Вироби з ізолону своїми руками: ТОП-100 фото креативних ідей, майстер-клас + інструкція, урок рукоділля для початківців

Вироби з ізолону: ТОП-100 найкращих ідей дизайну з фото. Поетапна інструкція + простий майстер-клас для початківців

Вироби з ізолону користуються популярністю не тільки у батьків школярів, коли потрібно швиденько щось зробити на виставку чи урок.

Властивості цього матеріалу такі, що фото виробів з ізолону можна побачити в найнесподіваніших ситуаціях: це можуть бути квіти у вазі або у вигляді оздоблення торшера, картини в стилі печворк, ялинкові іграшки, маски та костюми на дитячі свята.

>

Властивості ізолону

Спочатку технічний матеріал завдяки своїм якостям привернув увагу рукоділок і став одним з основних матеріалів для творчості в стилі хендмейд.

Основними його характеристиками є:

  • Негорючість – його можна успішно використовувати для виготовлення абажурів та обробки освітлювальних приладів, це повністю безпечно;
  • Відсутність токсичності при нагріванні;
  • Різноманітна гама кольорів: в інтернет-магазинах можна побачити палітру до 150 відтінків;
  • Пластичність – ізолон легко надати будь-якої форми;
  • Тривалий термін служби – вироби з ізолону своїми руками радують око не один рік.



























Створення букетів із ізолону

У цьому майстер-класі описується букет із ізолону, який прикрасить будь-яку вазу.

Нам потрібні:

  • Ізолон (червоний, жовтий або чорний для серединки та зелений);
  • Провід;
  • Лента;
  • Гарячий клей;
  • Ножиці;
  • Спіці;
  • Праска.

Хід роботи:

  1. Спочатку нам потрібно зробити викрійки з паперу, а потім голкою або зубочисткою перенести їх на червоний або інший ізолон для пелюсток.
  2. На одну квітку нам знадобиться п’ять деталей. Дві деталі нижні пелюстки, одна з п’ятьма пелюстками і дві з чотирма пелюстками. У центрі проробляємо дірочки спицею. Вони нам знадобляться, щоб надіти деталі на дріт-стрижень.
  3. Тепер беремо цю деталь і ножицями починаємо надрізати центр, не доходячи до отвору в центрі.
  4. Нам потрібно нагріти праску та прикріпити до неї кожну деталь нашої квітки. При нагріванні деталі набудуть бажаної форми. Додатково формуємо пелюстки пальцями. Пелюстки потрібно трохи загорнути всередину, щоб місце кріплення було закрите якомога щільніше. Це центр квітки.
  5. Тому потрібно обмотати дріт зеленою стрічкою і зробити зверху петлю, щоб утримувати квітку. Надягаємо на стрижень найменшу деталь серединки, вирізаної з ізолону контрастного кольору. Потім покриваємо цю частину гарячим клеєм знизу і наносимо зубами другу частину.
  6. Потім знову обклеюємо клеєм низ вже підготовленої деталі і прикладаємо самі пелюстки, адже серединка готова. Спочатку надягаємо деталь з п’ятьма пелюстками, а потім дві інші великі деталі з чотирма пелюстками. Не забудьте промазати клеєм вже використану деталь.
  7. Края листя робимо дуже нерівне, різьблене. Їх теж трохи прогріваємо праскою і спицею промальовуємо прожилки. Можна використовувати вже готову фактуру типу гіпсової виливки. Потім нагрійте листя і щільно притисніть його до текстури. Приклейте листя до стебел.

Ялинкові іграшки та карнавальні маски

Ізолон – один із найвдячніших матеріалів, з яких можна швидко виготовити новорічні прикраси або деталі до костюму на дитяче свято. Цей матеріал легко набуває необхідної форми і розшивається бусинками, стразами.

До ізолону легко пришити тасьму та мереживо, з’єднати два шари, тим самим надавши необхідний об’єм. Жорстка підкладка або вставка між шарами надасть необхідної форми, зробить маску або капелюшок Червоної шапочки формостійкою.

Кольори із ізолону відповідної товщини можна прикріпити на обруч.

До речі, з ізолону виходять чудові аплікації, які можуть перетворити банальний світик або куртку та зробити їх барвистими та яскравими.

Абажур із ізолону своїми руками

Негорючість та нетоксичність при нагріванні робить ізолон відповідним матеріалом для модернізації старих світильників.







Необхідні матеріали:

  • Стара лампа з каркасом;
  • Ізолон;
  • Пістолет для гарячого клею;
  • Декоративні оббивні стрічки: тонкі та з бахромою;
  • Ножиці;
  • Клей-спрей або клейовий пістолет.

Хід роботи:

  1. Починаємо з того, що акуратно знімаємо старий абажур, залишаючи при цьому цільним каркас.
  2. Зазвичай його металеві елементи, прикріплені до верхньої та нижньої периферії, склеюються та зшиваються, так що лампа утворює усічений конус.
  3. Вибраний ізолон вирізається точно під розмір каркасу.
  4. Для цього не зайвим буде зробити матер’яну форму з старого простирадла, на якій і перевірити правильність розмітки.
  5. Потім вирізаємо ізолон за шаблоном і приклеюємо тканину універсальним клеєм-спреєм. Почати простіше з верхнього обода.
  6. Добре використовувати клей, який також тримається при низьких температурах. Після висихання клею та надійної фіксації ізолону на каркасі
  7. Тепер вам просто потрібно встановити абажур на цоколь лампи та вуалю!

































Якщо є бажання та необхідні навички можна нарізати з ізолону пелюстки у формі квітки магнолії, троянди, гортензії, надати гарячою праскою бажаної форми та наклеїти їх на каркас. Особливий шик додадуть заховані між листами намистини та стрази.

Якщо цікаво виконати світильник із ізолону у футуристичному стилі, то можна згорнути пелюстки у формі кулька. За бажання можна пограти з градієнтом, поєднанням різних кольорів.

Крім абажурів ізолон використовується для створення свічкового декору, квіти з нього сплітаються у вінок, а всередину вставляється товста свічка.

Фото виробів із ізолону