Вироби з фарфору своїми руками: 125 фото ідей та красивого дизайну виробів. Майстер-клас для початківців

Вироби з порцеляни – красиві ідеї виробів, фото оригінальних прикрас, майстер-класи та покроковий інструкції.

Чарівний світ порцеляни привабливий і привабливий. Статуетки на камінній полиці або сервіз за склом серванту – все це атрибути епохи, що минає. Зробити виріб з порцеляни своїми руками – значить втілити в життя те таємне, що приховано у власній душі.

Можна виявити естетичний чи утилітарний підхід – річ все одно вийде унікальною та несхожою на штамповані в Китаї уніфіковані зразки. Вона стане чудовим подарунком до будь-якого свята.

Процес виготовлення фарфору

Класичний (професійний) фарфор проходить 3 стадії випалу. Підготовка до виготовлення включає ретельний заміс формомаси та наповнення нею підготовленої форми. Коли заготівля висихає, її дістають і залишають сушитися на кілька годин/доб.

Далі слідує зачистка та полірування. Тут же можна використовувати такі прийоми, як прорізи та вставки. Ручки приклеюються до чашок вручну. Проводиться перший випал – т.зв. “Утиль”. Після нього виріб набуває достатньої фортеці і не може зламатися прямо в руках від легкого натискання.

Глазування білою або кольоровою (наприклад, кобальтовою) глазур’ю завершує попередню обробку виробу. Обов’язковий етап технології – замивання дна, тобто.того місця, де виріб стикається з поверхнею, очищення його від шару глазурі.











Якщо цього не зробити, при випаленні виріб прилипне до плити. Після другого випалу – т.зв. «Політ» – воно вже набуває оформленого вигляду і може бути використане в побуті. (Виняток становить такий вигляд, як майоліка, яка не глазурується).

Декоративне оформлення глазурованого напівфабрикату може включати:

  • Розпис фарбами,
  • Відведення золотом,
  • Наклеювання деколи.

Для закріплення малюнку, нанесеного будь-яким із перерахованих способів, використовується третій випал – т.зв. “золотий”. Після цього виріб можна мити вручну або в посудомийній машині та пускати у продаж.





Ідеї для створення виробів

У домашніх умовах описаний процес здійснити неможливо. Жодна газова духовка не досягає температури, необхідної навіть для першого випалення.

Як робити поробки з порцеляни своїми руками покроково?

  • Для цього потрібно освоїти одну з найновіших технологій – холодну, або рідку, фарфор. На відміну від полімерної глини, він заснований на суміші крохмалю, клею та масел, схожий на пластилін і здатний застигати сам, набуваючи міцності.
  • На фото виробів з фарфору видно, як чарівні та правдоподібні вироби, як мало вони нагадують вихідний матеріал – глину, як близькі до досконалості, незважаючи на відсутність спеціального вміння.

Проблеми створення виробів з фарфору

  1. Обережне ставлення. У процесі виготовлення форму не можна кидати на підлогу або робити інші різкі маніпуляції. Будь-який необережний рух – і все піде нанівець. Тріщини, ручки, що відвалюються, відколи – неминучі поломки.
  2. При випалюванні слід остерігатися опіків – як від поверхні печі, так і від поверхні самого виробу;
  3. Час витримки. Порцеляну потрібно обпалювати у суворій відповідності з технологічною картою. Правильно вибрана температура і період випалу збережуть у цілості як виріб, так і нанесений малюнок, і особливо золоту відведення;
  4. Художні навички. Як і будь-який незвичайний матеріал, фарфор вимагає особливого поводження. Фарби та відведення лягають на його поверхні не так, як на плоский аркуш паперу. Це потрібно враховувати, набираючи їх на пензель та накладаючи відповідно до візерунка.

































Тітка краса своїми руками

Вироби з порцеляни для початківців включають такі елементарні предмети, доступні для домашньої творчості, як:

  • Фоторамки,
  • Підставка,
  • Баночки для меду,
  • Чашки,
  • Бусини,
  • Найпростіші іграшки.

Зробити вироби з фарфору легко і просто, якщо є звичка до ручної праці та багата фантазія. Можна орієнтуватися на власну розвинену уяву та досвід або набрати відповідні образи з тематичних альбомів чи мережі Інтернет.

Відеоінструкції з докладним записом всього технологічного процесу – ідеальний варіант для тих, хто вперше зіткнувся з необхідністю зробити виріб.

Щоб зробити високохудожні вироби з фарфору, краще сходити на тематичний майстер клас або порадитися з досвідченим майстром.








< "/wp-content/uploads/gfvhft_9361.jpg">


Тоді зусилля не пропадуть даремно. Приємна на вигляд річ залишиться пам’ятним сувеніром на довгі роки, даруючи радість про дні, проведені разом за творчістю.

Технологічне розмаїття у себе вдома

Вироби з холодної порцеляни включають такі предмети, як:

  • Квіти (найлегше виходять троянди та бузок),
  • Прикраси (підвіски для сережок, намистини для кулонів та браслетів),
  • Накладки на звичайні керамічні чашки, чайники, цукорниці – у вигляді пелюсток та бутонів лілій, троянд, ромашок та ін.,
  • Оправи для настінного годинника,
  • Мініатюрні скриньки у вигляді плетених кошиків,
  • Фоторамки,
  • Прості фігурки тварин – равлики, їжачки, сонечка, совки, кішки. За бажанням можна зробити сніговика чи Діда Мороза.

Холодна порцеляна не вимагає випалу. Не допускається потрапляння на нього прямого сонячного проміння. Він «боїться» навіть повітря, тому зберігати його доведеться під спеціальною плівкою.

Масу для виготовлення можна купити в магазині готову, а можна зробити самим.

Щоб приготувати рідку порцеляну своїми руками і потім вироби з неї, потрібно приготувати масу для формування. Є кілька варіантів її складових:

  1. Крахмаль + клей ПВА + крем для рук + оливкова олія + акрилова фарба біла;
  2. Шпалери з крохмалем у складі + сода харчова + гліцерин або вазелін + вода + засіб для миття посуду.

Після ліплення виріб варто пофарбувати та ретельно висушити. Залежно від щільності маси та товщини виробу на це потрібно від кількох днів до кількох тижнів. Це можна прискорити і зробити в духовці.

Вироби з фарфору своїми руками високо оцінять, якщо вони виконані майстерно і тонко, якщо їхня тематика актуальна. Наприклад, зроблені до ЧС з футболу вони знайдуть масовий попит у вболівальників та фанатів.

Або виконані з урахуванням особливостей історичного розвитку, вона знайдуть собі гідне місце у шкільному музеї чи кабінеті історії.

Фото виробів з фарфору