Вироби з пакетів: майстер-клас з фото та описом. Креативні ідеї та поради, як зробити своїми руками
Розумне ставлення до ПВХ-пакетів передбачає їх повторне використання. Навіть якщо кульку не вдасться зовсім уникнути відра для сміття, то відстрочити цей момент людині під силу. Цей напрямок екологічної пропаганди окреме місце відводить виробам із целофанових пакетів.
Будь-яку упаковку можна перетворити на витвір мистецтва. Така творчість дешева і приносить насолоду всім учасникам процесу, особливо якщо це діти.
Від формування у малюків правильного ставлення до поліетилену багато в чому залежить стан нашої планети у майбутньому.
В’язані килимки
Подарувати друге життя пакетику можна за допомогою в’язального гачка. Серед виробів із пакетів з-під молока особливою популярністю користуються плетені килимки. Такі покриття мають кілька цінних якостей:
- Міцність та довговічність. Прослужать довго, навіть якщо кілька разів на день витирати про них вуличне взуття.
- Стійкість до вологи. Підходять для ванної кімнати або туалету.
- Відмінно масажують стопи.
- Дають можливість облагородити інтер’єр поза домом (вуличний душ, лазня).
Для такого рукоділля підійдуть щільні кольорові пакети не лише з-під молока та молочної продукції, а й з-під солі, розсади, медичних товарів. Підбір кульків – справа не одного дня, потрібно буде запастися терпінням. Ви робитимете добру справу від імені великої кількості людей.
Важливо! Одна сім’я навряд чи швидко забезпечить вас витратним матеріалом, тому доведеться вилучати упаковки у родичів, сусідів.
Виготовлення поліетиленової нитки відбувається таким чином:
- У використаного пакета слід відрізати жорсткі місця спайки (зверху, знизу).
- Трубу, що вийшла, потрібно вимити, висушити.
- Нарізати стрічки шириною приблизно 2,5 см (кожний на власний розсуд).
Розрізати трубу потрібно по спіралі. Для цього слід розкреслити пакет смужками з нахилом 1,5 см. Спочатку малюємо на одному боці, потім робимо продовження смужок на іншій стороні.
При різанні виходять довгі нитки, які між собою зшиваються. Для зменшення жорсткості стрічку краще перетерти руками (на кшталт прання).
Целлофанові іграшки
Виготовлення іграшок з пакетів дуже захоплююче заняття. Особливо це корисно робити дітям разом із батьками:
- У малюків розвивається дрібна моторика, усидливість, акуратність;
- Налагоджується контакт батька-дитина;
- Діти формують правильне ставлення до сміття.
Навіть у процесі творчості, якщо малюк щось зіпсує не страшно, адже виконані такі вироби зі сміттєвих пакетів.
Подібні іграшки часто збираються з помпонів, які, у свою чергу, складаються з поліетиленової упаковки. Формуємо таку шарудливу кульку наступним чином:
- Потрібен два кільця основи із щільного картону.
- З нарізаних целофанових (часто сміттєвих) пакетів виготовляється нитка/стрічка (краще, якщо матеріал буде різнокольоровим).
- Поліетиленовою «пряжею» обмотується трафарет по спіралі, щоб не було прогалин.
- Ніжниці вставляються між половинами картонного кільця, і намотування розрізається по колу. Паралельно в жолобок одягається синтетична нитка, виріб затягується та зав’язується.
Чим крупніший трафарет, тим ширше можна нарізати смужки, і тим більше буде величина самої кульки.
Важливо! Розраховуючи величину помпона, врахуйте, що він, можливо, потребуватиме стрижки, для надання йому потрібно форми.
Дитина може розважатися самим «шуршанчиком», проте гра буде цікавіше, якщо з’єднати кілька штук у кумедне звірятко.
Можна спорудити практично будь-яку домашню тварину з таких пакетів: курку, кролика, собаку. З першого погляду мало хто зможе визначити, з чого зроблено таке звірятко.
