Пожарна безпека: покрокова інструкція, як зробити швидко та красиво своїми руками (150 фото ідей для дітей)

Вироби на тему пожежна безпека – для дитячого садка та школи своїми руками. ТОП фото оригінальних ідей та простих виробів

У кожному дитячому виховному закладі особлива увага приділяється пожежній безпеці, і вихователі всіляко намагаються прищепити дітям ці знання. Описуючи особливості використання тих чи інших пожежних засобів.

Батьки, у свою чергу, також повинні розповідати дітям про пожежну безпеку, і найкращим рішенням буде робити це в ігровій формі за допомогою виготовлення різноманітних виробів.

Аплікація

Серед дитячих виробів на тему безпеки під час пожежі слід зазначити виготовлення аплікації. Такий варіант творчості буде цікавим як дошкільникам, так і учням 1-2 класу.

Досить смішно виглядає аплікація з використанням дитячих долонь. Для цього беруть аркуш паперу та залишають на ньому відбиток дитячої долоні, попередньо поміщеної у ємність із червоною фарбою.

До кожного надрукованого пальця необхідно приклеїти шапочку та намалювати обличчя, таким чином, буде сформовано 5 веселих пожежників.

У старшому віці можна виконати аплікацію композиційного типу. Тут можна створити пожежну машину і будинок, що горить, з якого видно дим.Для зображення цих елементів можна використовувати кольоровий папір або сухе осіннє листя.

Пожежна машина із сірникових коробок

Серед найбільш поширених виробів на тему пожежна безпека, можна виділити пожежну машину із сірникових коробок. Для виготовлення такого виробу необхідно виконати такі маніпуляції:

 1. Підстава машини створюється з 4 коробок, які укладені в два ряди.
 2. П’яту коробку розміщують зверху по центру, створюючи імітацію кабіни.
 3. Всі деталі склеюються між собою, щоб вийшов жорсткий каркас.
 4. Заготівлю з усіх боків гранично акуратно обклеюють червоним папером.
 5. Для створення вікон використовується білий папір, а на місце фар приклеюються жовті кружечки.
 6. Пожежні сходи формують з 2 розташованих паралельно дерев’яних шпажок і поперечно розміщених сірників. Для закріплення сходів використовують пластилін.
 7. Колеса можна взяти зі старих поламаних іграшкових машинок або ж вирізати з картону.

Такий варіант виробу цілком підійде для презентації, як у дошкільному закладі, так і в школі.

Водяний шланг пожежного з паперу

При необхідності надати в садок вироби, пов’язані з пожежною діяльністю, можна зупинитися на виготовленні водяного шланга пожежного.

Для створення цього виробу потрібні такі матеріали:

 • Порожній рулон туалетного паперу;
 • Кольоровий папір блакитного кольору;
 • Ножиці;
 • Клей ПВА;
 • Ручка чорного кольору.

Підготувавши зазначені матеріали, можна безпосередньо приступати до виготовлення виробу. З блакитного паперу вирізаються смуги, вони виступатимуть у ролі води. Смуги клеяться на один з кінців рулону з туалетним папером.

Для позначення, що це саме водяний шланг, на ньому можна залишити напис із назвою.

Використання солоного тіста

Якщо є завдання приготувати вироби до школи на тему пожежна безпека, то ідеальним рішенням буде скористатися таким матеріалом, як солоне тісто. З тіста можна зліпити будь-яку фігурку, але тісто потрібно попередньо підготувати.

Для приготування тесту потрібні такі продукти:

 • 220 солі;
 • 220 р. борошна;
 • 130 мл. соняшникової олії;
 • 1-2 ст.л. води;

 • Кольорова гуаш.

Далі в окремій тарілці змішують борошно та сіль. В отриману масу додають решту продуктів і замішують тісто так, щоб утворився однорідний колір.


З тіста ліпляться будь-які фігурки – пожежник, машина, вогнегасник. Потім усі фігурки ретельно просушуються.

Існує кілька варіантів сушіння виробів. Якщо це не до поспіху, то виріб можна просто залишити в кімнаті, але подалі від гарячої батареї, оскільки в іншому випадку фігурки потріскаються.

Якщо вироби вже потрібні на завтра, їх слід помістити в холодну духовку, після чого просушити при невеликій температурі.

Пластилінові вироби

Серед виробів виготовлених своїми руками, на тему пожежна безпека, досить багато варіантів є з пластиліну.

Цей матеріал дозволяє створювати як об’ємні фігурки, так і аплікації на картоні. Використовуючи пластилін різного кольору, можна з легкістю зліпити пожежну машину, сходи та пожежників.

Використовуючи цей матеріал, діти зможуть не лише вивчити особливості пожежної безпеки, а й матимуть мінімальні навички рукоділля. За наявності таланту в образотворчому мистецтві можна створити реальну картину згарища, детально розповівши дитині про негативні наслідки ігор з вогнем.

Об’ємні вироби

Вивчаючи фото виробів на тему пожежної безпеки, можна відзначити об’ємні проекти. Але їхнє виготовлення потребує певних творчих навичок.

Існує кілька варіантів створення об’ємних виробів:

 1. Об’ємна фігура. Як приклад можна використовувати багаття, яке є однією з найпоширеніших причин пожеж. На картонному листі розкладають поліна, як виступає циліндр із щільного паперу. У середині розташовується полум’я, яке попередньо вирізають із червоного, жовтого та помаранчевого паперу.
 2. Об’ємна картина у формі двостулкової листівки, виготовленої із щільного паперу.На внутрішній частині однієї з половинок за попередньо відігнутий край клеять різноманітні фігури: багаття, дерева, пожежники, які притискають за допомогою другої стулки. На другій половині формується аплікація чи малюнок.
Для дітей старшого віку доступні варіанти складніших виробів. Наприклад, можна створити композицію «гасіння пожежі» з використанням різних елементів, конструктора, пластиліну, сірників.

Такий варіант композиції підійде навіть для районних чи міських творчих конкурсів.

Кожен з представлених варіантів виробів дозволить дитині краще поринути у тему пожежної безпеки. Якщо з дитячих років навіть в ігровій формі пояснювати дитині як небезпечну гру з вогнем, то надалі вдасться уникнути маси неприємностей.

Фото виробів на тему пожежна безпека