Вироби з природного матеріалу: красиві ідеї виробів з фото. Інструкція, як зробити з підручних матеріалів

Вироби з природного матеріалу – для початкової школи, будинку та саду своїми руками. Покрокова інструкція + схеми виконання робіт

Вироби з природного матеріалу своїми руками можуть не тільки зайняти час, а й допоможуть провести його разом з дітьми цікаво, зблизити дорослих та малюків, дадуть можливість дорослим передати дітям свій досвід.

А також отриманими результатами можна сміливо прикрашати і дитячу кімнату, і вітальню, і навіть дарувати їх своїм близьким.

Готуємо матеріал

Природний матеріал настільки різноманітний, що потрібна лише фантазія автора, щоб побачити потрібне навколо себе.

Для творчості підійде все:

  • Листя,
  • Гілки,
  • Плоди квітів,
  • Дерев і чагарників,
  • Камінці,
  • Мушля і навіть кора.

Поки все це не сховалося під великими кучугурами, можна організувати з дітьми спеціальні прогулянки для збирання такого матеріалу. Зимовими вечорами можна буде творити різноманітні вироби, невеликі сувеніри та навіть ялинкові прикраси.

Весь матеріал має бути чистим. Тобто листочки потрібно збирати чистими, без хворобливих плям. Їх можна пропрасувати праскою, а можна просто покласти під прес.

Потрібно пам’ятати про те, що листя дуже ламке, тому з ними працювати треба акуратно. Різні гілки ніколи зайвими не виявляться. Але й вони мають бути чистими. Їх можна промити у блідо-рожевому розчині марганцівки.

Так само можна зробити і з камінням, з каштанами та жолудами. А ось мушлі вимагають іншої обробки. Оскільки в них можуть бути живі організми, їх не тільки миють, а й кип’ятять.

Так само, черепашки можна прочистити в розчині білизни та води(1:1). Потім їх сортують за величиною та відправляють на зберігання.












Де зберігати вироби

Дуже важливо не лише зібрати матеріал, але й правильно його зберігати.

  1. Наприклад, листя треба зберігати в окремій коробці, а ще краще — у книгах. Також зберігаються квіти та трави.
  2. Мушля та каміння можна зберігати за будь-яких умов. Однак і вони не повинні просто валятися. Краще, якщо вони будуть розкладені у коробках.
  3. Особливу увагу слід приділити шишкам та жолудам. На перший погляд, здається, що вони міцні та невразливі, але насправді неправильне зберігання може призвести до пересушування цього матеріалу.Шишки стануть сухими, ламкими, тендітними та працювати з ними стане неможливо.
  4. Краще всього весь природний матеріал зберігати в холодному приміщенні, що провітрюється.

Варіанти виробів із природного матеріалу

Напевно, багато дорослих знають, як зробити виріб із природного матеріалу. І все ж таки, краще нагадати.

От невеликий перелік того, що можна створити з малюком:

  • Їжачок із шишки. Для цього шишку потрібно покласти на бік на якусь основу (можна використовувати зелений папір, ніби їжачок на траві). Частина шишки, що кріпиться до гілки, загострена. Це буде носик їжачка, а поруч можна вирізати з паперу та наклеїти очі. Їжачок готовий. Якщо ж у шишку натикати хвоїнок, то вийде дикобраз;
  • Вирізати невеликі смужки зеленого паперу, «завити» їх ножицями і встромити в центр шишки — ось і готовий чудовий ананас;
  • Підібрати листя за кольором і формою, наклеїти на альбомний лист і вийдуть будь-які звірята чи птахи. Так з листя може вийти білочка, лисичка, їжачок, олень, можна зробити метеликів, жучків, гусениць. Можна наклеювати навіть цілі картини. Зручно й те, що листя можна коригувати ножицями для більш підходящої форми;
  • Багато ідей для виробів з природного матеріалу можуть навіяти жолуді, каштани, шкаралупа волоських горіхів та інше насіння рослин. Достатньо перевернути шкаралупу волоського горіха, приробити з пластиліну голову та лапки, і ось уже готова черепаха. З пластиліну зробити голову та груди, прикріпити до грудей насіння липи – от і бабка. А якщо на паличку приліпити шматочок жовтого пластиліну, і в нього встромити гарбузове насіння, то ромашка буде просто чудовою;
  • Якщо з’єднати пластиліном дві шкаралупи волоського горіха, а між нами вставити прекрасний хвіст із відповідного яскравого листа, то вийде золота рибка. Залишиться тільки приклеїти очі з паперу та пофарбувати горіхову шкаралупу у відповідний колір;
  • Жолуди можуть стати веселими чоловічками. Потрібно тільки підготувати тонкі гілочки-ручки та ніжки. Решта допоможе доробити пластилін;
  • Численні фото виробів з природного матеріалу показують, як багато цікавого можна зробити з каменів та черепашок. З них можна збирати картини, а можна робити і об’ємні фігурки – достатньо лише підібрати потрібний камінь і трохи підфарбувати його акриловими фарбами.







Докладно

Все вищезгадане легко може зробити будь-який батько. Але іноді дорослі не впевнені у своїх силах. Тому пропонується невеликий майстер-клас зі створення виробів із природного матеріалу.

Як зробити вироби в дитячий садок

Для простої композиції знадобиться:

  • Основа – можна взяти невелику дошку. Важливо, щоб вона стійко трималася на столі та тримала всю композицію;
  • Листочки;
  • Мох,
  • Гілки;
  • Горіх фундук;
  • Пластилін;
  • 2 (або більше) шкаралупи волоського горіха – скільки шкаралупок, стільки та грибків-мухоморів вийде ;
  • Акрилові фарби – біла, червона, коричнева;
  • Клей “Момент”;
  • Пензлики.

От покрокова інструкція для виготовлення:

  1. Зі шкаралупи волоського горіха і паличок потрібно зробити два грибки – мухомора. У шкаралупу горіха вставити паличку та приклеїти її. Коли клей схопиться – гриб готовий, залишиться його лише пофарбувати. Ніжку пофарбувати білою фарбою, основа – коричневою, а шапочку-червоною. На червоній шапці намалювати білі крапки. Два мухомори готові.
  2. За допомогою клею прикріпити мухомори до основи. В основі грибків клеєм потрібно прикріпити мох.
  3. У довільному порядку приклеїти листочки.
  4. Потім із пластиліну зробити тіло равлика. На спинці влаштувати горіх – фундук, це буде будиночок. На верху голови з черешків листя зробити вусики, а з пластиліну очі.
  5. Прикріпити равлик на дошку, і композиція готова.

Вийшов яскравий, барвистий, але дуже простий виріб із природного матеріалу для дітей.






Важливо пам’ятати! Будь-який виріб, який виконаний дітьми та дорослими, повинен бути гідно оформлений.

Якщо це картини, у них мають бути рамки і їх вішають на чільне місце. Якщо це об’ємні фігури, вони теж повинні знаходитися на видному місці та бути прикрасою.

Дуже добре, коли такі вироби даруються бабусям, дідусям, татам, мамам, вихователям чи іншим дорогим людям. Діти особливо радіють, коли бачать, що їхні старання цінуються.

Творчість повинна захоплювати, а не припадати пилом у темних кутах.

Фото виробів із природного матеріалу