Вироби для дачі: креативні та прості ідеї. Фото інструкція, як зробити своїми руками з підручних матеріалів
Наявність дачної ділянки, безперечно, є перевагою. Сьогодні дачна ділянка використовується не тільки для вирощування овочевих та плодових культур, але й для активного відпочинку, сімейних та дружніх посиденьок, проведення літнього сезону. Велику популярність набув напрямок ландшафтного дизайну.
Для створення індивідуального стилю на ділянці більшість власників виготовляють цікаві вироби із підручних матеріалів.
Області застосування дачних виробів
Для виготовлення дачних виробів широко використовуються такі матеріали, як:
- Деревина (всі її різновиди: МДФ, ДСП, фанера, цільний брус, дерев’яні рейки).
- Метал, у тому числі листове залізо.
- Пластикові пляшки та кришки від пляшок.
- Старі автомобільні шини.
- Камінці (річкові та морські, піщаник, камінь пластун).
У роботі можуть використовуватися відрізки труб ПВХ, старі ремені, текстильні клапті та багато інших предметів, що більше не використовуються в побуті.
Вироби з різних матеріалів знаходять своє застосування в таких областях:
- Прикраса садової ділянки. Це можуть бути фігури з гіпсу чи бетону, дерева чи пластикових кришок, пробок, пляшок.
- Корисні аксесуари. Для щоденного використання можна побудувати комплекти садових меблів (меблі виготовляються з дерев’яних палет, старих металевих бочок, пнів або зрубів, пластикових пляшок). Для зберігання робочого інвентарю найчастіше будують стійки, полиці, мобільні ящики.
- Іноді в роботі використовуються фрукти та овочі, із застосуванням яких можна ознайомитися на фото новинок виробів для саду.
- За допомогою каменю, кришок від пляшок, дерев’яних пробок облаштують садові доріжки, що дуже актуально в дощову погоду. З гумових смужок від автомобільних шин плетуть покриття для городу, оформляючи чисті та зручні проходи між грядками.
- Старі бочки використовують для організації поливу, збирання дощової води.
< "/wp-content/uploads/gfvhft_5055.jpg">
Найкращі вироби для саду, виконані своїми руками, є комбінацією практичності та оригінального зовнішнього вигляду.
Квіткові бордюри та доріжки
Скляні пляшки, що накопичилися, не варто спішно здавати на утилізацію. Дінці подібної тари мають достатню товщину, що надає пляшкам особливої міцності.
Інструкція, як зробити вироби з пляшок:
- Пляшки слід наповнити ґрунтом або піском.
- Перед оформленням садової доріжки проводять розмітку за допомогою кілочків та шнура.
- Орієнтуючись на розмітку, укладають пляшки шийкою вниз, маючи ємності максимально близько один до одного.
За аналогічною схемою роблять укладання садових бордюрів. Відмінна риса подібних бордюрів полягає у максимально тривалому терміні служби, а також у можливості замінити частину огорожі при поломці.
Вироби з дерев’яних спилів
Дуже багато цікавих виробів для дачі можна зробити з природних матеріалів. Наприклад, з дерев’яних спилів або цілих пнів (без ознак гниття або дії шкідників) можна випиляти гарний комплект меблів: стіл, стільці.
При цьому майстер може залишити природний вигляд і забарвлення, або провести декорування готових виробів. Обов’язковий етап самостійної роботи полягає у проведенні просочення всіх поверхонь вологостійким складом або олією.
Ліхтарики на літню терасу
Дуже оригінальні вироби в сад можна зробити з овочів, наприклад, ліхтарики з гарбуза. Подібна прикраса розташовують на літній терасі, у альтанці, у зоні відпочинку.
Для виготовлення гарного ліхтарика знадобиться гарбуз (краще вибирати сорти оранжевого кольору для отримання бажаного ефекту).
Також слід приготувати гострий ніж із досить довгим лезом, свічку в металевому огранюванні.
Інструкція, як зробити виріб для дачі своїми руками:
- Насамперед, майстру слід продумати дизайн або підготувати ескіз, фото майбутнього виробу.
- Гарбуз обмивають, висушують, а потім знежирюють ватою, змоченою у спирті.
- Верхню частину зрізають ножем. За допомогою ложки витягають усю м’якоть.
- Наступний творчий етап передбачає роботу з каркасом, що залишився. Ножем акуратно вирізають задуманий орнамент. Напередодні осінніх свят, можна вирізати страшну мордочка, або ж вибрати стильний орнамент для різьблення.
Завдання майстра не просте, йому необхідно звільнити максимально рівний майданчик усередині гарбуза. На цей майданчик і встановлюється свічка у металевій формі. За аналогічною схемою може бути виготовлена оригінальна ваза для фруктів та цукерок.
Вироби з цементу та бетону
Маючи цемент, пісок і ємність для замішування розчину, можна зробити цікаві вазони для квітів, фігури для садового декору.
Найбільш відповідальний момент у самостійній роботі – це вибір правильної форми для заливки.
Інструкція, як виготовити з цементу садові вироби:
- У підготовленій ємності змішують усі інгредієнти, ретельно замішують робочу масу.
- У гумову рукавичку (щільну) заливають цемент, залишаючи до повного застигання. У міру застигання бетону слід періодично змінювати положення рукавички, щоб отримати бажану форму майбутнього виробу (наприклад, долоню з певним положенням пальців).
Після застигання цементної маси гуму акуратно знімають із готового виробу. Всередину розкритої «долоні» можна засипати ґрунт і висадити квітучий однорічник. Як альтернативний варіант можна встановити долоню в квітнику, завершуючи декоративний образ саду.
Фото виробів для дачі