Творчі вироби (115 фото): вчимося, як зробити творчі, оригінальні вироби своїми руками (інструкція для дітей та дорослих)

Творчі вироби своїми руками: добірка креативних ідей з інструкцією та описом, як зробити (115 фото)

Головна перевага народної творчості – створення елементів дизайну та декору, яких точно ні в кого більше не буде. Для них завжди можна використовувати підручний матеріал та предмети, які не використовуються за призначенням.

Розмаїті набори для рукоділля продаються в спеціалізованих магазинах, якщо ви готові витрачатися на їх придбання.

Напрямки для створення шедеврів хенд-мей безліч: в’язання, вишивання, вироби по дереву, шиття, залишається тільки визначитися з власними уподобаннями.

Шкільна творчість

Перші досліди з навичок для виробів своїми руками викладають у початковій школі. Більшості батьків знайомі ситуації, коли дитина як домашнє завдання має зробити роботу своїми руками. Найпростіше – це всім знайомий гербарій або нехитра іграшка із шишок чи жолудів.

Але фото творчих виробів школярів сьогодні дивують різнобічним підходом до простого виконання:

  • Аплікації;
  • Картини із сірників;
  • Самоделки з кольорового паперу;
  • Панно з морського каміння.



















За будь-якого способу вираження у дитини формується творчий підхід, розвивається мислення, розвивається дрібна моторика. Є ще істотна перевага такого розвитку – діти осягають можливість цінувати прекрасне, розрізняти красу та індивідуальність.

Творчі вироби батьків разом з дітьми зближують, іноді домашнє завдання є тим рідкісним випадком, коли ви проводите разом час, вкотре переконуючись, як не вистачає дитині вашої присутності в його житті.

Вироби з природного матеріалу

Найпоширеніші творчі вироби із природного матеріалу. Виявивши невигадливу фантазію, можна зі звичайної скляної баночки невеликого розміру та польових, або будь-яких інших кольорів, створити оригінальну вазу, яка доповнить дизайн будь-якого приміщення.

Для цього знадобиться:

  • Скляна баночка;
  • Акрилові фарби;
  • Квіти.

Для початку прикрашають скло фарбами. Можна використовувати певну ідею для малюнку, або застосувати хаотичний стиль – створити тон, а потім забезпечити штрихами та маркерами.

Дати основі підсохнути і помістити усередину квіти. Це може бути гербарій, сухостої або живі квіти. Виріб готовий.

Щоб ускладнити завдання, можна для прикраси вази використовувати підручні тасьму або інші елементи прикраси. Який результат ви бажаєте отримати – залежить від фантазії авторів. Чим не подарунок чи невеликий презент для гарного настрою?









Вироби з паперу

Ще один популярний спосіб творчих виробів до школи. Їх роблять із кольорового паперу та щільного картону.

Сюжети можуть бути від одиночних зображень (квітка, тварина, будь-який предмет або вітальний напис) до групових. Наприклад, елементи природи: сонце, вода, зелень із зображенням пташок, рибок чи тварин.

Для створення знадобиться:

  • Кольоровий картон;
  • Тонкий різнокольоровий папір;
  • Ножиці;
  • Клей пва.

Попередньо продумують ідею.

  1. З картону готують основу (форму) та окремо, по трафарету готують елементи сюжету.
  2. Перед тим як зміцнити на картоні, проводять «репетицію» – у процесі можуть з’явитися додаткові ідеї.
  3. Готовий варіант приклеюють на картон і дають виробу висохнути. Залишки пва видаляють чистою сухою ганчіркою.
  4. Такий варіант саморобки зазвичай виготовляють у молодших класах, їх можна використовувати як подарунок до свята, або на день народження.








Новий рік – час для виробів із паперу. Ліхтарики, зірочки, маски, все це можна зробити своїми руками.











Гарний матеріал для ошатних новорічних виробів – кольорова фольга, вироби з неї виглядають ошатно, а виготовлення не складе особливих труднощів.

Аплікації

Цей вид творчих виробів своїми руками використовують для виготовлення святкових листівок. Як основа застосовують щільний картон, а для деталей обробки можуть бути взяті листя та квіти з гербарію або інші підручні предмети. Це якраз той вид творчих виробів, для якого підійде все, що є під рукою.

Щоб зробити квітку, достатньо кількох шматочків кольорового паперу, а для виготовлення стебла підійде використаний стрижень від кулькової ручки або вушна паличка.

Листівки доповнюють написами «вітаю», «бажаю». Якщо вони адресовані близьким і дорогим людям, добре додати «найдорожчому», «єдиному» тощо.











Вироби з непотрібного матеріалу

Іноді все, що ми хочемо викинути, може стати основою для рукотворного шедевра. Школярам часто дають завдання – виготовити творчі вироби своїми руками з непридатного матеріалу. Такими елементами можуть стати:

  • Пластикові пляшки;
  • Фантики від цукерок;
  • Кришки від пляшок;
  • Використані лампочки.

Завдання – дати друге життя цим предметам, розвиває в учнів фантазію та уяву. Особливо це актуально сьогодні в екологічному аспекті, коли ведеться повсюдно пропаганда про охорону навколишнього середовища. Непотрібні та використані предмети, замість перебування на смітнику, чистяться та прикрашаються підручними засобами.

Пластикова пляшка може набути вигляду забавного чоловічка, а знадобиться для цього зовсім небагато: фарби та фантазія.

А якщо є порожня пластикова каністра з-під рідини, її легко можна перетворити на автомобіль за допомогою тих же фарб і кількох різнокольорових пробок як колеса «транспорту».

Якщо терміново, буквально – завтра потрібний творчий виріб для конкурсу, не нічого простішого.

  1. За допомогою дроту та різнокольорових пластикових кришок легко виготовляється потішний чоловічок.
  2. З металевого тонкого дроту робиться каркас (скелет), а на нього нанизуються кришки у будь-якій колірній послідовності.
  3. Для позначення рис обличчя (очі, рота, носа) підійдуть дрібні детальки з пластмаси, або картону.

Будь-який вид творчості своїми руками для школярів корисний, у процесі виготовлення дитина вчиться креативно мислити та висловлювати свої ідеї. Перші дитячі спроби самовираження можуть стати початком великого шляху в дизайні, або звичкою прикрашати свій будинок індивідуальними, нестандартними предметами.

Фото творчих виробів