Вироби з дерева: покрокова інструкція, фото, схеми, гарний дизайн, незвичайні ідеї

Вироби з дерева своїми руками поетапно: майстер-клас з фото та описом, як зробити оригінальний виріб в домашніх умовах.

Популярність виробів з дерева у світі зростає з кожним роком, що особливо помітно під час свят.

Все частіше фото виробів з дерева показують роботи творчих та сміливих людей, які висловлюють свої ідеї у вигляді дитячих іграшок та ялинкових прикрас, скульптурних фігурок для оздоблення ландшафту та квартир.

Породи для виробів із дерева

Для виробних робіт деревину ділять за твердістю на м’які, середньо-тверді та тверді сорти. Твердість деревини визначають за її питомою вагою та стійкістю до стругання.

До м’яких дерев відносяться: липа, осика, тополя, верба.

  • Липа має білу деревину з малопомітною текстурою та виразним мерехтінням. Вона м’яка і тому підходить для різьблення по дереву.
  • Тополя має біло-жовту деревину з коричневою серцевиною, вона досить непередбачувана і тому новачкові з ним погано працювати.
  • Осіна – деревина біло-білого кольору, дрібнозерниста, гладка, блискуча, розколюється, проста в струганні. Підходить для виготовлення іграшок.
  • Іва відома у кількох різновидах, вона дуже поширена і підходить для плетіння кошиків, кашпо.

До дерев середньої жорсткості відносяться сосна, ялина, ялиця, вільха, береза, платан, луг, шовковиця, яблуня, слива, вишня, груша.

  • Сосна – жовто-коричнева, еластична, вологостійка (за рахунок високого вмісту смол). Це найпоширеніший матеріал для шкільних занять працею. А ось ялина непридатна для виготовлення виробів із дерева з дітьми.
  • Вільха – червоного кольору, нерівномірно колеться, стікає плавно, але не довговічна, тому що її дуже люблять комахи-шкідники. Тим не менш, він широко використовується в столярних та токарних верстатах та різьбленні по дереву, тому що підходить як замінник горіхового дерева, тому що добре забарвлюється у колір горіха.
  • Береза ​​- блакитнуватого кольору, досить пружна і міцна. Підходить для виробництва шпону та фанери для токарної обробки, випалювання. З неї виготовляємо білі стильні меблі, у тому числі садові. Легко фарбується.







Тверді сорти дерева у виготовленні виробів не використовуються. А ось для роботи лобзиком ідеально підходить гевея, яка в наших широтах не росте, але в магазинах трапляються дошки з неї.


Випалювання по дереву

Щоб зробити малюнок за допомогою пірографа, вам знадобиться:

  • Дерев’яна дошка;
  • Наждачний папір; підготовлений візерунок на папері чи фото;
  • Калька;
  • Олівець;
  • Скотч;
  • Засіб для обробки малюнка, наприклад, масло або лак для дерева.

Найкраще використовувати для випалу добре висушену тверду деревину, таку як береза, бук, платан, клен або дуб, оскільки вона має кращу структуру волокон, ніж деревина хвойних порід, а також менш смолиста і не «плакатиме» при горінні.

Щоб розпочати свою пригоду в пірографії, ми рекомендуємо для початку фанеру.

  1. Перший крок, як зробити вироби з дерева, – добре підготувати деревину. Для цього всю поверхню обрізної дошки слід ретельно протерти наждачним папером, щоб позбутися нерівностей.
  2. Коли дошка стане ідеально гладкою, можна приступати до підготовки викрійки. Нанесіть кальку на вибраний малюнок, фото або напис і акуратно обведіть олівцем на кальці, пам’ятаючи про всі деталі. Потім переверніть кальку та покладіть на дерево з малюнком.

  3. Закріпіть його зверху та знизу липкою стрічкою, щоб він залишався нерухомим. Потім обережно обведіть малюнок таким чином, щоб нанести його на дерево.
  4. Наступним кроком буде використання пірографа. Картина зроблена акуратним та акуратним пропалюванням намальованих ліній та проміжків між ними. Найкраще підійде пальник із регулятором потужності, який дозволяє керувати глибиною для отримання різних відтінків кольору.
  5. Після нанесення контуру можна приступати безпосередньо до випалювання. До кожної конкретно дошці необхідно пристосуватися, але після того, коли стане зрозуміло, під яким кутом розміщувати пірограф, як регулювати натискання та інші нюанси. Крім пірографа, новачки можуть спробувати свої сили у випалюванні звичайним паяльником.









Робота лобзиком по дереву

Часто діти прагнуть самі зробити ялинкові іграшки, лялькові меблі або невеликі скриньки для дрібниць. Сучасний лобзик зазвичай електричний, з різними наборами пиляльних дисків, які дозволяють впоратися з будь-якими сортами деревини.

Після нанесення малюнка або креслення на дерев’яну плашку, як це робилося для випалювання, шматок дерева фіксується та починається випилювання.Необхідно суворо дотримуватись правил безпеки, захищати очі та рот.

Виготовлення плетених виробів

Подарунки, кашпо та інші вироби стануть чудовим подарунком бабусі, однак це такий вид творчості підійде не кожному.

Недостатньо нарвати гілок верби, їх необхідно правильно просушити та ошкурити. Це під силу не кожному, особливо з огляду на те, що окремі види верби повинні готуватися до півроку.

Тому краще купити готовий набір і за інструкцією сплести нескладний виріб.

Цікавим видом творчості стало сплетіння молодих саджанців верб у живі альтанки, коли їх скріплюють під певним кутом навколо дачних меблів, утворюючи природні намети.






Фінішна обробка виробів з дерева

Коли малюнок випалений або ялинкова іграшка успішно випиляна, починається найцікавіше – розфарбовування, тонування або лакування.

Вироби з дерева для дітей зазвичай розфарбовують спеціальними фарбами, а ось елементи декору, які вставлять у рамочку (у тому числі саморобну) зазвичай лакують.

Надати необхідний відтінок допоможе морилка або лак з відтінком, який можна купити в будь-якому будівельному магазині.

Фото виробів із дерева