Красиві вироби з паперу своїми руками (130 фото): покрокова інструкція для дорослих та дітей + схеми, як скласти

Гарні вироби з паперу поетапно – ТОП найкращих ідей складних та простих виробів. Майстер-клас з прикладами та інструкціями (130 фото)

У наш час виготовлення красивих об’ємних виробів із паперу дуже популярне. Якщо набрати в пошуковій системі: «фото красивих виробів з паперу», то в інтернеті знайдуться сотні та тисячі різних картинок.

Це означає, що мистецтво виготовлення таких виробів є затребуваним. Багато таких виробів виставлені в інтернет-магазинах на продаж.

Але завжди набагато цікавіше своїми руками виготовити гарний виріб, незалежно, з чого він зроблений, з паперу, або якогось іншого матеріалу.








Техніки виготовлення паперових виробів

Для того, щоб вироби з паперу виходили легкими та красивими, радували своїм остаточним результатом, існує безліч різних технік.

Можна назвати кілька, зовсім простих і трохи складніше:

  1. Аплікація, яка полягає у вирізанні з паперу та почерговому приклеюванні фрагментів до основи;
  2. Декорування, про яке вже згадувалося, може використовуватися для перетворення звичайних предметів побуту—неповторні. За допомогою вирізок із паперу можна створити орнаменти та різні зображення (декупаж).
  3. Техніка складання з паперу з метою створення об’ємних фігур – орігамі. Це може бути від простого літачка або кораблика до композиції з декількох окремих деталей, коли окремі частини складаються класичним способом, а потім вкладаються в іншу деталь (модульне орігамі), із застосуванням клею або без нього.








Опис створення виробу «Первоцвіт»

В описі Ви дізнаєтесь, як зробити гарний виріб з паперу на прикладі первоцвіту (дивіться на фото).

Потрібно:

  1. аркуш ніжно-блакитного паперу (для пелюсток). Можна квітку зробити чисто-білою, зі звичайного офісного паперу.
  2. Ножиці.
  3. Клей канцелярський або клей-олівець.
  4. Шматок тонкого (діаметр близько 1 мм) гнучкого дроту (для стебла), довжиною 20см. Можна знайти у продажу і готовий флористичний дріт, уже обмотаний зеленим гофрованим папером.
  5. Трохи зеленого гофрованого паперу для листочка та для обплетення ніжки квітки (як варіант, для цього можна обійтися і товстими зеленими нитками).













Кожну квіточку робите за технікою модульного орігамі—з трьох однакових деталей-трилисників.

Виконуйте виготовлення за цим докладним описом, поетапно, і гарний виріб з паперу обов’язково порадує і Вас, і когось із близьких!

Підготовка модулів.

  1. Підготуйте (виріжте з паперу) 3 квадрати зі стороною 4 см (для початку краще потренуватися зробити модуль із квадрата побільше).
  2. Візьміть квадратний аркуш паперу. Зігніть його по діагоналі забарвленою стороною всередину і знову розігніть.
  3. Покладіть його так, щоб згин був вертикально, а зовнішня сторона згину була зверху. Пофарбована сторона має опинитися знизу. Складіть краї квадрата до середини так, щоб вони «зустрілися» на лінії згину, утворюючи свого роду «стулки». Розгладьте пальцями рук.
  4. Потім підніміть кут, що залишився, нижнього трикутника вгору до лінії основи верхнього трикутника, зігніть і заправте всередину трикутника, відкривши його «стулки». Розгладьте пальцями рук.
  5. Вийшов блакитний трикутний конвертик. Нічого поки що не перевертаємо.
  6. Тепер зігніть лівий нижній куточок знову ж таки до середньої осі, трохи пригладьте, потім тут же знову розправте його і, відкривши ліву «стулку» основного трикутника, заправте куточок всередину-по лініях згину, що вийшов (лінії згинів).
  7. Те саме потрібно зробити з правим куточком.
  8. Весь цей час фігурка лежала на столі в одному напрямку і на тому самому задньому боці.
  9. Тепер її треба повернути нагору ногами, тобто. тупий кут буде зверху.
  10. Справа і ліворуч просто відвертаємо вниз частини, що відстовбурчуються, по вже наявних лініях згину.
  11. І – перевертаємо фігурку задньою стороною – до себе.
  12. Тепер останній етап. Складіть правий край та лівий по черзі до середини центральної вертикальної осі. При цьому задній шар паперу (маленькі пелюстки) виправляємо нагору. Необхідно, щоб кінці маленьких пелюсток правильно склалися.Вийшов модуль-трилисник.

Таких модулів виготовте три і приступайте до складання першоцвіту.






Складання квітки

Намажте клеєм праву маленьку пелюсток одного модуля і вставте його в кишеньку під лівою маленькою пелюсткою другого модуля. Поєднайте маленькі пелюстки модулів один з одним і склейте їх.

  1. Точно так само підклейте третій модуль до другого і, у свою чергу, аналогічно з’єднайте, замкнувши в кільце, третій модуль – з першим (третє склеювання вже доведеться робити «на вагу», щоб не зіпсувати форму майбутньої квітки). Між модулями в основі квітки має залишитися маленький отвір.
  2. Головка квітки готова. Залишилося приробити стеблинку з листочком.
  3. Стебелька робиться з потовщенням з одного боку. Для цього на відстані 1см від кінця дроту щільно намотайте трохи гофрованого паперу шириною 1см (смужки відрізайте в поперечному напрямку), потім загніть залишений кінчик, обмотайте його, зробіть потовщення на кінці дроту.
  4. Продовжуйте намотувати папір до кінця дроту. Місця стиків смужок промазуйте клеєм для фіксації паперу.
  5. Вставте підготовлений дріт тонким кінцем зсередини квітки в отвір до місця потовщення (це тут у квітки тичинки з товкачем знаходяться).Зафіксуйте квітку на ніжці, зробивши біля основи зовні квітки тим же гофрованим папером (0,5смх 15см) потовщення, сформувавши квітлоложу та закріпивши її клеєм.
  6. Листочок розміром 1х6см виріжте з|із| гофрованого паперу і приклейте до ніжки.
  7. Стебло зігніть, додавши квітці потрібний нахил.

Якщо зробити кілька квіточок, скріпити їх стрічкою, то вийде букетик, який можна поставити у декоративну вазу. Зі святом!

Фото красивих виробів із паперу