Вироби з дерева: покрокова інструкція, фото, схеми, гарний дизайн, незвичайні ідеї

Вироби з дерева своїми руками поетапно: майстер-клас з фото та описом, як зробити оригінальний виріб в домашніх умовах.

Популярність виробів з дерева у світі зростає з кожним роком, що особливо помітно під час свят.

Все частіше фото виробів з дерева показують роботи творчих та сміливих людей, які висловлюють свої ідеї у вигляді дитячих іграшок та ялинкових прикрас, скульптурних фігурок для оздоблення ландшафту та квартир.

Породи для виробів із дерева

Для виробних робіт деревину ділять за твердістю на м’які, середньо-тверді та тверді сорти. Твердість деревини визначають за її питомою вагою та стійкістю до стругання.

До м’яких дерев відносяться: липа, осика, тополя, верба.

  • Липа має білу деревину з малопомітною текстурою та виразним мерехтінням. Вона м’яка і тому підходить для різьблення по дереву.
  • Тополя має біло-жовту деревину з коричневою серцевиною, вона досить непередбачувана і тому новачкові з ним погано працювати.
  • Осіна – деревина біло-білого кольору, дрібнозерниста, гладка, блискуча, розколюється, проста в струганні. Підходить для виготовлення іграшок.
  • Іва відома у кількох різновидах, вона дуже поширена і підходить для плетіння кошиків, кашпо.

До дерев середньої жорсткості відносяться сосна, ялина, ялиця, вільха, береза, платан, луг, шовковиця, яблуня, слива, вишня, груша.

  • Сосна – жовто-коричнева, еластична, вологостійка (за рахунок високого вмісту смол). Це найпоширеніший матеріал для шкільних занять працею. А ось ялина непридатна для виготовлення виробів із дерева з дітьми.
  • Вільха – червоного кольору, нерівномірно колеться, стікає плавно, але не довговічна, тому що її дуже люблять комахи-шкідники. Тим не менш, він широко використовується в столярних та токарних верстатах та різьбленні по дереву, тому що підходить як замінник горіхового дерева, тому що добре забарвлюється у колір горіха.
  • Береза ​​- блакитнуватого кольору, досить пружна і міцна. Підходить для виробництва шпону та фанери для токарної обробки, випалювання. З неї виготовляємо білі стильні меблі, у тому числі садові. Легко фарбується.Тверді сорти дерева у виготовленні виробів не використовуються. А ось для роботи лобзиком ідеально підходить гевея, яка в наших широтах не росте, але в магазинах трапляються дошки з неї.