Вироби з яєць: ТОП-120 фото прикладів та ідей. Виготовлення красивих прикрас своїми руками з яєць та шкаралупи

Вироби з яєць своїми руками: оригінальні ідеї виробів, покроковий майстер-клас для початківців + фото та опис техніки роботи

Яєчна шкаралупа відома своїми унікальними властивостями: вона має достатню міцність, може використовуватися як цінне джерело кальцію. Однак найбільшу популярність матеріал отримав у творчому середовищі.

Природні матеріали сьогодні широко застосовуються для виготовлення різноманітних сувенірів, іграшок, прикрас. На фото виробів з яєць можна побачити, скільки існує способів декоративної обробки яєчної шкаралупи.

Методики обробки яєчної шкаралупи

Яєчну шкаралупу використовують у різних напрямках творчості, у різних варіаціях:

  1. Ціле порожнє яйце. Для створення подібних заготовок знадобиться деяка вправність та досвід. Раніше майстри вдавалися до використання розпеченої голки, якою перфорували один кінець яйця. Сьогодні спосіб значно спростили.
  2. На одному полюсі робиться отвір, у протилежний полюс працює кінчик голки. Під тиском повітря зі шприца, яєчний білок та жовток починають витікати з оболонки, а залишки внутрішньої рідини швидше висушуються під впливом повітря.
  3. Бита яєчна шкаралупа. Уламки яйця можуть застосовуватися для декорування скриньок, рамок під фотографії, для виготовлення оригінальних аплікацій.

Оболонка яєць відмінно поєднується з іншими матеріалами для творчості: фарбами, пластиліном, клеєм. Безпосередньо перед початком творчої роботи шкаралупу слід підготувати.

Для видалення плівки, що залишилася, і можливих мікроорганізмів можна використовувати мильний розчин, будь-яку дезінфікуючу рідину або застосувати кип’ятіння протягом 15 хвилин.

Після висушування шкаралупу викладають на рівну поверхню, і кілька разів проводять качалкою за матеріалом.