Вироби для дітей: майстер-клас з інструкціями, як зробити виріб своїми руками в домашніх умовах.

Вироби для дітей своїми руками – огляд з фото найкращих дитячих виробів. Простий майстер-клас для початківців

Створення виробів розвиває фантазію дитини так само, як і дрібну моторику. Це прекрасне проведення часу, адже створювати щось оригінальне своїми руками захоплює і викликає справжнє дитяче захоплення.

За допомогою фото виробів для дітей можна визначитися з типом виробу і зробити те, що хоче дитина. Величезна кількість ідей дитячих виробів представлена ​​в багатому розмаїтті.Корисні поради

 • Перед початком роботи підготуйте всі необхідні матеріали за списком.
 • Дітям потрібно використовувати безпечні ножиці і лише під наглядом дорослих.
 • Підготуйте робочу поверхню, використовуючи дошку або клейонку, щоб не зіпсувати та не забруднити стіл.
 • Використовуючи фарби, потрібно часто міняти воду та промивати кисті.
 • Олівці потрібно заточити.
 • Фломастери не можна залишати відкритими, оскільки вони швидко висохнуть, обов’язково надягайте на них ковпачки.

Матеріали для виробів

Щоб зробити будь-який виріб, потрібно визначитися з матеріалами та підготувати все, що потрібно для роботи. Для творчості можна використати такі матеріали:

 1. Природні матеріали (гулі, листя, гілки, засушені квіти та інше).
 2. Папір, картон та гофрований папір.
 3. Пластилін, солоне тісто, глина та все для ліплення.
 4. Дерево (фанера, гілки, лоза, шпажки, палички для суші тощо).
 5. Втулки, пакети з-під молока або соку.Вироби з природних матеріалів

В якості основи для виробів чудово підходять каштани, шишки, жолуді та багато іншого. З природних матеріалів можна скласти цікаву композицію, зробити букет, аплікацію чи різні фігурки.

Шишка чудово підходить для виготовлення різних тварин, це залежить від розміру та форми шишки. До природних матеріалів можна віднести фрукти та овочі, з яких також можна зробити безліч приголомшливих виробів.

Вироби з паперу

Дуже поширені вироби з паперу для дітей, які можуть бути виконані у різних варіантах. Папір є доступним матеріалом, який легко переробляється.Робота з папером дуже розвиває дитину, особливо тактильні відчуття – шорсткість паперу, його фактура.

Також розвивається дрібна моторика, і, звичайно ж, уява малюка. При роботі з папером використовуються ножиці, клей, фарби, олівці та інші різноманітні матеріали.

Однією з перших робіт дитини є аплікація з паперу, які роблять у молодших групах садка. Для цього підключається фантазія – можна виготовити квіти, тварин, казкових персонажів та багато іншого.

Вироби із пластиліну

Сучасний пластилін дуже пластичний і м’який, він добре пахне і легко піддається ліпленню. Ліплення чудово розвивається дрібну моторику, а з пластиліну можна зліпити цікаві фігурки, включаючи улюблених мультяшних персонажів.

Найпростіші вироби для дітей можна зліпити із пластиліну, він представлений у широкій колірній гамі та доступний для кожного. Можна поєднати пластилін і природний матеріал, наприклад, зліпити білочку, а молоду пухнасту шишку прикріпити до неї як хвост. З пластиліну можна зліпити:

 • Тварин та птахів (черепахи, панди, змії, папуга і так далі);
 • Тематичні фігури;
 • Квіти;
 • Овочі та фрукти;
 • Їжа та цукерки;Оригами для дітей

Як цікавих виробів для дітей відмінно підійде орігамі. Дитяче орігамі добре розвиває дрібну моторику рук та точність руху, а також вчить концентрувати увагу та логічне мислення.

З трьох років можна починати вчити дитину складати аркуш паперу навпіл, а вже з п’яти років можна навчитися виготовляти прості фігурки.Чим більше практики, тим краще фігурки виходитимуть. Орігамі є стародавнім японським мистецтвом, а виготовляти фігурки можна за схемами різної складності.

Для першого разу використовуються найпростіші схеми, дітям сподобається складати орігамі з кольорового паперу, вони виходять яскравими та оригінальними.

Однією з найпростіших фігурок є тюльпан, для його виготовлення необхідно дотримуватися наступної схеми.

 • Квадратний лист потрібно вкласти перед собою таким чином, щоб він нагадував ромб. Ромб складається навпіл.
 • Кожен куточок загинається вгору до центру.
 • Після цього куточки загинаються назовні, тюльпан готовий.

Дитячі вироби з картону

Картон — дуже популярний матеріал, з якого можна зробити багато цікавих виробів. Можна використовувати листовий картон, коробки та різні картонні вироби.

З цього матеріалу можна зробити будь-що – транспорт, аплікації, коробочки для зберігання дрібниці, і навіть ляльковий будинок.

Картон гарний тим, що він добре гнеться, фарбується, його навіть можна прошити, він також чудово тримає форму. Різні вироби з картону для дітей – це чудова можливість позайматися творчістю та навчитися робити цікаві вироби на основі цього матеріалу. Як картон можна використовувати:

 • Картонні коробки;
 • Одноразовий посуд із паперу;
 • Різні втулки;
 • Упаковки з-під продуктів – пластівців, печива тощо;
 • Комірки з-під яєць;
Пляшка з кольоровим піском

Такий виріб дуже ефектно виглядає і зможе прикрасити будь-яку кімнату. Як основа береться прозора пляшка, можна взяти пляшку гарної форми. Потім кольорові крейди потрібно натерти на дрібній терці і кожен колір змішати з порцією дрібної морської солі.

Кожен шар насипається на новий, можна повторити кольори веселки або зробити щось своє. Насипати кольоровий пісок можна через згорнутий паперовий конус, це цікаве заняття буде цікаве дитині будь-якого віку.

Всі вироби з дітьми своїми руками потрібно робити під наглядом дорослих, тому що в них часто використовуються ножиці та дрібні деталі.

Окрім іншого, можна зробити безліч тематичних виробів – на тему дня народження (гірлянди та листівки), на новорічну тематику (сніжинки, ліхтарики, іграшки на ялинку) та багато іншого. Виготовлення виробів – це чудовий спосіб дозвілля, який користується як дітям, так і їхнім батькам.

Фото виробів для дітей