Вироби з помпонів (100 фото ідей): урок вязання помпонів для початківців. Майстер-клас виготовлення іграшок, прикрас, виробів

Вироби з помпонів: 100 фото сучасних ідей. Покрокова інструкція, як зробити помпон (майстер-клас із описом)

Будь-яка творча праця вимагає старанності та уваги. Важливо запастися терпінням та вільним часом. Перешкоди та складності у вигляді ниток, що вислизають з рук, або падаючих на підлогу ножиць долаються за допомогою сили волі та самоконтролю.

Якщо робити вироби з помпонів своїми руками разом з дітьми, не варто забувати відводити маленьким помічникам першочергову роль у творчому процесі.

Нехай дитина знає: це – її виріб. Наочний результат власної праці – могутній мотив для того, щоб продовжувати виявляти ініціативу у цій галузі

Крутим-вертим шедевр із ниток

Як зробити виріб із помпонів? Спочатку потрібно потренуватися робити самі помпони. Для цього знадобляться:

  • Картонне коло того розміру, якого передбачається зробити помпон,
  • Ножиці,
  • Нитки одного або різних кольорів,
  • Голка.

З картонного кола потрібно вирізати серцевину – круглий отвір, досить великий, щоб крізь нього було зручно намотувати нитки. Для зручності можна взяти 2 такі заготівлі. Пряжу краще брати акрилову – тоді виріб вийде пишний і ворсистий.

Процес виготовлення нескладний:

  1. Необхідно намотувати нитку навколо заготовки, простягаючи її в отвір, в одному напрямку, щільно займаючи всю вільну поверхню картону.
  2. Потім відрізати нитку та вільний кінець заправити. Обережно ножицями розрізати заготовку з пряжі по зовнішньому краю.
  3. Якщо картон – 2, тихенько розсунути їх. Взяти голку і просмикнути в неї використану нитку.
  4. Підсунути голку до внутрішньої сторони згину пряжі і провести по всьому внутрішньому діаметру так, щоб «зачепити» всі ряди.
  5. Потім прибрати картон і затягнути отриманий фіксатор.
  6. Має вийти відносно рівна куля з ниток.








За бажанням його можна підрівняти ножицями.

Пухнасті кульки з ниток та їх застосування

Для дому

Вдале рішення з великих помпонів – килимок для ліжка. Його можна зробити з різнокольорових куль діаметром не менше 10 см, пошитих разом. Підходить для немовлят та малолітніх дітей, які люблять ходити босоніж, а також для всіх, кому до вподоби теплий сімейний затишок.

  • Романтичний варіант – підвіска для інтер’єру.Кульки з різнокольорової пряжі, укріплені в певному порядку, з’єднані за допомогою довгих ниток, утворюють бажаний візерунок, напис, символ або гірлянду.
  • З помпонів вийде підстилка для маленького кошеня. Форму можна вибрати довільною – квадрат або коло/овал, зробити плоскою або з бортиками. М’яка і щільна, вона манитиме до себе тварину.

На фото виробів з помпонів видно, як гармонійно виглядають старанно підібрані кольори пряжі в інтер’єрі. Такі кульки можна використовувати як декоративні елементи для обробки рамок, плафонів, абажурів, квіткових горщиків.

Бахроми для гобеленої скатертини або підвіски замість традиційних кистей по кутах скатертини не обійдуться без маленьких помпонів.







Для одягу

З помпонів, пов’язаних у єдине полотно, виходить симпатична шапка для ранньої весни. Виконана під колір пальта або сумочки, вона не так зігріє, як стане стильним аксесуаром.

Тим самим способом можна зробити пов’язку на голову, що прикриває вуха. Помпони повинні бути маленькі, не більше 1-2 см у діаметрі та зливатися в один суцільний об’єм.

  • Цікаве та легке рішення саморобного виробу – намисто з помпонів. Подібно до природних матеріалів (шлунків, ягод рядини), ниткові кулі теж можна нанизати на нитку в певному порядку, чергуючи великі та маленькі, різнокольорові та однотонні, включаючи в ряд намистини, стеклярус або обходячись без них.
  • Для верхівок дитячих гольфів помпони послужать придатним прикрасою. Їх потрібно приробити до кінців тасьми або гумки і просмикнути її по краю верху. Тоді при ходьбі або бігу вони почнуть розгойдуватися і кумедно стукати по ніжках.
  • Варто згадати і досить традиційний варіант використання – для верхівок дитячих шапок. Такі кулі роблять з хутра або пряжі, кріплять до маківки (1 або 2) або до кінців зав’язок (за наявності).

Для дитячих ігор

Помпони, зроблені з ниток, самі по собі чудово підходять для різноманітних дитячих ігор. Крім того, із них можна зробити численні іграшки. Найпростіші – гусениця або собака-такса.

  • Вироблення ялинки з помпонів дозволить втілити в життя сміливі фантазії.Таке деревце можна зробити як у зелених тонах, так і з різнокольорових кульок, імітуючи чарівне дерево. З’єднуючи помпони у вигляді піраміди – внизу більше, вгорі менше, можна досягти ефекту, що нагадує ялинку.
  • Вироблення свиня з помпонів взагалі робиться простіше простого: одна велика кулька імітуватиме тулуб. До нього прилаштовуються 4 маленькі кульки – ніжки, гудзик замість п’ятачка і очі – готові або у вигляді намистин. Додатково можна зробити трикутні вуха з фетру кольору, аналогічного пряжі, та хвостик-загочку. Такий виріб, як порося з помпонів, стане чудовим подарунком для будь-якого малюка – сусідського або однокласника.

Якщо самим майструвати мобіль на дитяче ліжечко або килимок для немовляти, помпони послужать відмінним способом не тільки прикрасити виріб, а й урізноманітнити світ дотику для крихт.

Неочікувані рішення звичних виробів

Помпони можна робити не тільки з пряжі, але й з паперу (ялинкові прикраси), з губки (частина карнавального костюма – ніс клоуна-міма), зі сміттєвих пакетів (такі шари-султанчики, що шарудять) та ін.







Вироби з помпонів з каркасом

Основою каркасом може служити щільна пластикова канва або дріт.На канві типу страмін можна зміцнити кулі із пряжі в певному порядку, імітуючи вишивку.

Так вийде килимок на стіну або панно, багаторазовий декоративний елемент з написом або відомим брендом.

Помпони можна зв’язувати один з одним, кріпити на дротяному каркасі, формуючи відомі образи (наприклад, комах, метеликів, сонечок, жаб, черепашок) або приклеювати до щільного паперу.

Якщо прикріпити кульки з пряжі на стрічці, вийде саморобна тасьма, придатна для прикрашання подолу сукні або кухонного фартуха.

Вироби з помпонів до свят

Жоден видовищний захід, чи то в домашніх умовах, чи то на людях, не обійдеться без повітряних куль. До них можна додати помпони на паличках – елементи, поширені на чирлідінгах.

  • Вироби з помпонів на Новий рік можна робити найрізноманітніші. В силу своєї уяви та спритності рук можна легко спорудити гноміка або Діда Мороза, мішок з подарунками або вбрану ялинку, різдвяний вінок або ялинкові прикраси.
  • Новорічні вироби з помпонів допоможуть позбавитися необхідності купувати спеціальні подарунки сусідам або однокласникам. Оригінальні сувеніри можна дарувати від душі та із задоволенням.

Фото виробів із помпонів