Вироби ангел: красиві вироби та оригінальні ідеї з фото. Інструкція, як зробити янголятко своїми руками (для дітей та дорослих)
З давніх-давен ангел є символом доброти, чистоти, віри і любові. Фігурки милих янголят прийнято дарувати на честь народження дитини, весілля або вінчання, напередодні нового року та Різдва, дня закоханих, на день ангела.
Прекрасні небесні створіння можуть стати не лише зворушливим та приємним подарунком, а й милим прикрасою будинку чи різдвяної ялинки. Фігурки, виготовлені власноруч, стануть унікальним доповненням будь-якого інтер’єру.
Створювати вироби янголят своїми руками не тільки досить просто, але дуже захоплююче, а особливо якщо у Вашій сім’ї є дитина – вона зможе також брати участь у процесі.
У цій статті будуть описані прості схеми іграшок у вигляді ангелів, наведено приклади робіт, пояснено особливості матеріалів для виробів, а також деякі хитрощі та лайфаки, які розкриють деякі секрети, як самому зробити вироби ангелят легко та красиво.
Який матеріал вибрати?
Зробити сувенір власноруч завжди приємніше, ніж купити вже готовий виріб із цілої серії однакових іграшок. У виріб, зроблений своїми руками, вкладається частина душі, людська праця та особливий сенс.
Творчий процес дозволяє приємно скоротити час, розвинути фантазію та дрібну моторику, відволіктися від суєти, залучити до процесу всю сім’ю, об’єднавшись у спільній справі.
Перед тим, як приступити до роботи, уважно вивчіть фото виробу янголят, приготуйте все необхідне: ескіз (при необхідності), матеріал, інструменти, елементи декору.
Для виробу може підійти будь-який матеріал:
- Папір, картон;
- Пластик;
- Пластилін;
- Щільні нитки, пряжа;
- Тканина;
- Бісер;
- Солоне тісто та багато іншого.
Нюанси під час вибору матеріалу
При підборі матеріалу, що підходить для виробу, варто врахувати кілька важливих деталей:
- Хто братиме участь у процесі створення виробу: якщо головним учасником буде дитина, то краще зупиниться на простих складових деталях та за основу взяти пластилін, глину, солоне тісто чи папір (з паперу чи картону можна зробити нескладну аплікацію чи листівку).
- Для яких цілей створюється фігурка:
-
- Новорічні вироби ангелочки, як правило, виготовляються з яскравих блискучих тканин або ниток, з дерева, яке після виготовлення фігурки розписують блискітками. Також ніжні різдвяні іграшки ангелів цікаво виглядають із білого паперу або ажурних серветок.
- Якщо виріб буде передано в подарунок для дитини, то варто зупинити свій вибір на безпечних, екологічних та міцних матеріалах, які можна буде легко помити або випрати. Наприклад, дерево, нитки, пряжа, тканина.
- При створенні нового елементу декору для будинку варто врахувати загальний інтер’єр приміщення, підібравши щось у схожому стилі.
- Нерідко вихованці навчальних закладів одержують домашнє завдання: змайструвати тематичну фігурку. Так, вироблення янголят у школу до нового року або на будь-який конкурс буде досить виграшно виглядати з матерії, бісеру, природних матеріалів (глина, шишки, пір’я тощо).
- Вивчіть техніки виготовлення саморобних янголят з різних типів матеріалів, і оцініть: з якою з них Ви точно впораєтеся – починайте з нескладних виробів і поступово переходьте до більш трудомістких.
Ідеї виробів
Пропонуємо Вам ознайомитися з декількома оригінальними, але водночас досить нескладними ідеями для створення янголятка своїми руками:
- Ангел-магнітик. Більшість із нас на холодильнику «мешкає» безліч різноманітних сувенірних магнітів. Тому такий варіант підійде для невеликого презенту будь-якій людині. Як основа для його виготовлення найчастіше використовують полімерну глину, можна задіяти гіпс. Ще потрібен невеликий магніт, суперклей, фарби або суха косметика для декору, а також гарна картинка на Ваш розсуд, яка буде прикладом образу.
