Вироби зі старих речей для дому та дачі: урок рукоділля в домашніх умовах. Майстер-клас з фото та детальним описом робіт

Вироби зі старих речей – для дому та дачі своїми руками, фото, схеми та викрійки, ідеї гарного дизайну для початківців

Настав час чергового генерального прибирання, і знову на підлозі залишилися старі, нікому не потрібні речі. Їх можна засунути назад у шафу, перемістити на балкон або в сарай, викинути на смітник або придумати речам новий варіант використання.

Як видно на фото виробів зі старих речей, корисні речі можна створити з усього, що вже не знадобиться за основним призначенням.

Текстильні вироби

Які вироби можна зробити з речей, які не підлягають носінню? Так абсолютно будь-які.

  • Махрові рушники та халати стануть напрочуд приємними килимками. Для цього їх розрізають на стрічки, які потім сплітаються в довгі кіски. Підготовлені кіски згортаються спіраллю або укладаються паралельними смужками. Елементи міцно зшиваються.
  • З трикотажних речей вийде симпатична і яскрава підлога. Для цього дрібнички доведеться розрізати на вузькі стрічки, пошити їх між собою, згорнути клубочками і зв’язати відповідним за розміром гачком. А з невеликих клубочків можна зробити незвичайні квіти, закріпивши їх на дерев’яних шпажках.
  • Стара чоловіча сорочка стане чудовою наволочкою для декоративної думочки.Для цього необхідно вирізати полички та спинку за розміром подушки, пошити по трьох сторонах, упаковати всередину подушку та застебнути гудзики. Для краси оригінальну наволочку можна прикрасити краваткою.
  • Джинси перетворяться на затишний органайзер. Для цього на штанах доведеться дошити кишеньки, в які помістяться олівці, фломастери, блокнот, окуляри, телевізійний пульт. Для стійкості в штани можна вставити смужки щільного картону. Подібний виріб стане в нагоді і в гаражі: туди можна розкласти викрутки, ключі та інший необхідний інструмент.
  • Будь-яка ганчірочка може стати симпатичною частиною клаптевого шиття. Для цього клаптики зшивають між собою, створюючи велике та маленьке полотно. Підготовлені елементи використовують для виготовлення кухонних прихваток, фартухів, серветок, картин. Потренувавшись на невеликих речах, можна спробувати створити незвичайне покривало або затишний плед.
  • Старий кухонний рушник або футболка стануть чудовими прикрасами підвісних горщиків. Для цього вісім смужок зв’язуються між собою, потім їх попарно плетуть візерунок на манер рибальської мережі. В отриману сітку встановлюють кашпо, стрічки зв’язують разом угорі і вішають на гак.