Вироби з лампочок: ідеї застосування лампочок для початківців, покроковий майстер-клас з фото інструкцією, як зробити

Вироби з лампочок своїми руками: майстер-клас з фото та простими інструкціями. Найкращі ідеї виробів та прикрас з лампочок

Работливість, і художня фантазія часто дозволяє власникам зберегти старі речі, даруючи їм друге життя. Не варто спішно викидати лампи розжарювання, що перегоріли, адже з мініатюрних скляних фігур можна зробити безліч оригінальних і корисних предметів інтер’єру.

Лампочки можна використовувати без попередньої підготовки або після видалення металевого цоколя.

Підготовка ламп для використання

Для деяких виробів з лампочок, що виготовляються своїми руками, потрібно попередньо видалити цоколь з лампи розжарювання, наприклад, якщо планується зробити оригінальну колбу для рослин.

У ряді випадків необхідно також оплавити дно скляної колби, щоб надати йому бажаної форми або зробити додатковий отвір у виробі.

Інструкція щодо підготовки витратних матеріалів до самостійної роботи:

  1. За допомогою плоскогубців від’єднують контакт у верхній частині цоколя.
  2. Для виконання подальших дій потрібно використовувати щільні рукавички, щоб знизити ризик травми.
  3. Скляний контур навколо ізолятора обережно розламують.Далі за допомогою пінцета витягають із лампи всю начинку (нитки розжарювання, проводки).

Щоб оплавити матеріал, необхідно використовувати газовий пальник. Полум’я направляють точно на обрану ділянку, а в міру нагрівання скла, шпажкою або металевим шпателем надають поверхні належної форми.

Якщо потрібно зробити додатковий отвір, шпателем злегка розсувають оплавлені краї матеріалу.

Декоративна колба з рослинами

Найчастіше застосування ламп накалювання після закінчення служби – це виготовлення декоративних сувенірів для інтер’єру.






















Інструкція, як зробити виріб з лампочки:

  1. За відомою методикою видаляють металевий цоколь та нитки розжарювання.У нижній частині лампи можна зробити невеликий отвір.
  2. Всередину поміщають шар декоративного каміння, моху, черепашки.
  3. Можна розмістити на поверхні кам’янистого шару штучні квіти, за якими не потрібно здійснювати постійний догляд.

Замість штучних квітів у подібних сувенірах можуть знаходитися і живі рослини, проте далеко не всі культури здатні рости та розвиватися в обмежених просторах.

З цієї причини слід підійти детально до вибору рослини для висадки.

Іграшка з сюрпризом усередині

Гарні іграшки у вигляді «чарівної кулі» часто привозять із тривалих поїздок. Напевно, кожна дитина чи дорослий спостерігав, як гарно опадають блискучі пластівці штучного снігу під час повороту подібного сувеніра.

Цікавий виріб можна зробити своїми руками зі звичайної лампи розжарювання. Для творчої роботи знадобиться прозора лампа, будь-яка пробка (гумова або з металевої фольги), великі блискітки для декору, іграшка, гілочка, вода і гліцерин, що сподобалися.

Інструкція, як зробити виріб зі старих лампочок:

  1. За допомогою пінцету витягують нитки розжарювання, проводки, але залишають сам цоколь.
  2. У центрі підготовленої пробки необхідно зробити отвір.
  3. В отвір простягають міцний дріт, один кінець якого фіксують на внутрішній стороні. Другий кінець металевого дроту в кінці роботи обертається навколо шийки лампи.
  4. Всередину скляної колби поміщають будь-яку іграшку, що сподобалася (її можна скрутити з дроту).
  5. Майбутню іграшку заповнюють сумішшю води та гліцерину (води має бути більше в 2 рази), а потім додають в отриману суміш великі блискітки.





У металевий цоколь встановлюють пробку, навколо шийки (шийки) лампи обертають кінець дроту, що залишився. Щоб зробити іграшку герметичною, дріт фіксують клеєм.


Новорічні іграшки

У новорічні свята кожен з батьків прагне оригінально та зі смаком прикрасити будинок. Старі лампи, якнайкраще, підійдуть для цього задуму.

Для роботи знадобиться фетр червоного кольору, акрилові фарби та пензлі, синій дріт для виготовлення петлі або гачка. Покрокова інструкція щодо виготовлення сніговика з лампочки:

  1. Лампу слід вимити та ретельно обсушити.
  2. На поверхню матеріалу наносять фарби білого кольору. Акриловими фарбами червоного або синього кольору створюють образ сніговика (гудзики, обличчя).
  3. Шапочку і шарф шарфу можна пошити з фетру (або будь-якого іншого текстилю).
  4. З синельного дроту виготовляють петлю, яка утримуватиме іграшку на новорічній ялинці. Подібні сувеніри можуть прикрашати будинок у вигляді гірлянди, чому сприяє легка вага ламп розжарювання.

Ще один цікавий спосіб декорування святкової іграшки полягає у нанесенні клею ПВА на поверхню скляної колби.








Поверх клеючого складу наносять дрібну пінопластову крихту або будь-яке інше обсипання (наприклад, з красивим перламутровим блиском). Металевий цоколь у цьому випадку може виконувати роль шапочки сніговика.


Вироби зі світлодіодних лампочок

Сьогодні далеко не всі власники квартир використовують стандартні лампи розжарювання.

  1. Для створення оригінальних виробів можуть стати в нагоді і світлодіодні лампочки.
  2. Наприклад, з високого фужера та 3-4 лапок різного кольору можна зробити яскравий світильник.
  3. Неповторний дизайн майбутнього виробу додасть розпис фарбами по склу.

На фото такого стильного виробу з лампочок видно, як гарно переливаються різнобарвні діодні вогники.

Фото виробів з лампочок