Деревяні вироби поетапно (135 фото): урок роботи з деревом для початківців (майстер-клас)


Фігурки зі спилів

На фото виробів із дерева можна побачити, що фігурки зі спилів бувають різними. Все залежить від ступеня майстерності та інструментів, що є під рукою.

Варто почати з найпростіших фігур, для них наводиться покрокова інструкція.

Зі спилів можна зробити дуже гарну сову. Для цього знадобиться:

  • 4 спила – один має бути великий, один середній і два невеликі;
  • Дві кришки від пляшки з напоєм;
  • Цвяхи або шурупи, якими кріпляться частини сови. Можна взяти і клей, який зможе склеїти деревину, якщо сова не стоятиме на вулиці;
  • Пила або сокира, які знадобляться для того, щоб розділити навпіл один із спилів.







Найбільший спил буде основою та тулубом виробу. Два невеликі спила – це очі. Кришки будуть зіницями. Середній спилок потрібно поділити навпіл і прикріпити з боків – це крила.

Щоб сова вийшла як справжня, можна також змайструвати їй брови, які будуть нависати над очима. Для цього потрібно взяти старий мішок і трохи скрутити його, обрізавши по краях. А потім закріпити частину над очима.

  1. Мозаїка-аплікація. Вона вийде досить об’ємною і великою, тому що сто кожен спил займає багато місця, навіть найменший. Ідей для виробу з дерева у такому форматі існує дуже багато. Хтось робить із спилів сонечко, хтось викладає з них серце. Мозаїка може бути виконана на вертикальній поверхні, наприклад, стіні, так і служити окремою композицією. Тоді потрібно буде знайти якусь міцну основу для мозаїки, викласти виріб, а потім вирізати аплікацію за контуром виробу.
  2. Зайці зі спилів – алгоритм роботи схожий на вироби сови. Знадобиться по 2 великі спила на тулуб, один поменше – на голову, два великі овальні на вуха і по три невеликі овальні спила для лап і хвостика.Між двома спилами тулуба потрібно помістити голову, хвостик та закріпити їх. Потім на голові з обох боків прикріпити вуха, а внизу біля тулуба лапки.

Спили можна використовувати як завгодно, різні фігурки тварин з них виходять дуже добре. Головне, що такий виріб можна змайструвати і з дитиною. При спільній роботі з дорослим вийде чудовий результат.









< "/wp-content/uploads/gfvhft_19363.jpg">

Обробна дошка

Такий вид виробу вдасться зробити вже старшій дитині, школяру, або майстру-початківцю.

  1. Можна взяти як цільний дерев’яний масив і з нього вже вирізати дошку потрібного розміру, так і склеїти кілька невеликих пластин між собою.
  2. Для склеювання деревини знадобиться спеціальний клей – струбцин.
  3. Щоб клей схопився, потрібно сильно притиснути дошки один до одного та зафіксувати на якийсь час.
  4. Після підсихання клею потрібно пройтися рубанком по поверхні дошки. Так вдасться зробити її гладкою.
  5. Якщо потрібно змінити форму дошки, зробіть це за допомогою лобзика.
  6. Не верхню частину не забудьте просвердлити дірку, щоб можна було зберігати дошку у підвісному стані.
  7. Якщо дошка вирізалася, потрібно також зайнятися обробкою її країв та торців.
  8. Тепер уже знадобиться наждачний папір, яким можна підшліфувати всі краї.
  9. Якщо дошка закінчена, потрібна форма їй надана, можна покрити її антисептиком у вигляді креозоту, щоб її можна було використовувати у харчових цілях.