- Аплікація у вигляді звичайної листівки. Якщо Вам ще важко впоратися зі складними виробами, або роботу виконуватиме малюк, то найпростішим способом залишається техніка аплікація: з кольорового паперу, картону або тканини потрібно просто вирізати фігури, які будуть частинами тулуба ангела (невелике коло – голова, тіло – конус та ін.), і приклеїти їх на звичайний лист. Шаблон виробу янголят можна намалювати самим або знайти готовий в інтернеті. Листівку можна підписати та додатково задекорувати: наприклад, зробити повітряні хмаринки з вати.
- Листівка-розкладачка Ангел.Якщо скласти аркуш паперу, намалювати на ньому ангелочка, а після – вирізати його по контуру, то вийде мила відкрита листівка у вигляді ангела, в яку можна вписати добрі побажання. Ще один варіант розкладної листівки: усередину в середину складеного листа вклеюється об’ємна паперова фігурка ангелочка. Коли одержувач розкриє чудо-листівку, він побачить гарного небесного посланця із душевними побажаннями.
- Об’ємні фігурки із тіста. Гарні довговічні статуетки можна легко виготовити із сильносоленого тіста (співвідношення борошна та солі 1:2). Основні інгредієнти знайдуться вдома у кожного: сіль, борошно та вода. Тісто можна розділити на невеликі частини і до кожної з них додати потрібного барвника. Або можна розфарбувати фарбами його вже після того, як виріб буде зліплений/вирізаний.
- Іграшка на ялинку. Об’ємні фігурки ангелів з візерункового паперу, ажурної тканини, з елементами дерева, штучного пір’я та блискіток створять чарівну атмосферу. Такі вироби янголят можна використовувати на Новий рік, Різдво, Великдень і навіть на день Святого Валентина.
Паперовий ангел
Одним із найпростіших, але дуже цікавих варіантів виробів є об’ємний паперовий янгол.Така іграшка може стати ялинковою прикрасою, служити як доповнення до подарунка, нею можна прикрасити будинок. Для створення потрібно мінімум навичок, матеріалів та інструментів.
Опишемо докладніше, як зробити виріб янголят з паперу:
- Приготуйте все необхідне: кілька аркушів паперу або картону (виграшніше паперовий ангел виглядає в білих тонах, але можна використовувати і кольоровий папір), простий олівець, гумка, ножиці, готовий шаблон з інструкцією та клей.
- Обережно виріжте шаблон по лініях.
- З’єднайте та поверніть необхідні частини, як зазначено в інструкції до заготівлі.
- Приклейте з’єднані частини.
- За бажанням можна намалювати обличчя ангела, прикрасити одяг.
- Якщо виріб використовуватиметься як ялинкова іграшка, то до голови ангелочка потрібно приклеїти красиву вузьку стрічку або нитку.
Ангел з ниток
Для виробу ангелочка з ниток найкраще використовувати муліне. Даний матеріал легко знайти в будь-якому магазині, він дуже приємний на дотик, м’який під час роботи і має багатий вибір кольорів. Розглянемо найпростішу техніку виготовлення ниткового ангела покроково:
- З ниток потрібно буде зробити корпус, спідничку та руки: зігніть пучок ниток навпіл;
- Зав’яжіть невеликий кругляш – голову;
- Зафіксуйте спідницю – злегка затягніть невеликий відрізок ниток посередині;
- Заплетіть окремо з муліне невелику кіску – руки;
- Крізь корпус (між головою та затягнутим поясом) протягніть кіску;
- Затягніть тугіше пояса;
- Доповніть тіло іграшки крилами: виготовити їх можна з щільної тканини або паперу (найпростіше вирізати їх за формою метелика або ж, можна знайти складніший красивий шаблон).
- Прикрасьте ангелочка додатково на свій смак: можна додати намист, в’язаних сердець або дзвіночків.
Якщо Ви вмієте в’язати гачком або спицями, то фігурку ангела можна виготовити з пряжі.
На просторах Інтернету існує безліч цікавих схем в’язання янголят. Для роботи підійде будь-який матеріал, але особливо мило виглядають такі вироби із плющової (зефірної) пряжі.
Фото виробу ангел