатних рослин можуть урізноманітнити місця проживання своїх зелених вихованців.

  • Незвичайні горщики вийдуть із пластикових пляшок, якщо відрізати у них денце і розфарбувати у яскраві тони.
  • Оригінальні флораріуми виробляють зі скляної банки. Для цього в них укладають дренажний шар та живильний ґрунт, висаджують рослини.
  • Звичайні, дещо пошарпані кашпо можна прикрасити монетками, черепашками, бусинками, мереживом. Непогано виглядатимуть кашпо, обгорнуті вовняними нитками або шпагатом, прикрашені мозаїкою з комп’ютерних дисків.
  • Зовсім незвичайний сад подарує стара валіза, тумбочка або комод із висувними ящиками. Тільки вниз доведеться прокласти шар товстого поліетилену. А вже на нього насипати шар землі та висадити нових мешканців.
  • Старі черевички стануть гарним будинком для сукулентів.








Кухонні вироби

Кухня стане найкращим місцем для використання старих речей.

Тут можна розмістити:

  • Підставки для гарячого з винних пробок або паличок від морозива;
  • Підставку для ножів зі звичайної скляної банки та вермішелі, пластикових трубочок, дерев’яних шпажек;
  • Контейнери для спецій із баночок з-під дитячого харчування.

Останні два варіанти можна перетворити на старовинну прикрасу, якщо використовувати техніку декупажу.

  1. Початківцям ручницям краще починати робити оригінальний декор зі спеціальних декупажних серветок.
  2. Тим, хто вже спробував свої сили у цьому не найскладнішому оформленні, можна взяти звичайні паперові серветки з малюнком або навіть шматочки газети.
  3. Бляшані банки допоможуть не купувати спеціальних підставок під кухонні прилади.
  4. Для цього їх звільняють від кришок і з’єднують між собою по колу або вибудовують у лінійку.
  5. Можна використовувати як однакові за розміром банки, так і різні по висоті контейнери.
  6. Їх можна розфарбувати в один колір або залишити картинки, створені професійними дизайнерами.










Загалом, питання як зробити виріб зі старих речей своїми руками, досить легко вирішується, якщо є вільний час та бажання творити.

Фото виробів із старих речей