Вироби з картоплі своїми руками: урок рукоділля для дитячого садка, інструкція з фото для початківців

Вироби з картоплі: для саду та школи своїми руками, приклади та етапи робіт, майстер-клас з фото та описом.

Різноманітні та незвичайні вироби з картоплі своїми руками будуть цікаві дітям та дорослим. Цей матеріал дуже приємний для рук, пластичний.

Природна форма картоплі дозволяє створювати будь-які предмети та тематичні композиції. Крім того, матеріал для творчості завжди є під рукою.

Матеріали та інструменти

Картопля для виробів не тільки приємна і зручна. Він може виручити в ситуації, коли необхідно зробити виріб або зайняти чимось дитину, а під рукою немає відповідного матеріалу.

Навіть найпростіші фото виробів з картоплі захоплять дитину, а потрібний запас основних матеріалів завжди зберігатиметься в будинку.

Фантазія у дитини включиться як під час перегляду фотографій, так і при відборі матеріалу. Варто лише поритися в овочевому ящику та подивитися, на що схожа та чи інша картоплина.

Що знадобиться для роботи:

 1. Цілі картоплини різного розміру без порізів, пророслих очей та пошкоджень
 2. Пластилін для з’єднання картоплин та інших деталей
 3. Зубочистки або інші дерев’яні палички
 4. Гофрокартон або дерев’яні дошки для основи виробів
 5. Бусинки, ватяні диски, інші предмети для оформлення
 6. Маркери різної товщини
 7. Кольоровий папір, паперові стрічки для оформлення виробів
 8. Обробна дошка, на якій буде зручно працювати
 9. Ножиці та ніж

Важливо! При виборі картопля можна познайомити дитину з природними геометричними формами навколо або овалом, а також з різними розмірами і тим, як вони поєднуються між собою. Дитина зможе не лише зрозуміти, а й тактильно відчути різницю.
Їжачок

Вироби з картоплі для дітей починати робити слід із найпростіших варіантів, наприклад, з їжачка. Цю іграшку змайструвати можна дуже швидко.

Більш того, можна навіть зробити цілу родину їжаків із картошин різної величини.

Порядок роботи:

 1. Вибрати потрібну картоплину та позначити черевце їжачка. Для цього потрібно трохи зрізати частину картоплі з поздовжнього боку. Так виріб буде більш стійким.
 2. З одного торця, де буде личко, потрібно зробити носик. Це буде шматочок зубочистки або сірника.Можна також використовувати маленьку бусинку.
 3. За допомогою намистинок або паперу та маркерів потрібно оформити очі. Маркером можна намалювати рот.
 4. Зубочистки у великій кількості послужать голками – їх потрібно просто встромити в тіло їжачка.
 5. Наприкінці виробу потрібно приклеїти до картонної або дерев’яної підставки. Виріб можна оформити листям, вирізаним з кольорового паперу. Так вона виглядатиме мальовничо.

Сніговик

Щоб дитині краще зрозуміти, як зробити вироби з картоплі самостійно, їй варто доручити виконати сніговика. Для цього юному скульптору знадобиться і картоплини підбирати, і поєднувати їх між собою та оформляти виріб.

Порядок виготовлення сніговика:

 1. Підбирати три картошини різного розміру. Послідовно з’єднати їх між собою за допомогою звичайних зубочисток. Картошини з’єднуються за принципом піраміди від більшої до меншої.
 2. З нижньої сторони найбільшої картоплини потрібно зрізати невеликий шматок, щоб вироби набули стійкості.
 3. На верхній картоплі потрібно оформити личко сніговика. З шматочка моркви роблять носик. Очі оформляють за допомогою намистин або маркера.
 4. З невеликих кружечків моркви сніговику роблять ручки. Їх прикріплюють до тіла за допомогою зубочисток. Головним убором для снігової людини послужить ковпачок від крему або шампуню.
 5. Виріб залишається закріпити на шматочку картону. Оформити простір навколо сніговика можна ялиновими гілочками.
Рада. З’єднувати між собою картоплини краще не однією, а двома паралельними зубочистками.


