Вироби на Різдво Христове своїми руками (140 фото): найцікавіші ідеї подарунка. Інструкція, як зробити для початківців

Вироби на Різдво – святкові вироби своїми руками. Майстер-клас виготовлення подарунка до Різдва (фото + шаблони)

Свято, яке прийнято вважати сімейним, яке зустрічають у колі найрідніших і близьких людей, може вам розпочатися трохи раніше, якщо ви захочете перетворити інтер’єр свого будинку відповідно до події і зробити подарунки своїми руками.

Темою для цікавих виробів на Різдво може бути біблійна історія та її персонажі або традиційні атрибути свята – ялинка, зірка та різдвяний вінок, шкарпетки для подарунків та багато іншого.

Придивіться до свого будинку: декор із яких матеріалів підійде для нього найкраще? Прислухайтеся до свого серця: якими рукотворними шедеврами ви хотіли б порадувати дорогих вам людей? Добре підготуйтеся, за потреби загляньте в книжки зі схемами та інструкціями, подивіться майстер-класи та приступайте до роботи!

Найпростіше

Якщо ви плануєте підключити до роботи малюка, або просто віддаєте перевагу мінімалізму в оформленні приміщення, зверніть увагу на нехитрі фігурки ангелів.

Зробити їх можна безліччю способів, використовуючи різні матеріали. Але найлегшими виробами на Різдво стануть, мабуть, іграшки з паперу.

Ангел пролетів

Зі способами виготовлення паперового ангела діти знайомляться ще в дитячому садку. Так що не дивуйтеся, якщо за вашою пропозицією підуть радісно виплеснуті ідеї щодо способів виготовлення виробу.

Злегка доповнивши їх і прикрасивши, ви отримаєте унікальний твір, який все ж таки справить враження на крихту!











Віяло + гармошка

Для цього виробу зазвичай використовують білий папір, але сковувати свою фантазію стереотипами не варто. Основа технології – складання листа гармошкою. Їх знадобиться дві штуки.

  1. З першої гармошки сформуйте віяло, скріпивши складки одного кінця степлером або клеєм, а другий витончено розправивши. Це тіло.
  2. Складки другої гармошки скріпіть посередині, залишивши вільними обидва кінці.
  3. Склейте місця скріплення гармошок. Розправте вільні кінці другої, сформувавши крила.
  4. Вистрижіть з паперу кружок, приклейте його до точки з’єднання крил з тілом.
  5. Оформляючи виріб, в «руки» ангелу можна дати свічку, серце, ялинкову гілочку, квіти – ця деталь може бути і плоскою, і об’ємною; її приклеюють лише на рівні грудей фігурки.
  6. Якщо це Ангел-підвіска, ззаду до голови потрібно приклеїти петельку, яку можна замаскувати, сховавши під блискучий німб, зроблений зі срібної або золотої фольги і теж приклеєний до голови.

Декорувати цей виріб можна, наприклад, зробивши біля крил та шат ангела ажурний край. Замість паперової голови можна приклеїти перламутрову намистину. У руках його може бути маленьке ягня, зроблене з ватного диска.

Використовуйте варіант, який вам більше до вподоби, і ангели, зроблені своїми руками, будуть дарувати вам радість протягом усіх свят.


Конус на допомогу

Інший варіант цього простого виробу пропонує за основу – тулуб – взяти паперовий конус.

  1. Вистрижіть з паперу коло потрібного розміру, вистрижіть із нього сектор, що становить не менше чверті фігури.
  2. Намажте клеєм один з променів кута, що з’явився, з’єднайте з другим і склейте.
  3. У готового конуса відріжте маківку.
  4. Намалюйте на папері круглу голову з вузькою прямокутною смужкою. Вистрижіть деталь.
  5. Вставте смужку в проріз конуса, приклейте її всередині.
  6. Намалюйте розправлені або складені крила так, як ви їх уявляєте, або скориставшись шаблоном. Вистрижіть деталь та приклейте її до конуса ззаду.
  7. Оформіть ангела на свій розсуд: намалюйте обличчя, приклейте волосся з паперу або ниток, прикрасьте голову німбом або вінком із квітів або зірочок, зробіть молитовно складені ручки або вкладіть в одну з них паперову трубу. Найкращий варіант підкаже фантазія.







Прекрасно, якщо ви робитимете їх всією сім’єю: тоді для дітей вироби на Різдво теж стануть символом свята. А паперові ангели будуть чудово виглядати, ширяючи в повітрі. Підвісити їх можна до люстри, що виступає, або скористатися спеціально сконструйованою планкою або кронштейном.

Ангели можуть прикрасити собою ялинку або стати частиною різдвяної композиції. Головне, що їхня присутність додасть затишку та умиротворення у ваш будинок та побут.

Горі, моя зірка!

Не менш красиві і не складніші у виготовленні можуть бути різдвяні зірки.Їх можна зробити з паперу, з’єднавши між собою кілька трикутників, складених гармошкою, зігнутою навпіл і склеєною на підставі.

