Вироби з шин для дачі та саду: ТОП фото найкращих ідей застосування старих шин. Інструкція, як зробити виріб своїми руками
Були вживані автомобільні покришки не обов’язково опиняються на звалищі, їх часто можна зустріти в найнесподіваніших місцях. Пластичність та легкість нарізки зробили вироби з подібної вторинної сировини популярним матеріалом для декору та народної творчості.
Причому на фото виробів із шин можна побачити всю різноманітність розмірів автомобільних, тракторних, велосипедних та інших варіантів.
Садові гойдалки з шин
Садові гойдалки — чудова розвага для дітей та дорослих. Конструкції гойдалок бувають різні, від тих, на яких може самостійно хитатися найменший член сім’ї, до пристроїв, які потребують певної фізичної підготовки, щоб забезпечити необхідну амплітуду.
Для найменших їх нарізають і з’єднують між собою у вигляді морських ковзанів, сонечок, обтягують м’якими матеріалами.
Покроковий майстер-клас виготовлення гойдалки
Стара шина, яку ми збираємося використовувати як матеріал для гойдалки, має бути в хорошому стані.
Звичайно, ступінь зношування протектора тут не має великого значення, але шина не повинна мати пошкоджень, тріщин або потертостей.
Важливо, щоб вага людини, що розгойдується, добре утримувався і кріплення були міцними. Розмір теж важливий — що більше шина, то краще.
Перед тим, як розпочати монтажні роботи, необхідно уважно оглянути шину та перевірити, чи не пошкоджена вона. Якщо все гаразд, ретельно промийте миючим засобом, який видаляє залишки мастила або палива.
- Розгойдування шини можна проводити двома способами – підвішуючи шину вертикально або горизонтально. Якщо повісити шину горизонтально, то вийде конструкція, аналогічна традиційним гойдалкам з лавами або стільцями. З іншого боку, вертикально встановлена шина є складнішим завданням — вона дає можливість не тільки хитатися, а й здійснювати акробатичні трюки, тренувати вестибулярний апарат.
- Гойдалки, де шина підвішена вертикально, — справжній рай для малюків, але вони мають бути безпечними. Скріпимо його товстою мотузкою. Прив’язуємо мотузку як до шини, так і до гілки дерева вузлом. Його не слід зав’язувати у вузол, так як цей вид вузла легко розв’язується. Можна використати причальний вузол. Використовується в вітрильному спорті для швартування на жердині та кільці, не ковзає та не натягується, канат не натирається. Шина повинна висіти на висоті не менше ніж 30 сантиметрів над землею.
- Горизонтальні гойдалки найкраще повісити на відповідну раму. До верхньої балки прикріплюємо спеціальні ручки. Приєднайте ланцюг до шини за допомогою відповідних тримачів з кришками. Можна використовувати три або чотири кріплення. Ці гойдалки можна підвісити на мотузці.
- Гойдалки можна повісити на гілку дерева або спеціально зроблений каркас. Якщо його повісити на дереві, сучок не повинен бути надто тонким, щоб не зламатися. Також слід зважати на породу дерев. Надто низько підвісити гойдалку не можна. Для кріплення гойдалок можна використовувати міцну мотузку (це може бути поліпропіленова мотузка, вісімка або десятка) або ланцюг, потім прикріплюємо до покришки спеціальні тримачі.
Вертикально висить шину можна просвердлити в декількох місцях у нижній частині, щоб у ній не накопичувалася вода. Гойдалки з шин, особливо горизонтальні, дуже цікаво виглядають при розфарбовуванні в різні кольори.
Вазони з покришок
Горщики з шин, мабуть, найпопулярніший вид утилізації та виробів із шин своїми руками. Завдяки цікавому розрізу, розфарбовуванню або іншій обробці можна досягти ефекту, який тішить око як дитини, так і дорослого.
Горщики з шин можуть, наприклад, набувати форми квітки або лебедя, вони також чудово виглядають, якщо їх розрізати та розфарбувати як жаб. Все, що потрібно зробити, це правильно розрізати та розфарбувати, а потім просто присипати ґрунтом та посадити свою улюблену рослину.
Такі вазони можна зробити у вигляді чашок, поставивши велику покришку на маленьку та приробивши ручку з велосипедної шини. Вироби із шин для саду можна регулярно міняти, створюючи новий антураж кожного літнього сезону.
Штучні водоймища
Цікаво виглядають і невеликі озерця, створені за допомогою шин великовантажів. Іноді навіть не здогадаєшся, що всередині шина, оскільки краї обкладені уламками плитки чи декоративним каменем.
Часто такий ландшафтний дизайн декорується гумовими качечками, жабами та іншими тематичними елементами. Щоб вода не йшла, під покришкою облаштують пластикове або бетонне дно.
Меблі та декор із шин у будинок
Пуфи, крісла із шин відмінно впишуться в інтер’єр дачі. Ретельно очистивши, покривши силіконовим герметиком та обтягнувши тканиною, з них виходять цілком функціональні та зручні речі. Чохол у такому випадку робиться знімний, щоб його було зручно прати за необхідності.
У більшості випадків для пуфу знадобляться:
- Шини великого розміру;
- Фанера;
- Твердий оббивний синтепон або поролон товщиною не менше 5 см;
- Поролон товщиною 2 см для кола покришки;
- Оббивний клей в аерозольній упаковці;
- Степлер та скоби для оббивки;
- Дерев’яні ніжки 4 шт;
- Стопірні болти 4 шт.
Після миття та просушування покришки вимірюємо її діаметр, за яким потім вирізали фанерну основу та кришку. Вирізаємо з фанери два кола різних діаметрів. Для розпилювання нам знадобиться лобзик або ручна пилка по дереву. Вирізаємо два кола і наждачним папером обточуємо краї кіл.
Виготовлена таким чином фанера більшого розміру є дном пуфа, а менша кришкою. Приміряйте низ пуфу до покришки і перевірте, як він лежить, чи правильно вирізано.
Так само надягаємо на шину чохол і перевіряємо, чи не замала вона. Приклейте кришку до оббивного поролону завтовшки 5 см. Для цього набризкайте піну аерозольним клеєм та фанерою. Збираємо деталі та ставимо під вантаж так, щоб він добре схопився з клеєм.
Використовуючи поролон для оббивки товщиною 2 см, розрізаємо смугу по ширині нашої шини так, щоб вона перекривала сторони шини та довжину кола шини.
Скріплюємо нетканий матеріал оббивним степлером, одягаємо заздалегідь пошитий чохол та вуаля, можна користуватися.
Фото виробів із шин