Вироби із сірників: схеми створення цікавих виробів, фото, з клеєм, без клею своїми руками (майстер-клас із описом)

Вироби із сірників: види та особливості

Незважаючи на простоту утилітарного призначення сірників, їх застосування у прикладній творчості різноманітне. Матеріал цей приваблює художників не лише своєю доступністю, а й розмірами, формою, фактурою та зручністю обробки.

Їх можна втикати, приклеювати до основи або один до одного, з’єднувати між собою, використовуючи принципи дерев’яної архітектури, без застосування клейких речовин.

Виходячи з цього, можна визначити такі види виробів із сірників:

  • Аплікації на плоскій основі
  • Панно та підвіски на плоскій фігурній основі
  • Об’ємні вироби, створені шляхом встромлення сірників в основу
  • Конструкції та макети на основі клеєних блоків
  • Моделі, сконструйовані без застосування клею

Вони мають різні рівні складності. У кожному вигляді можна підібрати варіант, доступний початківцю та цікавий досвідченому майстру.

Особливість аплікативної техніки, на відміну, наприклад, від панно та підвісок, у фрагментарному заповненні основи, що повторює контури малюнка. Поверхня панно та підвіски, як правило, заповнюється сірниками повністю, за аналогією з технікою соломки. Підвіски, крім того, часто роблять двосторонніми.

Для виробів, створених шляхом втикання, необхідна об’ємна основа в’язкою або відносно щільною консистенцією:

  • Пластилінова,
  • Глиняна,
  • Пінопластова,
  • Овочева або фруктова.

Її форма, як правило, і нагадує ідею для виробу зі сірників. Це може бути ялинка на пінопластовому конусі, їжачок з картоплини або груші, пластиліновий або глиняний динозавр тощо.

Слід зазначити, що глиняні вироби, комбіновані з сірниками, випалюванню не підлягають, оскільки з’єднати два ці матеріали можна лише до висихання глини, а в процесі випалу сірника можуть згоріти.

Сірники в блоках для макетування можна приклеювати до основи або один до одного. У будь-якому випадку, необхідний суворий розрахунок елементів та виготовлення креслень майбутнього виробу. А ось моделі, сконструйовані без клею, іноді обходяться без креслення. Хоча в обох випадках значення має складність виробу та його форма.













Звертаючись до будь-якої техніки, варто дотримуватися принципу «від простого до складного»: спочатку сформуйте і закріпіть навичку роботи з матеріалом, а потім переходьте на наступний рівень, виконуючи складніші та ефектніші роботи. Так, крок за кроком удосконалюючи свою майстерність, ви підніметеся до його вершин без зайвих стресів та мук розчарування.