Геометричні вироби поетапно своїми руками: найкращі ідеї з фото. Майстер-клас створення геометричних обємних фігур

Геометричні вироби – схеми фігур, об’ємні вироби своїми руками, фото. Інструкція, як зібрати та зробити

Вироби, виготовлені з геометричних фігур, дозволяють реалізувати творчий потенціал дитини. Захоплююче заняття корисне для розвитку логічного мислення, дрібної моторики, сприяє розвитку окоміру.

Діти в ігровій формі знайомляться з азами геометрії, навчаються працювати з колірними гамами.

Геометричні вироби: користь для дитини

Цей вид роботи під силу навіть молодшим дошкільнятам. У початковій школі вироби з геометричних фігур виконують під час уроків технології. Діти завжди із задоволенням включаються до творчого процесу.

Цей вид аплікації:

  • Сприяє розвитку дрібної моторики;
  • Покращує увагу;
  • Виробляє усидливість;
  • З’являються навички нестандартного мислення;
  • У дитини розвивається інтерес до пізнання та творчості.

Складаючи візерунки із простих форм, діти в ігровій формі пізнають основи конструювання, вчаться втілювати фантазії у виробі.


Матеріали та інструмент для роботи

У процесі виготовлення виробів знадобляться витратні матеріали:

  • Папір. Щільний картон використовується як основа для виробу.Геометричні фігури з паперу вирізають із тонших кольорових аркушів.
  • Клей. Найкращий варіант – клей-олівець. Шанси забруднити руки в цьому випадку мінімальні. Старшим дітям краще користуватися рідким клеєм ПВА. В цьому випадку для роботи знадобиться пензель, що потребує акуратності та терпіння.
  • А для малюків клейову масу краще варити із крохмалю. Заварюють клейстер зі столової ложки крохмалю та 200 г окропу. Суміш не зашкодить малюкам, навіть якщо вони її проковтнуть або оближуть пальці.
  • Додаткові матеріали. Для прикраси підійде бісер, гудзики, пір’я, нитки, стрази, мішура, шматочки тканини, обрізки тасьми та хутра.









Для деяких робіт знадобляться фарби, олівці, фломастери. У процесі роботи може виникнути потреба розфарбувати елементи аплікації або домалювати будь-які елементи.

Основний інструмент для створення геометричних фігурок – ножиці. Основний критерій підбору – безпека. Вимоги до ножиць для дитячої творчості:

  • Закруглені кінці;
  • Легкість ходу;
  • Леза не повинна перевищувати 10 см.

Шаблони елементів аплікації можна створювати за допомогою спеціальних лінійок-лекал із трафаретами.

Важливо! Перш ніж розпочинати роботу, дітям треба розповісти про правила безпечної роботи з матеріалами та ножицями.

Геометричні вироби з паперу зручно споруджувати на спеціальному пластмасовому килимку. Він щільно прилягає до стільниці, не ковзає, легко миється та чиститься.

Як організувати процес

Аплікації з геометричних постатей не вимагають від дорослого художніх здібностей. Достатньо бути творчою людиною. Можна підібрати фото геометричних виробів у різних посібниках або скористатися Інтернет-ресурсами.

Завдання педагога або батьків – підібрати потрібні матеріали, організувати робоче місце та забезпечити безпеку.









Організація процесу залежить від віку дитини.

  • Малюки до 4 років. Для успішної роботи дітям можна запропонувати вирізані заготовки та показати послідовність дій. Для перших робіт краще підготувати основу із розміченою схемою малюнка. Це мають бути прості фігурки. Наприклад, блюдо з фруктами, орнамент із послідовності елементів.
  • Діти віком від 4-5 років. Елементарні навички роботи вже сформовані. Процес треба ускладнювати. Діти мають вчитися працювати з ножицями. Їх готують шаблони з чіткими контурами фігурок. Завдання дитини – акуратно вирізати всі фігурки, розташувати їх на основі за зразком, а потім приклеїти. У цьому віці елемент складної форми вирізати не вдасться. Починати треба з трикутників, квадратів чи ромбів.
  • Вік 6-7 років. Діти можуть створювати деталі. Для роботи можна скористатися лінійкою з трафаретами або підготувати шаблон із щільного картону. Старші дошкільнята не тільки самостійно готують шаблон, але й становлять колірну гаму.
  • молодші школярі. Діти не лише самі креслять фігурки для аплікації, а й створюють та розробляють сюжет, підбирають колірну гаму. Така робота сприяє посидючості, виробляє акуратність та терпіння. Роботи складніші у творчому та технічному плані. Дітям під силу не лише аплікація на площині, а й об’ємний геометричний виріб.Наприклад, квіти з об’ємними пелюстками або листям.

Ідеї для творчості

Аплікація м’ячі для друзів. Підійде для малечі до 4 років. Дітям видається основа з білого паперу з накресленими шаблонами та 3 кола різного кольору та розміру. Дитина має знайти місце для кожного м’ячика, а потім наклеїти.









Діти знайомляться з поняттям «коло», повторюють кольори та розміри. Можна поставити запитання про те, якого кольору найбільше коло та найменше.

  • Діти 4-5 років можуть зібрати до 10 елементів на одній основі. Наприклад, аплікація «Будиночок баби яги». Частину фігур малюки зможуть вирізати самі.
  • Старші дошкільнята створюють складніші композиції. Популярні тематики – це автомобілі з причепом та вантажем, новорічна ялинка, паровозик, лісова галявина, різні тварини. Ви можете ускладнити роботу об’ємними елементами.
  • Молодші школярі виконують із геометричних фігур цілі композиції. Це можуть бути складні орнаменти чи мозаїки із дрібних деталей чи композиції на запропоновані теми. Наприклад, циркова вистава, домашні або дикі тварини, святкові тематики, пори року або морські пейзажі. У композиції можна містити об’ємні деталі.Наприклад, новорічна ялинка з об’ємними іграшками-кулями, кошик із фруктами, виконаними у вигляді об’ємних фігур, морський пейзаж з об’ємними кораблями або місто з будинками-кубами.

Фантазія не має меж. Діти із задоволенням створюють геометричні вироби своїми руками. Це процес творчий, тому критикувати юних конструкторів не слід.

Їм потрібно підказувати, як правильно виконати той чи інший елемент, хвалити за акуратність та якісне виконання роботи.

Фото геометричних виробів