Виробництво ракета своїми руками: покроковий майстер-клас, новинки та цікаві ідеї, фото готових робіт, матеріали

Виробництво ракети – майстер-клас виготовлення ракети своїми руками з паперу, картону, пластикової пляшки (120 фото з описом)

Дивлячись у небо, спостерігаючи за неквапливим рухом хмар та стрімким польотом птахів, люди самі мріяли про польоти. Їхні мрії здійснилися: на вертольотах люди переміщаються між містами, літаками — між континентами, на ракетах літають у космос.

Діти наслідують дорослих і теж мріють літати; вони легко уявляють себе льотчиками в кабіні авіалайнера або винищувача, космонавтами в скафандрах за пультом космольоту.

Літаки, що пролітають високо в небі, виконують фігури вищого пілотажу здаються легкими, стрімкими, витонченими апаратами. При близькому знайомстві з літаком, коли його можна доторкнутися пальцями, він здається незграбним, величезним і таким важким, що мимоволі завжди закрадається думка: як він літає? На дітей великий вигляд літального апарату справляє незабутнє враження.

Космічні ракети стартують не так часто, як літаки, і більшість жителів спостерігають за злетом по телевізору. Початок підйому космічного корабля вражаюче, ніж зліт літака.

Після знайомства з «живим» літальним апаратом та перегляду відео польоти у далекі країни приходять у дитячі сни.Діти хочуть якнайшвидше вирости і самим взяти участь у подіях, що відбуваються. Наблизити здійснення їхньої мрії може дитячий виріб ракета.



















Матеріали для виробів

У дитячій фантазії ракета може мати найнезвичайніші обриси, а для її виготовлення застосовуються поширені матеріали та побутові предмети. Моделів дитячих виробів у вигляді ракети існує велика кількість.

Вражає різноманітність матеріалів:

  • Папір,
  • Дерева,
  • Пластмаси,
  • Пластиліну,
  • Алюмінієвої
  • Фольги,
  • Пінопласту,

У багатьох моделях для виготовлення різних частин використовуються різні матеріали.

Вироблення ракети з паперу може бути плоскою або об’ємною фігурою.Папір є одним з найбільш затребуваних матеріалів для дитячих виробів завдяки своїм властивостям: він дешевий, доступний, легко обробляється, легкий, не вимагає застосування складних інструментів, за допомогою фарби легко імітує інші матеріали:

  • Бронзу,
  • Алюміній,
  • Деревину.

Особливості організації роботи

Складність виробу визначають виходячи із віку дитини, рівня розвитку, її інтересів. Немає сенсу змушувати дитину робити моделі ракет із паперу, якщо її цікавить щось зовсім інше. Яскраві фото вироби ракети можуть привернути його увагу та зацікавити.

У наймолодшій віковій групі діти виготовляють пласкі моделі. На початковому етапі для них є розмальовки: контурні зображення на папері. Дитина вчиться тримати кольоровий олівець, акуратно зафарбовує певні області, не виходячи за межі, стежить за рівномірністю нанесення фарби.

Розфарбовувати контур ракети зручно пензликом з використанням акварельних, гуашевих фарб. За будь-якого способу виконання роботи звертають увагу на послідовність та акуратність виконання.

Ненав’язливо, але неухильно, заохоченням та увагою, а не критикою та байдужістю, дитину привчають до того, що її маленька робота має виглядати привабливо, подобатися іншим дітям та дорослим.

Можливо, перший виріб вийде не такий, як хотілося б. У цьому випадку слід запропонувати малюкові розфарбувати не одну ракету, а кілька цілу серію.

Напевно друга, третя, подальші роботи виявляться набагато кращими. Саме в цей момент важливою є підтримка дорослих, щоб закріпити ситуацію успіху, виробити почуття впевненості.







Увага та інтереси дітей нестійкі; малюки можуть легко зацікавитися спорудою ракети та ще легше переключитися на щось інше. Для створення більш постійного захоплення слід дотримуватися принципу систематичності.

Для цього роботу над виробом ракети для дітей виконують день у день у певний час.Вже через тиждень дитина з нетерпінням чекатиме на ту годину, коли можна буде зайнятися конструюванням.

Об’ємний виріб ракета

Схем і способів, як зробити виріб ракета, безліч. При виборі варіанту враховують вік і можливості молодих винахідників, техніку виконання.

Для нескладної об’ємної моделі ракети циліндричної форми знадобляться матеріали та інструменти:

  • Папір (білий або кольоровий) будь-яких розмірів і щільності,
  • аркуш картону або готова втулка,
  • Ножиці або гострий ніж (різак),

Чертежне приладдя:

  • Циркуль,
  • Лінійка,
  • Простий
  • Олівець,
  • Клей для паперу.

Вибирають готову схему виробу з переліком всіх деталей та зазначеними розмірами; відштовхуючись від зразка, схему та розміри можна змінити на свій розсуд.

На чисті аркуші паперу наносять розмітку, дотримуючись розмірів та пропорцій.Покрокова інструкція складання виробу з картону ракета:

  • Дивлячись на схему, роблять розмітку деталей майбутньої ракети на папері; використовують креслярські інструменти; роботу зручно організувати у парі або невеликою групою:
  • Інструктор показує, пояснює, а учні повторюють; корисно запланувати виготовлення не однієї вироби, а цілої серії, в якій розміри кожної наступної вироби трохи більші;
  • Ніжницями або ножем вирізають по контуру всі заготовки; склеювати починають із циліндричного корпусу; щоб краї заготовки не розходилися, їх фіксують скріпками, обв’язують ниткою;
  • З одного боку циліндра кріплять конічну носову частину, з іншого — сопла та двигуни першого ступеня, стабілізатори та кермо у вигляді маленьких крил;
  • Після висихання клею готовий виріб прикрашають: додають ілюмінатори, люки, мініатюрні фото, картинки, написи;
  • У процесі роботи діти засвоюють сенс нових понять: ілюмінатор, маршовий двигун, капсула, ракетне паливо.






Вироблення ракети — зменшена копія

Вироблення копія ракети дуже реалістична і найскладніша у виготовленні. Це робота для дітей старшого віку, які захоплюються конструюванням моделей.

Вона вимагає усидливості, терпіння, акуратності та певного рівня майстерності.

  1. Починають роботу над виробом пошуком та вивченням схем з нанесеними розмірами деталей та інструкцією зі збирання.
  2. Схеми можна знайти в журналах або на тематичних сайтах.
  3. Наступний крок — пошук та збирання матеріалів необхідного розміру, модель ракети має значну довжину.
  4. У процесі виготовлення копії важливо дотримуватися розмірів та пропорцій, зазначених рекомендацій.

У цьому віці юний конструктор уже самостійний. Дорослі забезпечують умови для творчості, підтримку та допомогу у подоланні труднощів.

Фото вироби ракета