Вироби із дроту своїми руками: майстер-клас з покроковим описом та фото. Урок плетіння із дроту

Вироби із дроту: вчимося, як працювати з дротом (схеми плетіння). Фото цікавих та креативних ідей

Дрот дозволяє створювати найрізноманітніші вироби – від нехитрих кільця закоханих першокласників до вінтажної біжутерії та ялинкових прикрас.

Завдяки тому, що матеріал не псується з часом, ту саму роботу можна вдосконалювати довго.

Який буває дріт

Звичайна металева тяганина відома кожному. Варто уточнити, що її можна поділити на:

  • Медну;
  • Алюмінієву;
  • Сталеву.

Остання найменше підходить для рукоділля, бо погано гнеться. Алюмінієва – найм’якша, але він кількох згинань-розгинань зламається. Однак виглядає вона чепурно.

Її варто використовувати, якщо рівень майстерності вже дозволяє досягати бажаної форми з першого разу. А мідну можна гнути кілька разів без наслідків, тому з нею найкраще тренуватись новачкам.

Окрім простої металевої, буває дріт із покриттям. Для бісероплетіння використовується лакове покриття різних кольорів. Воно не тріскається при згинанні, дозволяє відтіняти будь-який бісер. А флористичний дріт має паперове обплетення.

Особливий вид – синьовий дріт. Це пухнаста різнокольорова паличка, в якій густий м’який ворс пліток з жорстким каркасом докупи.

Дуже популярна у дошкільній та шкільній творчості. Дозволяє легко робити ошатні квіточки, гусениць, метеликів та інших милих звірят.

Де купити дріт для виробів? У відділах та магазинах товарів для рукоділля є великий вибір біжутерійного дроту. Для першого разу можна взяти тяганину зі старих дротів. Тільки доведеться акуратно знімати обплетення.








Контурні вироби – найпростіші

Зазвичай з виготовлення саме плоских виробів із дроту своїми руками починається знайомство з цим матеріалом (у будь-якому віці). Загальне правило: спочатку виготовити сам контур, а потім прикрашати його внутрішніми перемичками, завитками.

Попередньо можна намалювати ескіз, це спростить роботу. Досвідчені майстри рекомендують використовувати для плоских фігурок однаковий за якістю, але по товщині різний дріт. Товсту – для зовнішніх, тонку – для внутрішніх ліній.

Об’ємні вироби

Часто та об’ємні вироби під силу виконати майстру-початківцю. Спочатку потрібно зробити каркас, а потім поплести його, як показано на фото.

Виробів із дроту безліч: одних тільки чоловічків можна зробити кілька десятків. У різних положеннях, різного зростання та розміру.

А тварини виходять просто дивовижно – завдяки пластичності матеріалу вдається відобразити характерні для них рухи, контури, повороти.

Пухнасті вироби

Вироби із синельного дроту – це справжні іграшки. Якщо купити одразу цілий набір тяганини різних кольорів, то за один вечір можна скрутити цілу казкову композицію або героїв маленької театральної постановки.

Матеріал природних кольорів (бежевого, коричневого, оранжевого) ідеально підходить для котиків та цуценят. А яскраві фарби добре приберегти для квітів та метеликів.

Найкраще робити їх разом з малюком, а старшій дитині достатньо буде просто показати схеми виробів із дроту.








< "/wp-content/uploads/gfvhft_25660.jpg">

Двоколірне цуценя

У іграшки лапки та мордочки будуть одного кольору, а тулуб, голова та вушка – іншого. Для цього виробу з пухнастого дроту знадобиться чотири цілих заготовки – по два різні кольори і шматочок чорної для носика. Послідовність дій така.

  • З одного цілого зволікання потрібно зробити каркас. Він складається зі спинки, лапок та невеликої петлі попереду, на якій нарощуватиметься голова.
  • Взяти інший колір. На кінці загнути невеликий хвостик і починаючи від задньої частини обмотати корпус собачки.
  • У передню частину корпусу просмикнути чорний шматочок, на одному кінці якого круглогубцями загнути носик. Перекрутити кілька разів другий чорний кінець зволікання.
  • У петлю в передній частині собачки просмикнути дві нові дротики; з однієї зробити невеликі петельки-вушка, кінці обмотати навколо них;
  • З другої скрутити мордочку так, щоб кінчик чорної тяганини стирчав з неї.
  • Очі зробити з шпильок з кольоровими головками, попередньо вкоротивши металеву частину.

Двоколірне цуценя готове.

Сніжинки

Красиві та прості у виконанні виробу із дроту на новий рік – класика спільної творчості з дітьми. Існує багато способів виготовлення сніжинок.

Ось один із них.

  1. Взяти 10 зволікань. Складати їх навпіл та скручувати між собою посередині. Вийде заготівля з 20 променями.
  2. Промені скрутити попарно на середині довжини.
  3. Кінчики розвести в різні боки, що вийшли «кишеньки» теж розширити.
  4. Короткі кінчики знову перекрутити, утворюючи другий ряд маленьких кишеньок. Вільні промінчики залишаться зовсім маленькими.
  5. Їх скрутити між собою, утворюючи круглі петельки.
  6. Сніжинка готова.








Квіткові мотиви

Розу роблять, скручуючи тяганину в пучок петель. Починають від маленьких та закінчують великими пелюстками.

Гіацинти виходять дуже правдоподібно, якщо навколо зеленої накрутити синю або блакитну тяганину.

Тюльпани та проліски – це кілька вузьких петель, зібраних унизу зеленим чашолистком. Різниця буде лише у розмірі та кольорі.

Всі вироби квітів із дроту краще оформляти в єдину композицію. Весняні квіти доречно укласти в плетений кошик. Її можна виготовити з паперу чи газетних трубочок. Троянди краще поставити у вазу.

А ще з жовтого синельного дроту виходить чудова мімоза. На великій відстані від справжньої не відрізнити. Такі ж яскраві та пухнасті квіти.

Фото виробів із дроту