Вироби з гіпсу своїми руками (135 фото): урок ліплення з гіпсу для початківців, підготовка матеріалу + опис техніки

Вироби з гіпсу – вчимося, як ліпити з гіпсу без форми в домашніх умовах. Майстер-клас виготовлення скульптури своїми руками

Що спільного між дитячим виробом для виставки та фігуркою для саду? Мабуть, зробити швидко, красиво і недорого. Подивившись деякі фото виробів із гіпсу, зроблених своїми руками, можна переконатися, що цей варіант відповідає озвученим вимогам.

Плюси гіпсу як матеріалу:

  1. Міцний
  2. Недорогий
  3. Нетоксичний (на відміну, наприклад, від алебастру)
  4. Простий у використанні
  5. Доступний у будь-якому будівельному магазині

Справді, робота з гіпсом є досить простою і не вимагає великої кількості супутніх матеріалів. Знадобиться лише сам гіпс, вода для його розведення, форма та фарби для декорування.

Можна придбати готову форму або зробити її практично з будь-якого предмета, використовуючи силікон. Але для простих виробів з гіпсу своїми руками чудово підійдуть і форми, виготовлені з пластиліну, пластикового посуду або листя дерев.






Як виготовити гіпсовий розчин

  1. Найпростіший спосіб – розвести гіпс з водою у співвідношенні 7 до 10.
  2. Важливий момент: спочатку в ємність заливається вода, а потім додається гіпсовий порошок.
  3. Таким чином мінімізується попадання гіпсового пилу в дихальні шляхи.
  4. Міцність та пластичність розчину можна варіювати за допомогою клею ПВА або гашеного вапна.
  5. Перед заливкою розчину необхідно змастити форму для того, щоб потім легко витягти виріб.

Існує безліч варіантів мастил:

  • Силіконові,
  • Воскові,
  • Стеаринові.

Також використовують мильний розчин або гас. Для невеликих виробів часто досить олії.

Гіпс для дитячої творчості

З гіпсу виходять чудові вироби для дитячого садка, зроблені своїми руками. При цьому безпосередня участь дітей не буде зайвою – така робота відмінно розвиває дрібну моторику.

Доручіть дітям зробити з пластиліну просту форму: серце, квітка, моркву, рибу або ніжку і капелюшок гриба. Заповніть її гіпсом, дочекайтеся застигання та приступайте до розфарбовування. Підійдуть гуашеві та водоемульсійні фарби.

Також дітям буде цікаво спробувати залити гіпсовий розчин у гумову рукавичку, надати їй форму (наприклад, зафіксувати так, щоб виходила жменя) і після застигання отримати справжню скульптуру, яку можна використовувати як свічник.

Ще один цікавий спосіб – нанести гіпс на лист дерева і після висихання отримати його точну копію.








Крім того, з густого розчину можна виліпити фігури без використання форми — чоловічків, равликів, квітів. Якщо деякі деталі виявляться надто тонкими, їх закріплюють за допомогою дроту.

Але своїми руками з гіпсу можна робити не лише вироби з дітьми.

Гіпсові вироби для дачі

Вироби з гіпсу для дачі своїми руками – швидкий та бюджетний спосіб прикрасити територію.

Почати можна з простих «грибочків», зробивши із пластикової пляшки форму для ніжки, а із глибокої одноразової тарілки – для капелюшка. Обріжте верх пляшки та залийте всередину гіпс.

Для підвищення стійкості ніжку можна армувати, помістивши всередину дріт. Наповніть розчином та тарілку-капелюшок.

Після застигання акуратно розріжте пластик, дістаньте гіпсові деталі, що вийшли, підрівняйте їх за допомогою наждачного паперу і розфарбуйте. Для вуличних фігур вдалим вибором будуть акрилові фарби.

Також досить просто можна зробити вуличні вази, використовуючи як форми наявні горщики, відра і навіть коробки.

    Якщо хочеться урізноманітнити дачний пейзаж фігурами тварин, то і тут гіпс відмінно підійде. Виготовте каркас за допомогою дроту, пляшок, каністр, сформуйте частини тіла густим розчином гіпсовим і залиште на пару днів. Після висихання виробу можна буде розпочати декорування.
  • Таким чином можна зробити, наприклад, птицю, основою для тіла якої служитиме каністра, а дріт – для голови, шиї, крил та хвоста. При цьому частину каністри можна залишити всередині виробу та отримати оригінальне садове кашпо.
  • А за допомогою готових прес-форм цеглини або каменю, з гіпсу вийде міцна плитка для декорування інтер’єру в стилі сканді.














Для підвищення волого- та зносостійкості фігури покривають прозорим лаком на поліуретановій або силіконовій основі.

Вироби з гіпсу та тканини

Основні способи, як зробити вироби з гіпсу своїми руками, вже описані вище. Але якщо використовувати в роботі тканину, то можливості стають ширшими.

  • Для дитячої творчості чудово підійде такий спосіб: надуту повітряну кульку обмотати вмоченою в гіпсовому розчині мотузкою. Після висихання проколоти основу та витягнути її частини. Вийде куля, яку можна задекорувати під ялинкову прикрасу, під фрукт або навіть під абажур.
  • Для дачі та саду за допомогою тканини вийдуть чудові вази. Для їх виготовлення достатньо перевернути відро догори дном, обмотати його дротом, створивши каркас, а потім обмотати просоченими гіпсом смужками тканини.















Тут є місце і для оригінальної творчості – креативні кашпо. Вони виготовляються за допомогою великого шматка полотна, яке після купання в гіпсі просто накладається на цебро, таз або табуретку, не дістаючи кінцями до підлоги. Після висихання виходить схожа на кристал або сталактит ваза.

Вироби з гіпсу – це дійсно просто, швидко, бюджетно та захоплююче.

Крім того, робота руками та творча діяльність позитивно впливають на нервову систему дорослих та дітей.

Фото виробів із гіпсу