Новорічні витинанки на новий 2024 рік: 230 фото найкращих ідей та шаблонів для вирізування витинанок на вікна (покрокова інструкція)
Витинанки – народне мистецтво, що сягає корінням ще до давніх слов’ян. Прикрашаючи свої будинки візерунками, вирізаними з паперу ножицями, ножами та навіть сокирами, народні умільці готувалися до світлих свят.
Такі традиції зберігаються й у наш час. Паперові композиції особливо часто прикрашають вікна та стіни будинків у період зимових свят. З паперу, як правило, білого, вирізають візерунки, орнаменти, силуети фігур, пейзажі і навіть складні множинні композиції.
Додати новорічним святам чарівництва нескладно – знадобиться папір, трафарет та трохи зусиль для скрупульозної роботи.
Види Новорічних витинанок
Для прикраси будинку паперовими різьбленими картинами знадобляться ножиці, папір та фантазія (або готові трафарети витинанок). Все, що потрібно – визначитися з малюнком, вирізати його з паперового або картонного листа та розмістити на шибці.
Щоб не розгубитися при виборі відповідного малюнка, варто заздалегідь оцінити свої вміння та бажаний результат.
За складністю виконання та за технікою роботи витинанки на вікна на Новий Рік можна розділити на такі види:
- Одинарні – силуетні зображення фігур людей, казкових героїв чи зображення предметів, чи снігових пейзажів.
- Орнаменти – вирізані стрічкові малюнки у вигляді візерунків в одинарній або двосторонній техніці.
- Симетричні – витинанки у вигляді фігур зірок, сніжинок, ялинок та іншого.
- Складні – складові або накладені аплікації один на одного, які формують з декількох окремих витинанок багаторівневі композиції.
Створюються такі прикраси не тільки з білого паперу, який згодом розміщується на вікнах.
Витинанки можуть бути вирізані з кольорового паперу, картону і навіть з фетру. А розміщувати їх можна також на стінах, дзеркалах, у дверних отворах або взагалі використовувати як картини, листівки або ялинкові іграшки.
Техніка витинанки (покрокова інструкція)
Матеріали для роботи
Плануючи виконати малюнок техніки витананки, слід підготувати невеликий набір інструментів і матеріалів:
- Папір потрібного формату;
- Канцелярський ніж або манікюрні ножиці;
- Килимок для вирізування або щільний картон, фанеру;
- Шаблони;
- Кольоровий картон;
- Клей для паперу.
Набір приладдя залежить від складності вибраного малюнка: для малюнка з великими деталями достатньо для роботи ножиць, але для вирізування дрібних елементів зручніше використовувати канцелярський ніж.
Зимовий пейзаж
Якщо вирізані картини планується використовувати як прикраси для вікон, то основа кольорового картону не знадобиться. Але якщо ви готуєте справжню картину або листівку, готовий малюнок відтіняють, розмістивши його на кольоровому картоні.
Вирізання одинарного малюнка
Основа майбутнього малюнка – готовий шаблон або власноручно намальований ескіз. Для початківців чудово підійдуть готові трафарети, роздруковані на А4 аркуші паперу. Якщо малюнок одинарний, то зручніше працювати ножем, підклавши під нього килимок чи фанерку.
Елементи, які потрібно вирізати, для зручності зафарбовуються олівцем. І, за контуром роздрукованого шаблону, вирізують усі необхідні деталі. Рівні лінії краще прорізати за допомогою лінійки, а сам лист потрібно притримувати, щоб папір випадково не порвався. Готову витинанку приклеюють до кольорового картону або шибки.
Симетрична витинанка
Трохи відрізняється техніка виконання симетричних вирізних малюнків. Крім того, що малюнок симетричний, наприклад як ялинка або сніжинка, його можна використовувати як частину для об’ємної фігури. Таким чином, створюються новорічні прикраси на ялинку, гірлянди або окремі декоративні предмети.
Вирізуються фігури зі складеного в один або кілька разів паперу. Найпростіший приклад такої витинанки – сніжинка.У такому разі зручніше вирізати малюнок ножицями, тримаючи папір навісу, а не на спеціальній дошці.
Складніші фігури – об’ємні ялинки, кулі та різноманітні гірлянди. Для їх створення необхідно вирізати кілька однакових повністю симетричних елементів, наприклад, 6 фігурок новорічної ялинки.
Потім фігурки складаються навпіл і кожна половинка фігури приклеюється до половинки наступної фігури, в кінці половинки всіх ялинок склеюються в коло. Таким чином, з 6 однакових ялинок вийде одна об’ємна фігура з шістьма гранями.
Для створення гірлянд знадобиться багато однакових фігур. Наприклад, для гірлянди зі сніжинок потрібно підготувати однакові основи: вирізати кола або багатокутники для сніжинок (головне – все однакового розміру).
- Після цього можна на кожному заготівлі вирізати свій неповторний візерунок. Коли сніжинки готові їх поєднують у гірлянду.
- Для цього по черзі склеюють сніжинки спочатку у двох точках по краях фігурки, потім склеюють сніжинки серединами.
- Так формують довгу гірлянду: що більше сніжинок, то довша прикраса. За цим принципом можна склеювати ялинки, грибочки та будь-які інші елементи.
