Вироби з насіння: 150 фото ідей, урок рукоділля в домашніх умовах для початківців + готові інструкції

Вироби з насіння своїми руками поетапно: майстер-клас з фото та детальним описом. Найкращі ідеї та варіанти

Природні матеріали вважаються найбільш оптимальною основою для створення різних виробів. У роботі використовуються листя, шишки, ялинові гілки, сушені квіткові бутони, і, звичайно, насіння.

Це може бути насіння соняшника, гарбуза, квасоля та багато інших різновидів насіння. На фото виробів із насіння можна оцінити всі ймовірні візерунки та орнаменти, які вдається скласти з такого популярного матеріалу для творчості.

Переваги вибору матеріалу

Серед очевидних переваг виготовлення виробів із насіння своїми руками слід зазначити:

 1. Доступність витратного матеріалу. Під рукою будь-якої дбайливої ​​господині, напевно, знайдуться насіння соняшнику або квасоля.
 2. Прекрасно поєднуються з іншими природними матеріалами.
 3. Насіння легко кріпити на папір за допомогою клею, а також можна покривати акриловими фарбами.
 4. Більшість насіння не становлять жодної небезпеки для людини, особливо для дітей. Однак, створюючи вироби з дітьми молодшого віку, слід дотримуватися техніки безпеки (ризик потрапляння стороннього тіла в дихальні шляхи при необережному поводженні).
 5. Велика кількість ідей для виробів із насіння, які можна втілити в життя (аплікації, створення жіночих прикрас, декорування ваз та посуду).

Багато творчих студій практикують виготовлення виробів із насіння для дітей, оскільки подібна діяльність стимулює дрібну моторику пальців (розвиток мови, мислення, абстрактного сприйняття та логіки).Корисні поради для роботи

Насіння має дуже невеликі розміри. Полегшити творчу роботу допоможе низка корисних порад:

 • Природний колір насіння не завжди дозволяє створити гарну картину. Для рівномірного фарбування насіння необхідно покласти в пакет і налити фарбу всередину. У декоруючий розчин матеріал повинен залишатися протягом 60 хвилин. Після фарбування слід розсипати насіння на папір або тканину, щоб матеріал повністю висох. Іноді застосовується фарбування вже готового виробу.
 • Для надійного кріплення насіння до основи застосовують клей, який наносять тонким пензликом.
 • Для виготовлення об’ємних фігур застосовується пластилін або солоне тісто, на яке кріпиться насіння.

Створювати красиві аплікації зі складним орнаментом досить складно, тому краще заздалегідь підготувати шаблон із картону чи ескіз.

Рамка для фото з насіння

Найпростіший спосіб після аплікацій – це декорування рамки для фотографій за допомогою насіння. Витратний матеріал попередньо миють, фарбують та сушать.

Наступний крок для майстра полягає у підготовці ескізу. Завдяки оригінальній формі насіння, з подібного матеріалу можна виготовляти найрізноманітніші фігури та візерунки.

Як зробити виріб із насіння:

 1. Основу для подальшого декорування готують із картону, пап’є-маше або солоного тіста. Можна використовувати готову дерев’яну або пластикову рамку.
 2. На поверхню основи наносять тонкий шар клею.
 3. Поверх клеючого складу викладають насіння у вигляді вибраного візерунка.

Використовуючи насіння гороху або квасолі, можна створити суцільне покриття, а фарбу нанести у вигляді різнокольорових смуг або візерунка. Після застигання клею слід покрити декоративну рамку 2-3 шарами акрилового лаку, який додасть глянець виробу, і створить додатковий захисний шар.


Красива скринька з насіння

Скринька для зберігання особистих прикрас чи біжутерії має особливу цінність для юних модниць. Особливо, якщо ця скринька зроблена своїми руками.

Для творчої роботи знадобляться гарбузове насіння, клей, будь-яка коробка як основа, металізована фарба у вигляді пульверизатора (розпилена фарба рівномірно лягає на поверхню, не стікає, не залишає грубих потік).

Майстер-клас із створення виробів із насіння:

 1. Поверхню майбутньої скриньки слід ретельно очистити, вимити та висушити. Бруд, що залишився, може призвести до ненадійного кріплення насіння.
 2. Насіння висушують для видалення надлишку вологи.
 3. На поверхню підготовленої основи наносять клей, а поверх нього викладають насіння.Малюнок може бути одноманітний (наприклад, у вигляді цеглинок) або імітувати якийсь орнамент.

Після повного застигання клею на скриньку рівномірно наносять фарбу. Після декорування основної частини розпочинають роботу над кришкою за аналогічною схемою.

Готовий виріб можна прикрасити стильним бантом із атласних стрічок або пряжкою з візерунком.

Подарунок з насіння

Ще одне цікаве застосування гарбузовим насінням – це виготовлення гарних букетів. Букети можуть використовуватися як оригінальний подарунок або для прикраси інтер’єру.
Для творчої роботи знадобляться насіння, клей, картон, ножиці, дерев’яні шпажки або палички, фарби, будь-який текстиль (можна взяти фетр чи фоаміран).

В якості доповнення до образу часто використовують ілюстрований папір для пакування букета.

Покрокова інструкція щодо створення виробу:

 1. З картону слід вирізати коло невеликого діаметру.
 2. Гарбузове насіння забарвлює у вибрані кольори.
 3. На поверхню картонного кола наносять насіння за наступною схемою: по периферії укладають перше коло насіння гострими кінцями вгору.
 4. Друге коло насіння знаходиться ближче до центру.
 5. Кріплення насіння завершують строго по центру картонної заготовки.
 6. З фетру або будь-якого іншого текстилю вирізають заготовки для листя.

На дерев’яні шпажки приклеюють листя з тканини та бутони з гарбузового насіння. Завершують роботу упаковкою готового букета.

Фото виробів із насіння