Виробництво сніговика: майстер-клас виготовлення сніговика з паперу та картону своїми руками (шаблони з фото + поради)
Відображення краси навколишнього світу – одне з найважливіших завдань творчості, оскільки виховує душевну красу. Уміння помічати витонченість ліній, жвавість та насиченість колірних поєднань у природних явищах робить людину уважнішою, гармонізує особистість. Тому так важливо, щоб перші кроки в цьому напрямку були зроблені ще в дитинстві.
Хто не звертав уваги на червоногруду пташку, що контрастно виділяється на тлі засніженої гілки? Немов маленький живий вогник спалахує вона серед білизни!
Снігур! Один з улюблених персонажів дитячих малюнків та виробів зимової тематики! Оперення цієї пташки ніби створено, щоб наголосити на красі пейзажу, стати яскравим акцентом картини, листівки, вироби.
Педагоги та юні художники звертаються до цього образу з року в рік, поповнюючи скарбничку ідей виробів зі сніговиком, зроблених своїми руками.
Плоскі аплікації з яскравим сюжетом
З чим тільки не порівнюють зграйку снігурів, що посідали на гілку або влаштувалися на снігу:
- З ягодами,
- З яблучками,
- З яскравими карамельками.
Порівняння сприяють розвитку асоціативного мислення. А закріпити асоціації допомагає малювання та прикладну творчість.
Так, для освоєння азів роботи з кольоровим папером і клеєм аплікація підходить якнайкраще. Вона охоплює всі стадії навчання: від навички нанесення клею до самостійного моделювання плоских та опуклих деталей.
І на прикладі дитячого виробу «Снігур» можна наочно спостерігати етапи розвитку майстерності.
Мінімум деталей – максимум ефекту
Малюки, які приступають до роботи, мають бути забезпечені роздатковим матеріалом. Не варто ускладнювати роботу їм і собі. Для аплікації «Снігури на гілці» або «Снігури біля годівниці» підготуйте такі деталі:
- Половина щільного альбомного листа з намальованою на ньому маркером гілкою (3 – 4 відгалуження від основної).
- Якщо передбачається аплікація з годівницею, то гілку малювати не треба, але буде потрібна додаткова деталь – коричневий прямокутник-годівниця.
- Червоні кружечки діаметром 5-6 см (по 2-3 на кожну роботу)
- Деталь чорного кольору – голова, спинка, хвостик. Зробити її можна із скоригованого півкола діаметром 8 – 9 см: хвостову частину завузити, голову – закруглити.
- Крильце сірого кольору – по 1 на виріб.
У процесі роботи діти можуть самі «розсадити снігурів на гілки», тобто скомпанувати лист за прикладом, запропонованим вихователем. Для цього, перш ніж почати працювати клеєм, потрібно викласти на лист червоні кружечки і подивитися, «на яких гілках пташкам буде зручніше». Потім, по черзі знімаючи деталі, наносити на них клей та приклеювати у вибраній позиції.
Пташині спинки теж спочатку потрібно приміряти: діти повинні побачити, що деталь повинна бути наклеєна трохи внахлест поверх попередньої. Ті ж дії виконуються перед приклеюванням крильця.
Закінчивши роботу з клеєм, можна доповнити аплікацію декількома мальованими деталями: очі птаха, смужки на крилі, ягоди горобини на гілці, сніжинки, що кружляють у повітрі. Це можна зробити фарбою чи олівцями. І в тому, і в іншому випадку виріб вийде дуже виразним!
Додаємо обсяг
Поступове ускладнення виробу з паперу «Снігур» може відбуватися як за рахунок уточнення форм деталей, що становлять тіло пташки, і збільшення їх кількості, так і за рахунок використання у роботі об’ємних деталей. Це може бути грудка, крило та хвіст.
Груди колесом!
Для надання обсягу цієї деталі вироби ідеально підійдуть серветки червоного або бордового кольору. Наклеювати їх потрібно після того, як до основи була приклеєна спинка. Сформувати опуклу грудку із серветок можна двома способами:
- Приклеюючи на основу, щільно один до одного пухкі кульки, виготовлені з її шматочків.
