Геометричні вироби поетапно своїми руками: найкращі ідеї з фото. Майстер-клас створення геометричних обємних фігур

Як організувати процес

Аплікації з геометричних постатей не вимагають від дорослого художніх здібностей. Достатньо бути творчою людиною. Можна підібрати фото геометричних виробів у різних посібниках або скористатися Інтернет-ресурсами.

Завдання педагога або батьків – підібрати потрібні матеріали, організувати робоче місце та забезпечити безпеку.









Організація процесу залежить від віку дитини.

  • Малюки до 4 років. Для успішної роботи дітям можна запропонувати вирізані заготовки та показати послідовність дій. Для перших робіт краще підготувати основу із розміченою схемою малюнка. Це мають бути прості фігурки. Наприклад, блюдо з фруктами, орнамент із послідовності елементів.
  • Діти віком від 4-5 років. Елементарні навички роботи вже сформовані. Процес треба ускладнювати. Діти мають вчитися працювати з ножицями. Їх готують шаблони з чіткими контурами фігурок. Завдання дитини – акуратно вирізати всі фігурки, розташувати їх на основі за зразком, а потім приклеїти. У цьому віці елемент складної форми вирізати не вдасться. Починати треба з трикутників, квадратів чи ромбів.
  • Вік 6-7 років. Діти можуть створювати деталі. Для роботи можна скористатися лінійкою з трафаретами або підготувати шаблон із щільного картону. Старші дошкільнята не тільки самостійно готують шаблон, але й становлять колірну гаму.
  • молодші школярі. Діти не лише самі креслять фігурки для аплікації, а й створюють та розробляють сюжет, підбирають колірну гаму. Така робота сприяє посидючості, виробляє акуратність та терпіння. Роботи складніші у творчому та технічному плані. Дітям під силу не лише аплікація на площині, а й об’ємний геометричний виріб.Наприклад, квіти з об’ємними пелюстками або листям.