Вироби з картоплі: для саду та школи своїми руками, приклади та етапи робіт, майстер-клас з фото та описом.
Різноманітні та незвичайні вироби з картоплі своїми руками будуть цікаві дітям та дорослим. Цей матеріал дуже приємний для рук, пластичний.
Природна форма картоплі дозволяє створювати будь-які предмети та тематичні композиції. Крім того, матеріал для творчості завжди є під рукою.
Матеріали та інструменти
Картопля для виробів не тільки приємна і зручна. Він може виручити в ситуації, коли необхідно зробити виріб або зайняти чимось дитину, а під рукою немає відповідного матеріалу.
Навіть найпростіші фото виробів з картоплі захоплять дитину, а потрібний запас основних матеріалів завжди зберігатиметься в будинку.
Фантазія у дитини включиться як під час перегляду фотографій, так і при відборі матеріалу. Варто лише поритися в овочевому ящику та подивитися, на що схожа та чи інша картоплина.
Що знадобиться для роботи:
- Цілі картоплини різного розміру без порізів, пророслих очей та пошкоджень
- Пластилін для з’єднання картоплин та інших деталей
- Зубочистки або інші дерев’яні палички
- Гофрокартон або дерев’яні дошки для основи виробів
- Бусинки, ватяні диски, інші предмети для оформлення
- Маркери різної товщини
- Кольоровий папір, паперові стрічки для оформлення виробів
- Обробна дошка, на якій буде зручно працювати
- Ножиці та ніж
Важливо! При виборі картопля можна познайомити дитину з природними геометричними формами навколо або овалом, а також з різними розмірами і тим, як вони поєднуються між собою. Дитина зможе не лише зрозуміти, а й тактильно відчути різницю.
Їжачок
Вироби з картоплі для дітей починати робити слід із найпростіших варіантів, наприклад, з їжачка. Цю іграшку змайструвати можна дуже швидко.
Більш того, можна навіть зробити цілу родину їжаків із картошин різної величини.
Порядок роботи:
- Вибрати потрібну картоплину та позначити черевце їжачка. Для цього потрібно трохи зрізати частину картоплі з поздовжнього боку. Так виріб буде більш стійким.
- З одного торця, де буде личко, потрібно зробити носик. Це буде шматочок зубочистки або сірника.Можна також використовувати маленьку бусинку.
- За допомогою намистинок або паперу та маркерів потрібно оформити очі. Маркером можна намалювати рот.
- Зубочистки у великій кількості послужать голками – їх потрібно просто встромити в тіло їжачка.
- Наприкінці виробу потрібно приклеїти до картонної або дерев’яної підставки. Виріб можна оформити листям, вирізаним з кольорового паперу. Так вона виглядатиме мальовничо.
Сніговик
Щоб дитині краще зрозуміти, як зробити вироби з картоплі самостійно, їй варто доручити виконати сніговика. Для цього юному скульптору знадобиться і картоплини підбирати, і поєднувати їх між собою та оформляти виріб.
Порядок виготовлення сніговика:
- Підбирати три картошини різного розміру. Послідовно з’єднати їх між собою за допомогою звичайних зубочисток. Картошини з’єднуються за принципом піраміди від більшої до меншої.
- З нижньої сторони найбільшої картоплини потрібно зрізати невеликий шматок, щоб вироби набули стійкості.
- На верхній картоплі потрібно оформити личко сніговика. З шматочка моркви роблять носик. Очі оформляють за допомогою намистин або маркера.
- З невеликих кружечків моркви сніговику роблять ручки. Їх прикріплюють до тіла за допомогою зубочисток. Головним убором для снігової людини послужить ковпачок від крему або шампуню.
- Виріб залишається закріпити на шматочку картону. Оформити простір навколо сніговика можна ялиновими гілочками.
Рада. З’єднувати між собою картоплини краще не однією, а двома паралельними зубочистками.
Ведмідь
Складним та цікавим майстер-класом зі створення виробів з картоплі стане справжній ведмедик. Щоб створити цю фігуру, крім цілісних картоплин знадобиться ніж для формування додаткових деталей.
Порядок кроків:
- Підбирати дві картошини різного розміру. Велика буде тілом, а менша – головою. З верхньої частини великої картоплини необхідно зрізати невеликий шматочок. Потім на це місце посадити маленьку картоплину та закріпити за допомогою зубочисток. Тоді фігура ведмедя вийде кремезною.
- Для лапок потрібно вибрати одну дрібну круглу і одну маленьку довгасту картоплину. Розрізані навпіл вони створять парні лапки, які необхідно прикріпити до тіла за допомогою зубочисток.
- Обличчя ведмедика можна оформити за допомогою маркера, намистин та шматочків паперу. Білі кружечки з паперу будуть білками очей, на них потрібно намалювати зіниці. Носик зробити з намистинки, а рот оформити маркером.
- Окрасою виробу стане барило з меду, яке потрібно оформити з половини картоплини.При цьому в картоплі потрібно вирізати поглиблення, так що м’якоть овоча більше нагадуватиме мед.
- З вирізаної м’якоті барила можна сформувати вушка. Ці деталі також кріпляться зубочистками.
- Залишилося приклеїти вироби до основи та оформити простір навколо за допомогою ялинових гілочок або засушених ягід журавлини або жолудів.
Рада. Замість барила з медом, можна зробити ємність з будь-якими сушеними ягодами: журавлиною, обліпихою або брусницею. Для цього картоплю-бочечку потрібно заповнити невеликою кількістю ягід, яку закріпити за допомогою клею.
Чебурашка
З картоплі можна виготовити і казкового персонажа Чебурашку. Для створення цієї фігурки також доведеться вирізати деталі ножем.
Покрокова інструкція виготовлення виробу з картопля:
- Вибрати дві картоплини однакового розміру – це буде тіло та голова. На середній частині тіла треба зрізати невеликий шматочок, щоб позначити живіт. На голові потрібно також зрізати більший шматочок і позначити обличчя.
- З картоплини меншого розміру необхідно сформувати вуха. Для цього овоч розрізають навпіл. Їх кріплять до голови за допомогою зубочисток.
- Руки та ноги необхідно зробити з двох маленьких картоплин, розрізавши їх навпіл. Деталі кріпляться до тіла зубочистками.
- У фіналі необхідно намалювати у Чебурашки обличчя та вироби готові. Її потрібно закріпити на картонній основі. Прикрасити її можна сухими квітами.
Котик
Цікавою та креативною ідеєю для виробу з картоплі буде створення котика. Причому дитина може виконати із цих овочів портрет свого домашнього улюбленця.
Для створення цього виробу знадобляться також шматочки моркви.
Порядок дій:
- Підбирати дві картоплини різного розміру. Маленький овоч стане головою, а великий – тулубом. Їх необхідно з’єднати між собою зубочистками. При цьому необхідно позначити позу кошеня: воно може сидіти чи стояти.
- З моркви треба вирізати лапки, які будуть довгасті і трикутні вушка. Також з моркви формується хвостик. Деталі слід прикріпити до тулуба.
- На завершення на лапках потрібно намалювати маркером кігтики, а на голові – личко. Виріб можна встановити на картонку та оформити простір навколо сушеної трави.
Рада. Для складних деталей: лапок, вушок можна використовувати пластилін. Це зробить вироби більш живими та акуратними. А красиві фігурки надихнуть дитину на створення нових персонажів.
Фото виробів із картоплі