Прекрасним дитячим виробом на Різдво стане зірка-підвіска, обклеєна блискучою мішурою або дрібно настриженим дощем.

  1. Основ вистригається з щільного паперу або картону. Вона може бути цільною або з віддаленою серединою, яка також має форму зірки.
  2. Якщо підвіска цільна, то її потрібно спочатку загрунтувати та пофарбувати. Колір можна вибрати будь-який. Головне, щоб він поєднувався з оформленням контуру, тобто кольором мішури чи дощу. Цікавим рішенням буде використання перламутрових чи люмінесцентних фарб.
  3. Якщо підвіска буде розташована на стіні, виворот можна не оформляти. Якщо ж планується прикріпити її до люстри, планки або кронштейна, слід подбати про обидві сторони зірки.
  4. Після висихання фарби можна оформити контур (якщо середина вистрижена, це буде головною дією в її оформленні). Нанесіть клей на основу та приклейте мішуру.
  5. Якщо для декору використовуються дрібні обрізки ялинкового дощу, їх сиплють на клейовий шар, а після висихання видаляють надлишки.
  6. До повністю просохлого виробу кріпиться петля. Її можна зробити з волосіні або світлої нитки, якщо потрібно створити ефект вільного ширяння в повітрі. Але можна перетворити її на додатковий декоративний елемент, зробивши з яскравої атласної або пакувальної стрічки або товстого блискучого шнура.

Ви помітите, що як тільки в будинку засяють ці зірки, свято здасться ближчим. Зберігши і примноживши це яскраве відчуття, ви наповнитесь енергією творчості і радістю творення.





Біблійна історія

Ідеї та способи їх втілення ніби витають у повітрі, осяяні духом свята. Результати творчості багатьох майстрів, як солідних, так і початківців, можна побачити на фото виробів, зроблених своїми руками на Різдво. І, звичайно, багато уваги приділяють митці святому сімейству.

    Численні композиції, виконані в різних техніках, є сценою народження Спасителя. Роблять їх і з пластиліну, і з глини природної та полімерної, і із солоного тіста.
  • Зустрічаються вироби, що включають образи Марії, Йосипа, немовляти і волхвів, створені за технологією ляльки-мотанки. Не відстають і майстри паперового моделювання.
  • Оригінально виглядають фігурки з фетру та пластикових пляшок. Символічно – зображення вертепа та його постояльців, склеєне за допомогою кількох паличок від ескімо.
  • Діти із задоволенням відтворюють вертепну сцену, роблячи стилізовані лялечки на основі циліндрів та конусів, доповнених аплікаційними або мальованими елементами.

Цю роботу можна супроводжувати розповіддю про події, яким присвячено свято. Таким чином, зберігатиметься історія та традиції.

Різдвяний вінок на будь-який смак

Створюючи вироби на тему Різдва власноруч, важко відмовити собі в задоволенні зробити різдвяний вінок. Такі різноманітні варіанти та способи його виготовлення, що, бажаючи створити щось оригінальне, мимоволі починаєш думати про використання нетрадиційних матеріалів та комбінування різних технік.

  • Спільною для будь-якої такої вироби залишається форма каркасу – кільце. Найчастіше його роблять із картону, фанери або дроту. Іноді химерно сплетений дріт, пофарбований аерозольною фарбою, стає основою художнього рішення.
  • Доповнивши її елементами з природного або підручного матеріалу, в якості якого можуть використовуватися навіть комбінації шурупів, болтів та гайок, можна створити футуристичний шедевр, що ніби з’єднує минуле, сьогодення та майбутнє.
  • Проте, на такі сміливі рішення здатний не кожен, та й не для кожного інтер’єру підійде такий дизайн. В цьому випадку варто звернути увагу до матеріалів більш домашніх та затишних.








Стрічки, тканина та мішковина

Припустимо, що каркас вже готовий і настав час приступати до оформлення.

  1. Якщо основний лейтмотив дизайну приміщення – спокійні тони, сміливо вибирайте для оформлення вінка щільну тканину або мішковину.
  2. Оклеїти ними каркас можна як вирізавши та наклеївши аналогічну форму (з урахуванням добавок «на шви», тобто маскування торців), так і обвивши їх вузькою смужкою з вибраного матеріалу.
  3. Цікаво і по-своєму мило виглядають вироби, задрапіровані ситцем, сатином або попліном.

Якщо потрібно зробити яскравий акцент або хочеться додати в оформлення святкового блиску, вибирайте парчу, шовк, атлас або стрічки з цих матеріалів. А строгість та урочистість додадуть виробу драпірування з плюшу чи оксамиту.

Відтінок серйозності та задуми додасть вельветова тканина, а джинс будь-якого кольору привнесе в декор елемент неформальності, легковажності чи бунтарства.