Картини витинанки
Перше, що приходить майстру-початківцю в голову – це візерунки на вікнах, стінах та інше. Але на окрему увагу заслуговує мистецтво створення повноцінних картин у цій техніці.
Використовуючи трафарети, можна починати виконувати перші картини власноруч, але згодом це вміння переростає в перетворення намальованої рукою картини на витинанку.
Вирізані картини також клеять на картонну основу, часто чорного або іншого темного кольору. Після цього картину вставляють у рамку та під скло.
Виглядає така робота дійсно професійно і може прикрасити інтер’єр не лише в новий рік, а й на довгостроковій основі також.
Композиції витинанок (ексклюзивні ідеї)
Набравшись досвіду у створенні простих елементів, варто спробувати себе у широкоформатній творчості.
Насамперед можна зобразити на вікні цілу низку прикрас у вигляді множинної гірлянди або снігопаду разом кучугурами та засніженими деревами.
Будь-які новорічні композиції витинанок казково виглядають на вікнах.
- Але хочеться відзначити спосіб застосування витинанок не наклеєних на скло, а зібраних в окрему композицію, наприклад, на підвіконні або поблизу імпровізованого каміна.
- Для такого роду об’ємних картин, вибирають сюжет: наприклад, пейзаж або різдвяну сцену.
- Фігурки вирізають із різного за товщиною паперу: від звичайного до картону.
Розміщують кожен елемент на різних рівнях від, наприклад, вікна: на дальньому фоні дерева в снігу, на передньому фоні хата і казкові жителі. Особливо ефектно композиція виглядатиме у вечірній час із розкладеною між елементами гірляндою – гра світла та тіней буде приголомшливою.
Кріплення витинанок на вікна
Готову роботу найчастіше приклеюють у потрібне місце: на вікно, дзеркало або картонну основу. Якщо місце кріплення не передбачає підвищеної маркощі (наприклад, меблі або шпалери), то сміливо можна використовувати клей-олівець або звичайний ПВА.
- Клей, висихаючи на гладкій поверхні, стає непомітним і прозорим, при цьому відмінно змивається теплою водою.
- Якщо ви боїтеся слідів клею, то можна скористатися старовинним перевіреним способом – клеїти папір до скла на мильний розчин.
- Для цього потрібно злегка збризнути поверхню водою та акуратно намилити виріб – результат гарантований.
Якщо ви є прихильником високих технологій – використовуйте скотч. Якщо виріб не приклеюється, використовуйте більше скотчу. Але якщо без жартів, скотч чудово допоможе розмістити елементи на поверхні скла дверей і навіть шпалер.
Єдина складність в акуратності кріплення, доведеться неабияк постаратися, щоб непомітно наклеїти всі деталі великої композиції.
Ідеї витинанок на Новий Рік 2024
Техніка мистецтва витинанок дозволяє створювати набагато більше декоративних елементів, ніж може здатися на перший погляд. Звичайно, ідеї витинанок на Новий Рік 2024 це насамперед сніговики на вікнах, ялинки, новорічні олені та інші атрибути свята.
Трафарети Новорічних дзвіночків
img src=”/wp-content/uploads/gfvhft_1202″.jpg”>
Але варто подивитися ширше і відкривається велика різноманітність можливих ажурних предметів. Трафарети для паперових гірлянд та іграшок дуже поширені та підійдуть навіть новачкам.
А ось для досвідчених майстрів будуть цікаві подарункові коробочки у техніці витинанки або об’ємні книги з ілюстраціями казок.
Для створення святкової упаковки для подарунка необхідно вибрати візерунок, що підходить за розмірами до подарунка та вирізати у техніці витинанка 4 частини для кожної із сторін коробочки. Використовувати краще щільний папір або картон – так виріб не м’ятиметься і збереже свою форму.
Крім футлярів та коробок можна зробити гарне впакування з простого паперового пакету, вирізавши з обох боків необхідний візерунок. Якщо прозорі паперові мережива вам не підходять, вирізані візерунки також можна розміщувати поверх основного кольору упаковки – ефект буде не менш святковим.
Але навіть вирізаючи просту прикрасу для вікна, спробуйте не обмежувати свою фантазію. Так, новорічні кулі на склі, дід мороз та ялинка – доречні та додадуть святкового настрою. Але тільки уявіть, як заворожливо виглядатиме різьблений малюнок на все вікно у вигляді, наприклад, жіночого портрета або величезного птаха.
Чим більше вдасться зобразити дрібних деталей на малюнку, тим шикарнішим і складнішим він виглядає. Для натхнення перегляньте фото новорічних витинанок на вікна 2024, придумайте свій сюжет і беріться за роботу.
Чим прикрасити інтер’єр у зимові свята – питання непросте, через величезну різноманітність готових ідей та виробів. Потрібно вибрати собі спосіб або постаратися втілити в життя всі можливі варіанти.
Адже головне у зустрічі нового року – святковий настрій. А прикраса будинку своїми руками – чудовий спосіб згуртувати домочадців та провести час із користю.
Фото найкращих ідей для Новорічних витинанок на вікна 2024