Вироби з фарфору своїми руками: 125 фото ідей та красивого дизайну виробів. Майстер-клас для початківців

Вироби з порцеляни – красиві ідеї виробів, фото оригінальних прикрас, майстер-класи та покроковий інструкції.

Чарівний світ порцеляни привабливий і привабливий. Статуетки на камінній полиці або сервіз за склом серванту – все це атрибути епохи, що минає. Зробити виріб з порцеляни своїми руками – значить втілити в життя те таємне, що приховано у власній душі.

Можна виявити естетичний чи утилітарний підхід – річ все одно вийде унікальною та несхожою на штамповані в Китаї уніфіковані зразки. Вона стане чудовим подарунком до будь-якого свята.

Процес виготовлення фарфору

Класичний (професійний) фарфор проходить 3 стадії випалу. Підготовка до виготовлення включає ретельний заміс формомаси та наповнення нею підготовленої форми. Коли заготівля висихає, її дістають і залишають сушитися на кілька годин/доб.

Далі слідує зачистка та полірування. Тут же можна використовувати такі прийоми, як прорізи та вставки. Ручки приклеюються до чашок вручну. Проводиться перший випал – т.зв. “Утиль”. Після нього виріб набуває достатньої фортеці і не може зламатися прямо в руках від легкого натискання.

Глазування білою або кольоровою (наприклад, кобальтовою) глазур’ю завершує попередню обробку виробу. Обов’язковий етап технології – замивання дна, тобто.того місця, де виріб стикається з поверхнею, очищення його від шару глазурі.











Якщо цього не зробити, при випаленні виріб прилипне до плити. Після другого випалу – т.зв. «Політ» – воно вже набуває оформленого вигляду і може бути використане в побуті. (Виняток становить такий вигляд, як майоліка, яка не глазурується).

Декоративне оформлення глазурованого напівфабрикату може включати:

  • Розпис фарбами,
  • Відведення золотом,
  • Наклеювання деколи.

Для закріплення малюнку, нанесеного будь-яким із перерахованих способів, використовується третій випал – т.зв. “золотий”. Після цього виріб можна мити вручну або в посудомийній машині та пускати у продаж.