Пенька та джут

В останні роки оформлення за допомогою шпагату та шнура з цих матеріалів впевнено набирає популярності. Їх колір, фактура, щільність та легкість обробки привертає увагу дедалі більшої кількості любителів хенд-мейду.

Такий шнур можна приклеїти по колу кільцями, спіраллю або фантазійними петлями, обвити їм кільце або обклеїти його заздалегідь підготовленими елементами, виготовленими з цього матеріалу (котушками, вузлами, плетінками тощо).

Його можливості такі багаті, що іноді виріб, в оформленні якого використовуються, наприклад, шнури різної товщини, додаткового декору і не потребує. Каркас, обклеєний прядивом або джутом, вже гарний. Тому вибирати доповнення треба помірно і обережно, наголошуючи на скромній витонченості матеріалу.





Макарони, гудзики, крупи

В основу дизайну різдвяного вінка може лягти насипна техніка з використанням матеріалів, які можна знайти у господарстві. Стануть у нагоді макарони, крупи, боби. Красиво і святково виглядатиме розсип гудзиків.

Якщо ви маєте намір зупинити свій вибір на одному з цих варіантів, варто трохи ущільнити каркас і додати йому обсягу та опуклості. Зробити це можна, приклеївши в середній частині кільця смугу зім’ятого паперу (газети, журнальні сторінки, зошитові або альбомні листи).

Щоб поверхня основи знову стала рівною, обклейте піднесення шаром серветок або шматочків паперу (пап’є-маше). Потім можна розпочинати оформлення.

  • Нанесіть на невелику ділянку каркасу шар клею
  • Насипте або обережно викладіть на ньому макарони, крупи або гудзики
  • Працюйте з невеликими ділянками, щоб клей не висихав раніше часу
  • Повторюйте цю дію, поки кільце не буде обклеєно повністю
  • В одному виробі можна чергувати елементи різних розмірів та форм
  • Коли клей висохне, струсіть те, що не приклеїлося. Якщо утворилися проміжки, заповніть їх.
  • Пофарбуйте готовий каркас аерозольною фарбою.
  • Вінок, оформлений ґудзиками, можна не фарбувати, якщо це відповідає задуму.

Цей спосіб підходить і для оформлення різдвяного вінка природними матеріалами: листям, шишками, жолуді, насінням, гілочками тощо.

І знову декор

Дизайн прикрас має велике значення. Він допомагає створити та відчути атмосферу свята.Тому до вибору декору треба підходити дуже відповідально:

  • Не перевантажувати вироби
  • Звертати увагу на поєднання кольорів та розмірів декоративних деталей
  • Слідкувати за поєднанням фактур і т.д.
  • Дотримуватися балансу та гармонії









Хід роботи:

  1. Так, кільце, обклеєне пишною блискучою мішурою, доповнення не потребує, як і вінок, оформлений різнокольоровими гудзиками або обклеєний шишками.
  2. Каркас, обклеєний мішковиною або щільним текстилем, можна доповнити вузькою тасьмою, невеликими шишками та ялинковими кулями, ялиновими гілочками та дзвіночками. Можна наклеювати на нього нечисленні кавові зерна та жолуді, сухе листя та дрібні іграшки. Подібний декор підійде і для різдвяного вінка, оформленого прядивом або джутом.
  3. Непомітні, скромні доповнення у вигляді ялинових гілочок з декількома шишками та дрібними ягідками прикрасить вироби, задрапіровані ситцем та іншими простими тканинами. А ось шовк і атлас можна всипати зірками, що «заплуталися» у пишних ялинових гілках. Головне – не сховати під ними матерію, що красиво переливається.
  4. Вінки з круп і макаронів теж цікаві самі по собі, але можуть бути доповнені бантиками, шишками, маленькими дзвіночками та ягідками.Хорошим доповненням та акцентом для них стане стрічка-підвіска з пишним бантом або оригінальним вузлом.

Будь-яке дизайнерське рішення має право на існування, якщо воно поєднується з оформленням інтер’єру та подобається тим, хто живе в будинку. Адже призначення декору – творення святкового настрою, бажання веселитися та ділити свою радість із рідними.

У світі рукотворних чудес

Для художників, майстрів та майстрів напередодні свята – гаряча пора. Цей приємний клопіт надихає, стає приводом для освоєння нових технологій і технік, удосконалення вже відомих, створення ексклюзивних виробів і милих виробів у подарунок друзям.









Різдво – чудова можливість поповнити арсенал своїх знань, умінь та навичок.

Чи зверніться до літератури або здійсните вояж по інтернет-сайтах, розробите вироби самі або виконайте, дотримуючись покрокової інструкції, ваше життя і ваш досвід неодмінно збагатиться.

Знайти ж натхнення можна у звичних образах. Втіливши їх за допомогою незвичайних, нетрадиційних матеріалів, ще раз переконати та переконатися в тому, що краса та щедрість світу безмежна, якщо жити та творити з любов’ю.

Фото виробів на Різдво