Вироби з глини (115 фото): вчимося ліпити своїми руками (майстер-клас + інструкція)

Вироби з глини: майстер-клас з ліплення легких виробів своїми руками (схеми, інструкція, фото)

Захоплюючим заняттям є ліплення глиняних виробів. Така робота допомагає розвивати моторику кистей рук і є чудовим засобом профілактики від деяких захворювань, яких, наприклад, належить остеоартроз. Користь таке заняття приносить усім і дорослим, і дітлахам.

Прикрашати інтер’єр власного будинку виробами з глини, виконаними власноруч, вважається «хорошим тоном». Приступаючи вперше до ліплення, варто переглянути цікаві вибірки фото виробів із глини.

До кожного виробу зазвичай додається опис роботи або покрокова інструкція, дотримуючись якої неважко виконати свою власну фігурку.

Глина та її властивості

Найчастіше використовують два види матеріалу. Перший – природна, що застосовується з давніх-давен. Видобуто їх ґрунтових порід, він практично не містить непотрібних добавок. Кольори бувають різними:

  • Блакитний;
  • Білосніжний;
  • З червоним відтінком.

Останній варіант є найпоширенішим і найціннішим для любителів ручного ліплення. Пройшовши випалення, така глина стає дуже красивою, набуваючи кольору схожого на червоний цегляний. Він дарує відчуття благородства та благополуччя.

Додаткове фарбування при цьому зовсім не потрібне на відміну від глини білого кольору. Високий відсоток вмісту залізних домішок робить такий сорт глиняного матеріалу стійким до теплових дій.

Вироби не тріскаються при пічному випаленні і не пересихають. Прослужить фігурка довгий час завдяки своїм характеристикам міцності.

До процесу обробки колір глини коричневий. Додатково є відтінок зелені. Практично неможливо самостійно знайти та добути таку породу. Вона вважається дуже рідкісним природним явищем.

Глина голубувата також відноситься до рідкісного випадку. Вміст великої кількості мінеральних елементів робить її надзвичайно корисною для шкірного покриву рук.


















































Зате знайти білу глину не становить особливих труднощів. Її можна знайти всюди. Темно-сірого відтінку вона після обробки стає значно світлішою, нагадуючи за кольором слонову кістку. Продається брикетами. До початку роботи її потрібно очистити. Забирається при цьому все непотрібне – камінці, голки від ялин тощо.

Працюючи з такою породою, необхідно обзавестися необхідними інструментами та ємністю для води. Важливо дотримуватися певних пропорцій, щоб не вийшов надлишок пісочка або води. На практиці застосовується наступне співвідношення – 8 на 1 на 1. Глина при цьому становить найбільшу частину.

Полімерний вид глини призначений для ліпнини виробів декору. Матеріал дуже схожий на пластилін. В основі лежить склад полівінілхлориду, куди додаються пластифікатори. Тому маса для ліплення має потрібну пластичність і є термостійкою.

У продажу є різні кольори такого матеріалу. Можна скористатися прозорою глиною, куди додається фосфорна складова. Ефектно виглядають вироби з відтінками перламутру або металіку.

Для подальшої обробки буває два типи:

  • Потрібно випалити;
  • Затвердіння відбувається природним чином без термічної обробки.

Саме полімерний вигляд рекомендується тим, хто тільки починає свою творчість.