Ведмідь

Складним та цікавим майстер-класом зі створення виробів з картоплі стане справжній ведмедик. Щоб створити цю фігуру, крім цілісних картоплин знадобиться ніж для формування додаткових деталей.

Порядок кроків:

 1. Підбирати дві картошини різного розміру. Велика буде тілом, а менша – головою. З верхньої частини великої картоплини необхідно зрізати невеликий шматочок. Потім на це місце посадити маленьку картоплину та закріпити за допомогою зубочисток. Тоді фігура ведмедя вийде кремезною.
 2. Для лапок потрібно вибрати одну дрібну круглу і одну маленьку довгасту картоплину. Розрізані навпіл вони створять парні лапки, які необхідно прикріпити до тіла за допомогою зубочисток.
 3. Обличчя ведмедика можна оформити за допомогою маркера, намистин та шматочків паперу. Білі кружечки з паперу будуть білками очей, на них потрібно намалювати зіниці. Носик зробити з намистинки, а рот оформити маркером.
 4. Окрасою виробу стане барило з меду, яке потрібно оформити з половини картоплини.При цьому в картоплі потрібно вирізати поглиблення, так що м’якоть овоча більше нагадуватиме мед.
 5. З вирізаної м’якоті барила можна сформувати вушка. Ці деталі також кріпляться зубочистками.
 6. Залишилося приклеїти вироби до основи та оформити простір навколо за допомогою ялинових гілочок або засушених ягід журавлини або жолудів.
Рада. Замість барила з медом, можна зробити ємність з будь-якими сушеними ягодами: журавлиною, обліпихою або брусницею. Для цього картоплю-бочечку потрібно заповнити невеликою кількістю ягід, яку закріпити за допомогою клею.


Чебурашка

З картоплі можна виготовити і казкового персонажа Чебурашку. Для створення цієї фігурки також доведеться вирізати деталі ножем.

Покрокова інструкція виготовлення виробу з картопля:

 1. Вибрати дві картоплини однакового розміру – це буде тіло та голова. На середній частині тіла треба зрізати невеликий шматочок, щоб позначити живіт. На голові потрібно також зрізати більший шматочок і позначити обличчя.
 2. З картоплини меншого розміру необхідно сформувати вуха. Для цього овоч розрізають навпіл. Їх кріплять до голови за допомогою зубочисток.
 3. Руки та ноги необхідно зробити з двох маленьких картоплин, розрізавши їх навпіл. Деталі кріпляться до тіла зубочистками.
 4. У фіналі необхідно намалювати у Чебурашки обличчя та вироби готові. Її потрібно закріпити на картонній основі. Прикрасити її можна сухими квітами.

Котик

Цікавою та креативною ідеєю для виробу з картоплі буде створення котика. Причому дитина може виконати із цих овочів портрет свого домашнього улюбленця.

Для створення цього виробу знадобляться також шматочки моркви.Порядок дій:

 1. Підбирати дві картоплини різного розміру. Маленький овоч стане головою, а великий – тулубом. Їх необхідно з’єднати між собою зубочистками. При цьому необхідно позначити позу кошеня: воно може сидіти чи стояти.
 2. З моркви треба вирізати лапки, які будуть довгасті і трикутні вушка. Також з моркви формується хвостик. Деталі слід прикріпити до тулуба.
 3. На завершення на лапках потрібно намалювати маркером кігтики, а на голові – личко. Виріб можна встановити на картонку та оформити простір навколо сушеної трави.

Рада. Для складних деталей: лапок, вушок можна використовувати пластилін. Це зробить вироби більш живими та акуратними. А красиві фігурки надихнуть дитину на створення нових персонажів.


Фото виробів із картоплі