Для роботи заздалегідь потрібно підготувати очі, носик. Дитина може їх виліпити сама з полімерної глини або легкого пластиліну, який застигає на повітрі. Може також знадобитися шматок дроту, щоб зробити каркас.
Квіти
Для продовження життя поліетиленовому пакету, можна допомогти йому «перетворитися» на квітку. Цій меті послужать яскраво забарвлені кульки, підійдуть навіть шматки плівки або старі дощовики, скатертини.
Крім того, потрібно запастися:
- Гудзичками, пробками від пляшок (серединки кольорів);
- Шматками дроту або пластику (стебла);
- Синтетичними нитками, ліскою (для з’єднання).
Хід роботи:
- Поліетилен потрібно нарізати смугами і, складаючи петлями, сформувати головку квітки.
- Від ширини стрічок залежатиме форма пелюсток, а від числа витків пишність.
- Спільний край петель слід перев’язати ліскою, щоб з’єднати віночок докупи.
- Сердинку пришити тією ж ниткою або приклеїти клеєм.
- Головне, щоб вона контрастувала за кольором із пелюстками.
- Закріплювати голівку квітки на стеблі-дроті слід акуратно, щоб сховати кріплення знизу купи пелюсток.
- Ось і вийшла своєрідна хризантема.
Фото таких виробів із пакетів ще раз доводять, що уява майстрів безмежна. Поліетиленовими кольорами можна прикрасити вуличну клумбу. Їм не страшний ні дощ, ні спека, і навіть у вазі вони будуть виглядати дуже ефектно. Важливо також, що витрати на таку красу будуть мінімальними.
Новорічна ялина
Ялинку на Різдвяні свята можна купити в будь-якому магазині, але доведеться викласти за неї кругленьку суму. Куди більше задоволення і дорослій і дитині принесе новорічне дерево, зроблене своїми руками. Використовувати для цього можна ті ж самі ПВХ-пакети (бажано щільні та зелені).
Крім самого поліетилену потрібно мати у своєму арсеналі:
- Пластикові або дерев’яні палички,
- Дрот,
- Клейовий пістолет,
- Скотч,
- Щільний картон.
Послідовність дій наступна:
- Стовбур дерева. Склеюємо разом пластикові палички та примотуємо до них гілки із дроту. Щоб уникнути усунення гілочок, їх слід закріпити скотчем.
- Гілки. Нарізаємо смужки із кульків шириною 5 см. З одного боку, (вздовж смуги) ріжемо бахрому.
- Створюємо пишноту. Накручуючи стрічку на дротяні гілки, формуємо пухнастість. Якщо гілки здаються недостатньо об’ємними, їх можна складати вдвічі (це їх укоротить, на жаль). На стовбурі дерева бахрому потрібно накручувати особливо ретельно, щоб уникнути «залисин».
- Підставка. З картону вирізаємо прямокутники і склеюємо хрестоподібну основу. Закріплюємо ялинку на підставці скотчем або гарячим клеєм.
- Прикраса новорічного дерева. Така ялинка без проблем витримає невеликі пластикові іграшки: можна сміливо вішати кульки та дощик.
Дверний вінок
Прикрашання дверей вінком зараз дедалі популярніше. Проте його недовговічність змушує подумати: чи варто витрачатися такий декор. Бюджетним варіантом може стати вінок-вироб з паперового пакету.
Сам матеріал такої упаковки виглядає дуже незвично. Якщо його пом’яти, то він схожий за кольором із залежалими газетами, старовинними поштовими конвертами.
Для творчості знадобляться:
- Самі пакувальні пакети,
- Тверда основа,
- Клей,
- Прикраси.
Збирається вінок так:
- Ріжать стрічки потрібної ширини (3-5 см). Їх потрібно трохи прим’яти, розтерти в руках (старити).
- Спіралеподібно рихло намотати стрічку на основу вінка. Краще якщо вона буде щільною, адже прикраса має витримати постійне грюкання дверей, вітер.
- Закріплюємо декор на вінку. Залежно від тематики свята це можуть бути: колоски, шишки, пожовкле листя, великодні яйця, кролик.
Фото виробів із пакетів