Виріб гриб: шаблони для дітей з фото. Вчимося, як зробити гриб своїми руками з паперу, пластиліну, картону у вигляді аплікації

Виробництво грибів поетапно своїми руками — цікаві аплікації, шаблони та схеми. Простий майстер-клас з фото та описом, як зробити

Гриби посідають особливе місце серед представників живої природи. Різноманітність їх видів можна спостерігати у різних формах та забарвленні. Дітей необхідно знайомити з ними в процесі виготовлення виробів, не тільки для загального та естетичного розвитку, але також щоб навчити відрізняти їстівні від отруйних.

Для цього достатньо вибрати одне з багатьох привабливих фото виробу гриб і приступити до виготовлення такого ж виробу своїми руками.


















Найпростіший виріб з паперу

Для маленьких дітей буде цікаво зробити в садочок простий та симпатичний паперовий грибок. Такий виріб можна прив’язати як до літнього сезону, так і до осіннього, якщо ця умова входить до складу домашнього завдання.

При цьому можна використовувати листя різного кольору, оформляючи композицію. Яскраві, соковиті кольори та зелену траву можна застосувати до літньої теми. Для роботи знадобляться такі матеріали:

  • Ножиці, олівець, клей для паперу (ПВА) та лінійка.
  • Шматочок картону для ніжки. Якщо він не підходить за кольором, його можна пофарбувати або обклеїти в потрібний тон.
  • Набір кольорового паперу.
  • Характерний, красивий лист дуба, клена або іншого дерева можна зібрати на природі та висушити.
  • Якщо немає заготовленого гербарію, його також можна вирізати з кольорового паперу, перезнявши шаблон із книги або з екрана монітора.

Хід роботи:

  1. За допомогою лінійки та олівця треба викреслити прямокутник для ніжки на картоні, а потім вирізати його та склеїти короткі сторони за допомогою ПВА.
  2. З коричневого, червоного або помаранчевого паперу слід вирізати кружок, а потім накреслити на ньому невеликий сегмент, обмежений двома радіусами.
  3. Це знадобиться для створення опуклого капелюшка виробу на тему «гриби», який приклеюється на ніжку.
  4. Відстань між сторонами сегмента має бути невеликою, не більше 1-2 см, залежно від величини виробу, щоб не вийшов трикутний ковпак.
  5. Капелюшок із червоного паперу можна обклеїти шматочками білого паперу, імітуючи мухомор.
  6. Для смужки трави треба відміряти менший прямокутник, який буде по висоті нижче ніжки та вирізати його із зеленого паперу.
  7. Особливі стебла виходять при розрізанні смужки з верхнього боку.
  8. Нижній край трави приклеюється до основи гриба, а вся композиція встановлюється на лист дерева, який можна приклеїти до овального шматка картонної основи.
  9. Невеликий лист можна прикріпити також на капелюшок гриба.