- Зробивши її за принципом квітки гвоздики. Для цього потрібно вистригти 6-8 кружечків (діаметр визначається відповідно до розміру зображення).
- Перший приклеюють до основи так, щоб його краї були вільні та розташовувалися внахлест деталі-спинки.
- Поверх нього послідовно приклеюють решту, наносячи клей тільки в центр кола.
Коли клей підсохне, відокремлюють верхній шар і змінюють його до центру. Потім послідовно змінюють кожен наступний шар, притискаючи його до попереднього.
Крило в такому виробі залишають плоским, приклеюють, ледве відводячи вгору, ніби птах летить, або тільки в області плеча, залишаючи кінець вільно лежати поверх опуклої грудки.
Крила та хвости
Напрочуд виразними будуть зимові вироби «Снігурі» і якщо об’ємними зробити крила та хвіст. При цьому деталь «голова» буде чорним напівовалом, а тулуб – великим овалом червоного кольору.
Крім того, знадобляться дрібні деталі – дзьоб (жовтий або коричневий трикутник) та око (чорний кружок усередині білого).
Для виготовлення об’ємного хвоста та крила потрібний чорний папір. З неї вистригається прямокутник і рівнобедрений трикутник. Розміри деталей повинні відповідати розмірам зображення.
- Прямокутник скласти гармошкою, орієнтуючи згини по короткій його стороні.
- З одного кінця нанести клей у проміжки між згинами та притиснути – склеїти своєрідне віяло.
- Трикутник скласти гармошкою, орієнтуючи згини з основи.
- Гармошку скласти навпіл так, щоб основа виявилася всередині згину.
- Розгорнути, нанести клей на половину смужки-основи та приклеїти до другої половини.
- Коли клей висохне, розправити крило та хвіст.
Приклеюючи хвостик до основи, нанесіть клей на лінії згину, змастіть крапку їх з’єднання. Притискаючи деталь до листа, не натискайте, щоб не пошкодити структуру гармошки. Вузький кінчик хвоста сховайте під нижній край тулуба та приклейте до нього.
Крило з’єднується з фігурою тим самим способом. Його становище вкаже, сидить пташка на гілці, летить чи збирається спалахнути.
Варіанти, варіанти, варіанти
Численні фото виробів зі сніговиками вражають різноманітністю та креативністю. Невже це можна зробити з паперу? А як же! Бажаєте – зробіть мозаїку з уривків кольорового паперу, наклеївши їх, заповнюючи області, відокремлені контуром малюнка.
Або викладіть це зображення дрібними паперовими катишками. Крім того, можна використовувати насипну техніку, підготувавши заздалегідь дрібно нарізані кольорові шматочки або подібність до конфетті, зроблене за допомогою дірокола (залучіть до цієї роботи дітей – вони будуть раді!).
У цьому випадку клей наноситься на основу, а потім посипається підготовленим матеріалом відповідного кольору. Після висихання клею надлишки струшуються.
- Хочете – зробіть вироби «Снігурі на гілці» у техніці «квілінг». Її краса та філігранність змусить глядачів надовго завмерти біля неї, милуючись та захоплюючись. А може, вам більше до вподоби орігамі чи об’ємні моделі, виконані за схемами папперкрафту?
Не менш симпатичні об’ємні вироби виходять із паперових циліндрів та смужок. Червоний та чорний циліндри різного розміру склеюють між собою так, щоб вийшли голова та тулуб, доповнюють плоскими або об’ємними крильцями, хвостиком, дзьобом та очками.
А зі смужок формують кільця, які потім з’єднують дві сфери. Деталі з’єднують за допомогою клею або степлера, до тулуба приклеюють чорні крила та хвіст.
Перераховувати можна довго! Але якщо ви придумаєте свій варіант, можливо, поєднавши техніки, доповнивши новими елементами, скарбничка ідей стане ще багатшою. І це не може не тішити.
В’яжемо, шиємо, стрижемо
Аплікації, напівоб’ємні та об’ємні вироби бувають дуже ефектними, якщо зробити їх з тканини, фетру, ватних дисків або ниток. Діти можуть наклеювати деталі на основу, створюючи панно.
