Виріб із фігур своїми руками: схеми, шаблони, покроковий урок з фото, найкращі ідеї аплікацій для дітей

Виробництво з фігур – інструкція з фото, як зробити геометричну аплікацію своїми руками (схеми та шаблони для вирізування)

Аплікація – творчий процес, під час якого дитина розвиває не лише моторику рук, а й розвиває творчу сторону дитини. Як не дивно цей вид творчості не має вікового цензу.

Аплікації роблять і в 3-х літньому віці, і в 15-річному. Аплікація це не просто приклеювання на папір. Аплікація може бути доповнена тканиною, бісером, стразами, фольгою, листям, натуральними кольорами.

Одним із перших видів аплікації вважають створення із геометричних фігур звірів. Такі перші уроки викладають у дитсадку.









Чому навчає дітей аплікація

Все, що робить дитина самостійно, впливає на неї позитивно. Аплікація з фігур теж несе багато корисних речей для дитини.

Перелік плюсів у аплікації:

  • Дитина стає терплячою, акуратною і усидливою,
  • Знайомитися із зовнішнім виглядом фігур та їх правильною назвою,
  • Розширює кругозір дитини та словниковий запас,
  • Розвивається дрібна моторика,
  • Розвивається інтелект і кмітливість,
  • Дисциплінує дитину,
  • Навчання роботи з різними матеріалами та інструментами.








Аплікація дуже впливає на акуратність дитини. Він вчиться акуратно вирізати предмети, потім їх акуратно клеїти. Починати займатися з дитиною необхідно з ранніх років і починати завжди треба просто і переходити все складніше.

Майте терпіння, якщо у вашої дитини щось не виходить, не сваріться, а ще раз покажіть, як правильно необхідно вирізати або приклеювати. Зробивши перші аплікації разом, ви ще привчите дитину працювати в команді, ділити завдання.

Перш ніж приступити до аплікації, варто підготувати місце. Найголовніше освітлення робочого місця та зручний стілець для дитини. Потім вам варто познайомити дитину із простими геометричними фігурами. Їх варто намалювати заздалегідь на папері та обумовити якась фігура на яку частину тіла чи предмета схожа.

Покрокова підготовка робочого місця:

  • Поверхня, на якій ви збираєтеся творити, необхідно накрити однотонною клейонкою, так дитині буде видно всі фігури та приладдя.
  • Прибрати все зайве і не потрібне, щоб у процесі не відволікатися,
  • Підготувати ножиці, пензлики та самі шаблони та ескізи,
  • Вибираємо основу нашої аплікації – це не обов’язково може бути папір, а й картон, фанера чи дерево,
  • Вибираємо клей (рідкий або олівець),
  • Підготуємо папір яскравих кольорів.

Прослідкуйте за тим, чи правильно ваша дитина засвоює всі дії. Після цього довірте йому самостійно зробити аплікацію. Якщо навіть вийшло не ідеально, не забудьте похвалити юного творця.

Аплікації поділяються на кілька видів залежно від зображення: машинки, люди, звірина, комахи, будинки. Намагайтеся змінювати спрямованість. Спробувавши кілька варіантів, ви зможете виділити, що більше подобається робити вашій дитині.









До творчого уроку батькам необхідно готуватися заздалегідь, а найголовніше підходити до цього відповідально. Аплікація може виконуватись у кількох варіантах:

  • Вже мальована картинка розрізається на шматочки і за принципом пазла переноситься на інший аркуш,
  • Або вже на намальованій картинці заповнювати порожнечі геометричними фігурами. Перший варіант підходить для малюків, а ось другий для старших діток, адже тут вже творчий підхід до заповнення, створення свого поєднання кольорів.

Найголовнішою метою створення аплікації є формування у дитини логічного мислення.

Після того, як ваша дитина освоїв аплікацію і з фігурами і з малюнками і все інше, ви можете приступати до більш складних експериментів – об’ємних аплікацій. Підготуйте геометричні фігури з різних матеріалів, різних видів паперу – все це дозволить досягти 3Д ефекту. При склеюванні фігур врахуйте, що не всі матеріали добре тримаються на клеї.

І ось нарешті можна перейти до етапу виготовлення об’ємних виробів із геометричних фігур. Це не тільки цікаво, а й допомагає дитині у голові представляти проекції цих фігур та втілювати їх у реальності.

Креслення або проект об’ємної фігури можна подивитися на фото в інтернеті. Також в інтернеті можна переглянути фото виробів із фігур. Не завжди батьки творчі і можуть самостійно вигадати картину з геометричними фігурами, та ще й об’ємними.






Вироблення з об’ємних фігур – таке завдання додому може принести учень початкових класів. Батьки, які ніколи таким не займалися, можуть відразу ж вирушати в інтернет і вбивати в рядок «як зробити виріб із геометричних фігур».

  • Хорошими помічниками у накресленні шаблону стануть мами та тата, які у школі з геометрії було чудово. Але, якщо все забулося вам варто тільки завантажити і роздрукувати потрібний шаблон. Роздрукували, вирізали, склеїли, і тепер можна творити шедеври.
  • Само створення об’ємних фігур дуже кропітка робота, тут не тільки знання геометрії потрібні, а й основи креслення. Займаючись створенням таких виробів у юному віці, призведе до того, що ваша дитина не злякається під час зустрічі з новим предметом. У нього вже буде своє уявлення про фігури.

Об’ємний виріб з геометричних фігур – це можна сказати моделювання об’єкта в наближеному масштабі. Як не дивний ранній розвиток дитини впливає не тільки на подальше навчання, а й на реалізацію людини у суспільстві.Такі діти мислять не стандартно і це їм допомагає добре вчитися та знаходити виходи з різних ситуацій.

Вироби з геометричних фігур для дітей може здатися складними, але це тільки варто спробувати. Адже ти зможеш самостійно зробити кубик та грати у настільну гру. Самостійно створені предмети виглядають особливо.









Після того, як ви з дитиною навчилися самостійно креслити моделі, розрізати їх і клеїти, можна приступати до створення чогось більшого. Наприклад, можна зробити підробки тварин із простих геометричних фігур.

При цьому варто враховувати пропорцію. Щоб у вас не вийшов ніс (конус), у сніговика бал однаковий з розміром голови (куля). Якщо не дотримуватися розмірів, то це вже не тварина, а якась чудовисько.