Вироби із дроту своїми руками: майстер-клас з покроковим описом та фото. Урок плетіння із дроту

Вироби із дроту: вчимося, як працювати з дротом (схеми плетіння). Фото цікавих та креативних ідей

Дрот дозволяє створювати найрізноманітніші вироби – від нехитрих кільця закоханих першокласників до вінтажної біжутерії та ялинкових прикрас.

Завдяки тому, що матеріал не псується з часом, ту саму роботу можна вдосконалювати довго.

Який буває дріт

Звичайна металева тяганина відома кожному. Варто уточнити, що її можна поділити на:

  • Медну;
  • Алюмінієву;
  • Сталеву.

Остання найменше підходить для рукоділля, бо погано гнеться. Алюмінієва – найм’якша, але він кількох згинань-розгинань зламається. Однак виглядає вона чепурно.

Її варто використовувати, якщо рівень майстерності вже дозволяє досягати бажаної форми з першого разу. А мідну можна гнути кілька разів без наслідків, тому з нею найкраще тренуватись новачкам.

Окрім простої металевої, буває дріт із покриттям. Для бісероплетіння використовується лакове покриття різних кольорів. Воно не тріскається при згинанні, дозволяє відтіняти будь-який бісер. А флористичний дріт має паперове обплетення.

Особливий вид – синьовий дріт. Це пухнаста різнокольорова паличка, в якій густий м’який ворс пліток з жорстким каркасом докупи.

Дуже популярна у дошкільній та шкільній творчості. Дозволяє легко робити ошатні квіточки, гусениць, метеликів та інших милих звірят.

Де купити дріт для виробів? У відділах та магазинах товарів для рукоділля є великий вибір біжутерійного дроту. Для першого разу можна взяти тяганину зі старих дротів. Тільки доведеться акуратно знімати обплетення.