Вироби для малюків своїми руками поетапно: цікаві задумки, покроковий майстер-клас для найменших фото готових робіт

Вироби для малюків – урок рукоділля для найменших. Підбірка цікавих ідей + інструкції з фото

Дітки вже з року виявляють інтерес до творчості. Їм не лише цікаво, а й дуже корисно для розвитку займатися різноманітною творчістю.

Ідей простих виробів для малюків дуже багато, головне, вибрати відповідну та приступати до творчої роботи.

Виробництво з крейди

Можна виконати такий виріб з малюком 4 років, у ньому немає нічого складного. Для неї знадобиться:

 • Крейда;
 • Клей;
 • Малюнок із трафаретом, з яким потрібно буде працювати.

Інструкція по роботі:

 1. Крейда потрібно взяти різних кольорів і подрібнити. Дитина також може брати участь у процесі, але під наглядом дорослого.
 2. Тепер малюнок із трафаретом потрібно намазати клеєм. Контури кожної частини обов’язково повинні залишатися чіткими та видними;
 3. У кожен елемент тепер потрібно насипати крейду певного кольору. Допомагайте дитині, щоб вона не виходила за межі кожної частини;
 4. Після того, як кожна частина посипана крейдою відповідного кольору, потрібно дати трохи підсохнути клею. Тільки після цього можна акуратно струсити аплікацію, щоб прибрати матеріал, що не приклеївся.


Виробництво для найменших

Часто для виробу з малюком 1 року використовують пальчикові малюнки. Це досить цікавий процес для дитини, в якому можуть брати участь і діти молодшого віку.

Пальчикові малюнки можуть бути різної тематики. Головне, батькові намалювати основу. Це може бути як стебло квітки, а малюк потім продовжить малюнок бутоном, або акваріум з рибкою, де буде намальовано саму основу, а потім пальчиковими точками буде зображена вода і домальовані рибки.

Багато малюють пальчиками шерсть баранчика. Неважливо, яким буде сюжет, головне, залучити до процесу малюка та зацікавити його. Для малюнку пальчиками зазвичай змішують у якійсь плоскій ємності клей ПВА та гуаш, щоб фарба стала густішою і її було більше. Можна малювати і звичайною фарбою.

Аплікація з геометричними фігурами

Аплікація – ще один вид корисних та цікавих робіт, які можна взяти для виробу з малюками 2 років.

Можна поєднати та приємне з корисним.

Наприклад, попередньо вирізати з паперу кілька геометричних фігур і називати їх дитині, щоб вона повторювала. А потім приклеював на листок. Так буде проведено і творчу, і розумову роботу.

Можна вбити відразу двох зайців: зробити виріб і вивчити фігури. Геометричні фігури можна наклеювати як абсолютно хаотично, так і складаючи композицію, наприклад, зібрати будиночок і облаштувати галявину біля нього.

Аплікація зі шматочків паперу

Аплікації можна вибирати і для виробу для дітей з 3 років. Тільки техніку вже вибрати складніше: зібрати сюжет зі шматочків паперу. Потрібний буде кольоровий папір різних кольорів, картон для основи та клей.

Хід роботи:

 • Наприклад, як сюжет ви вибрали картинку з морем, пальмою, пляжем і сонцем. Спочатку нарвати папір на невеликі шматочки. Для пляжу підійде рудий колір, для сонця – жовтий для моря – синій, для неба – блакитний, а для пальми коричневий та зелений;
 • Потім потрібно схематично намалювати на основі що і де буде розташовуватися на аркуші;
 • Після цього ви можете викласти папір на кожен елемент. Слідкуйте, щоб малюк робив все акуратно та дотримувався намальованих контурів;
 • Виробництво готове. Таким же чином можна зробити будь-що, починаючи від пейзажу, закінчуючи твариною або якимось складним сюжетом. Для старших дітей можна брати і картини з великою кількістю квітів.Пластилінові фігури

На фото виробів для малюків, особливо на виставці в садку, можна побачити, що популярним матеріалом є пластилін. І не дивно, тому що це досить доступний за вартістю і широкий за колірною гамою матеріал, який має високу пластичність і розвиває дрібну моторику.

З пластиліну можна зліпити абсолютно різні фігурки. Давайте спробуємо зробити ведмедика. Для цього знадобиться:

 • Пластилін коричневого, чорного, червоного та білого кольорів;
 • Ніжок для пластиліну;
 • Підставка під вироби.

Хід роботи:

 1. Ножком для пластиліну потрібно відрізати від матеріалу кілька частин.Побільше – для тулуба, поменше – для голови, ще менше – для лапок та вушок;
 2. Попросіть дитину скачати з пластиліну кілька частин. Тіло має бути овальним, голова круглою, вушка у вигляді невеликих кружечків, а лапки – невеликі ковбаски;
 3. Після того, як всі частини готові, потрібно поєднати їх між собою;
 4. Залишилося тільки оформити мордочку, зліпивши очі і зіниці, рот і носик.

Пластилін не тільки дуже м’який та простий у роботі матеріал. За рахунок своєї структури він легко перемішується між собою, розширюючи і так досить велику колірну гаму. З нього можна ліпити як прості, так і складні фігури.

Якщо дитина зовсім маленька, можна просто давати катати їй пластилінові кульки, щоб навчитися роботі з цим матеріалом та розвинути моторику.

Вироби із пластиліну для малюків вибирають найпростіші, поступово ускладнюючи їх.

Ватні диски

Вироби з паперу для малюків можна урізноманітнити за допомогою ватних дисків. За основу беруть картон, а вже на ньому викладають різноманітні аплікації з дисків.Причому тематика може бути різною: від новорічної у вигляді сніговика до світу тварин у вигляді котика чи гусениці.

Ще один плюс матеріалу в тому, що він є практично в кожному будинку, тому якщо прийшла спонтанна ідея зробити аплікацію, ватяні диски легко можна задіяти. І при цьому не доведеться бігти до магазину.Як просто вироби можна взяти кошик з пташенятами. Для роботи буде потрібно:

 • Ватні диски в кількості 3 штук;
 • Кольоровий папір, щоб зробити гніздо;
 • Фарби;
 • Клей;
 • Пірочки для прикраси.

Хід роботи:

 1. З кольорового паперу разом з дитиною потрібно вирізати півколо, а потім кілька вузьких смужок. Потім наклеїти до картону спочатку півколо, а потім поверх нього смужки, ніби це гілочки;
 2. Ватні диски слід попередньо пофарбувати в жовтий колір і дати їм висохнути. Можна відразу намалювати очі з дзьобом, а можна вирізати їх з паперу та наклеїти окремо;
 3. Потім потрібно наклеїти майбутніх пташенят з ватних дисків на верх гнізда, ніби вони виглядають з нього;
 4. Залишилося тільки оформити вироби до кінця, приклеївши до пташенят пір’їни з боків. Якщо підходящих пір’їнок будинку не виявилося, можна зробити лапки з тих же ватних дисків або кольорового паперу.


Фото виробів для малюків