Діти старші із задоволенням зроблять помпони, які можуть стати або частиною аплікації, або об’ємної іграшки-підвіски. У деяких виробах кільце для помпона може відігравати роль основи.
У цьому випадку йому треба надати вид птиці з округлою грудкою, в центрі якої вирізано круглий отвір. Пряжу сірого кольору намотують на основу, пропускаючи через отвір та охоплюючи спинку сніговика. Те саме роблять і з білою пряжею.
А червоними нитками обмотують грудку. Закінчивши, розрізають їх із зовнішнього краю. Пучок, розташований у кільці, перехоплюють ниткою та стягують. Щоб помпони не вислизали з кільця, їх можна зафіксувати клеєм, після висихання якого кінці ниток потрібно трішки розтріпати, розпушивши помпони.
Інший варіант створення виробу з ниток «Снігур» заснований на послідовному зв’язуванні пучків:
- Поверх червоного кладуть чорний, перев’язують, відгинають першу половину чорного та з’єднують із другою
- Пов’язують у тугий пучок
- Під вузол, що з’єднує червоні та чорні нитки, заводять пучок сірої пряжі
- Вільний кінець червоної пряжі підхоплює сіру
- Кінці червоних ниток додають у пучок чорних і перев’язують
- Сірі нитки з боків заводять назад і з’єднують із рештою
- Дзьоб можна зробити, приклеївши гострий кінчик волоського горіха до зубочистки або шпажки і встромивши її в точці з’єднання червоних і чорних ниток.
Крім того, фігурку сніговика можна зв’язати на спицях або гачком, пошити з фетру. Фетрову іграшку можна залишити плоскою або набити синтепоном.
У будь-якому випадку такий виріб може стати улюбленою іграшкою, підвіскою в дитяче ліжечко або коляску, брелоком для ключів.
Веселий сніговик радуватиме погляд, нагадуючи про творчі удачі та спонукаючи прагнути нових досягнень.
Як зліпити, щоб здивувати
Як зробити виріб «снігір» із пластиліну знає будь-який дошкільник: червоний овал – тулуб, чорна кулька з прищипом-дзьобом – голова, крильця у вигляді приплюснутих овалів та хвостик – сплющена ковбаска. А ось як зробити її незвичайною, нестандартною!
Спробуйте зробити мозаїку на картоні. Для цього потрібно заповнити пластиліновими шматочками області, обмежені контуром підготовленого малюнка.
При цьому шматочки можуть бути плоскими, з навмисне недбалими краями обриву, скатаними в маленькі кульки або ковбаски, закручені спіраллю. Так, це трудомістка робота, що вимагає часу та усидливості. Проте картина, що вийшла, буде, дійсно, дивовижною.
Цікавих ефектів можна досягти, викладаючи зображення пластиліном на склі. За допомогою пошарового нанесення, мазків та наліпів можна досягти дивовижної глибини зображення. А якщо задіяти обидві сторони скла, може вийти щось дивовижне!
Лепити снігу можна не тільки з пластиліну, але і з глини та солоного тіста. Такі фігурки після висихання та випалення чи запікання потрібно розфарбувати. Композиції за їх участю стануть справжньою окрасою інтер’єру, гідними учасниками виставки чи конкурсу.
Більше снігурів прекрасних і різних
Зимова тематика не обходиться без образу сніговика. Ця маленька яскрава пташка, можна сказати, стала символом стійкості та оптимізму. Тому вироби з нею користуються такою популярністю.
Снігурі наполегливо будять фантазію художників, дарують нові ідеї для зображення своєї персони.
У хід йдуть нові матеріали:
- Кришечки,
- Пластикові пляшки та стаканчики,
- Одноразові тарілки,
- Природні матеріали,
- Овочі та фрукти,
- Ватні диски та ватяні палички,
- Макарони та прядив’яний шпагат.
Все, що може перетворити вироби на оригінальне творіння, йде в справу! Але це і є основою творчості!
Фото виробів сніговик