Вироби із сірників: схеми створення цікавих виробів, фото, з клеєм, без клею своїми руками (майстер-клас із описом)

Конструювання з клеєних блоків

Спосіб, що дозволяє створювати об’ємні моделі і навіть складні макети, не може не привертати увагу. І хоча для розуміння того, як зробити такий виріб зі сірників, погляду на фото чи ілюстрацію може бути недостатньо, відмовлятися від освоєння цього виду моделювання не варто.

Він дозволяє варіювати рівні складності або за допомогою невеликих хитрощів полегшувати роботу.

Так, якщо зробити клеєну деталь, що складається із сірників, складно на початкових етапах творчості, можна замінити її деталлю на паперовій або картонній основі. Такий спосіб може освоїти навіть молодший школяр.

«Маленький будиночок»

Для освоєння техніки почніть із полегшеного способу – моделювання за допомогою блоків на паперовій основі.

  1. Накресліть та вистрижіть з паперу або картону деталі: 2 прямокутні стіни, 2 бічні стіни з трикутним верхом, 2 прямокутні скати даху.
  2. Оклейте щільно сірниками скати даху. Головки сірників можуть розташовуватись як в одному напрямку, так і бути приклеєними в шаховому порядку. Головне, щоб краї схилів були однаковими.
  3. Обклейте бічні стінки будиночка. Для трикутного верху використовуйте укорочені сірники зі зрізаними головками. Бічні грані оформлюйте у шаховому порядку: 1 ряд – головка сірника трохи виступає за край, 2 ряд – порожній кінець сірника щільно прилягає до краю, тощо.
  4. Прямокутні стіни будиночка теж обклеюються в шаховому порядку таким чином, щоб при з’єднанні з бічними стінками виступаючі голівки опинялися в отворах, утворених порожніми кінцями сірників з прилеглої стіни.
  5. Під час роботи над прямокутними стінками потрібно враховувати спосіб оформлення дверей та вікон. Якщо вони будуть накладними, сірники приклеюються суцільним шаром.
  6. Якщо вікно та двері «вбудовані», потрібно приклеювати сірники так, щоб вертикальні сторони віконних та дверних отворів по контуру були викладені сірниковими головками. Для цього може знадобитися комбінація із укорочених сірників різного розміру. Горизонтальні сторони викладаються обрізаними сірниковими головками.
  7. Як другий варіант вбудовування можна використовувати мозаїчну техніку. Тобто залишити не обклеєним дверний та віконний отвір, а потім по периметру викласти його сірниковими головками.
  8. У вбудований дверний отвір сірника вклеюються вертикально, щільно один до одного, головками вниз.
  9. Готові блоки з’єднуються та склеюються.
  10. Якщо хочеться, щоб будиночок був кольоровим, блоки потрібно розфарбувати, перш ніж вони будуть з’єднані.

Такий виріб може бути як самостійною роботою, так і частиною декоративної композиції, що включає й інші елементи, виконані з сірників та інших матеріалів.














img src=”/wp-content/uploads/gfvhft_5726.jpg”>